top of page
< Back

19 Mayıs coşkusu başladı, yurda yayılıyor...

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları ve etkinlikleri başladı. Bayram coşkusu dalga dalga yurda yayılıyor. Ağrı'da Gençlik Haftası kutlamaları başladı Ağrı’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Gençlik Haftası nedeniyle Atatürk Anıtı'nda çelenk sunma töreni düzenlendi. Her yıl 15-21 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Atatürk Anıtı'nda tören düzenlendi. Düzenlenen törende Gençlik ve Spor İl Müdürü Fedai Din, gençlerle birlikte Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.
19 Mayıs’ın 104’üncü yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti. Abide Meydanında düzenlenen törene, Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürü Fedai Din, Gençlik Hizmetleri Müdürü Ebru Duru, Spor Hizmetleri Müdürü Cemil Budak, antrenörler, sporcular ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Gençlik Haftası kutlamaları, Milli Mücadelenin 104. yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenecek olan çeşitli sportif etkinliklerle devam edecek.
Köyceğiz’de 19 Mayıs kutlamaları başladı


Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarına çelenk koyma töreniyle başlandı.

Köyceğiz Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından organize edilen, 15-19 Mayıs Gençlik Haftası programı çerçevesinde bugün Atatürk büstüne çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. Kaymakamlık tören alanında bulunan Atatürk büstüne Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Kaleli tarafından çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunan coşkulu kalabalık, daha sonra hep bir ağızdan İstiklal Marşı’nı okudu.
Köyceğiz Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nce düzenlenen ve Kaymakamlık Tören Alanında gerçekleşen çelenk sunma töreni, Köyceğiz Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Kaleli, Gençlik Merkezi Müdürü, gençlik liderleri, gönüllü gençler, sporcular ve antrenörlerin katılımıyla tamamlandı.

19 Mayıs Gençlik Haftası hakkında bilgiler veren Köyceğiz Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Kaleli , “15-19 Mayıs ’Gençlik Haftası’ ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri nedeniyle Gençlik Haftasının başlangıç günü olan bugün çelenk sunumu törenini gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Gençlik Haftası boyunca gerçekleştireceğimiz spor etkinliklerimize ve 19 Mayıs 2023 Cuma günü yapacağımız kutlama programına tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz” diye konuştu. Çelenk sunma töreninin ardından Köyceğiz Kaymakamı Mustafa Maslak makamında ziyaret edildi.
Muğla'da Gençlik Haftası kutlamaları başladı Muğla'da Gençlik Haftası kutlamaları çelenk sunma töreni ile başladı.

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından "19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı" kutlamaları, Muğla'da Atatürk üstüne çelenk sunma, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. 15-21 Mayıs 2023 tarihleri arasında kutlanacak olan Gençlik Haftası'nda, Menteşe'de 30'dan fazla, ilçelerde ise 100'den fazla etkinlik gerçekleştirileceği öğrenildi. (İHA) 19 MAYIS ATAŞEHİR’DE GENÇLİK FESTİVALİ İLE KUTLANACAK İSTANBUL - Milli Mücadele'nin ve Kurtuluş Savaşı'nın başlangıcı olan 19 Mayıs 1919’un 104’üncü yıl dönümü, Ataşehir’de Gençlik Festivali ile kutlanacak. Gençler için özel olarak hazırlanan program kapsamında; festival oyunlarından atölyelere, eğlence parkurlarından renkli sahne gösterilerine kadar birçok etkinlik yapılacak. Renkli görüntülere sahne olacak festivalde Ozbi ve Kamufle sahne alacak. Ataşehir’de, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı her yıl olduğu gibi bu yıl da rengârenk bir festivalle kutlanacak. Kutlamaların ana buluşma noktası Atapark, gün boyunca farklı ve eğlence dolu aktivitelere ev sahipliği yapacak. Sabah saatlerinde Ataşehir Kaymakamlığı’nın resmi çelenk koyma töreniyle başlayacak 19 Mayıs kutlamaları, Ataşehir Belediyesi’nin düzenleyeceği “Gençlik Festivali” ile gece geç saatlere kadar sürecek. Gençlerin gönüllerince eğleneceği Atapark'ta; konserlerden festival oyunlarına, atölyelerden eğlence parkurlarına kadar pek çok etkinlik gerçekleştirilecek. Gençler Ozbi ve Kamufle ile coşacak! Ataşehirliler gün boyu sürecek programda; DJ performansı, karaoke, elektronik basket, boks, karikatür atölyesi, colorfest, langırt oyunu gibi birçok etkinlikle bayramın tadını doyasıya çıkaracak. 19 Mayıs Cuma günü Atapark’ta yapılacak festival saat 14.00’te başlayacak. Etkinliklerde Ataşehir Belediyesi’nin gözbebeği olan Gençlik Senfoni Orkestrası festival için hazırladığı özel program ile gençlerle bir araya gelecek. Tüm İstanbulluların davetli olduğu bayram kutlamalarında 19 Mayıs coşkusu Ataşehir'de muhteşem bir konserle taşlanacak. Sevilen müzik sanatçıları Ozbi ve Kamufle saat 20.00’de sahne alarak şarkılarını gençlerle birlikte söyleyecek. Tüm İstanbulluları Ataşehir Gençlik Festivali’ne davet eden Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'na özel düzenleyeceğimiz etkinliklerde gençlerin sevdiği sanatçılar Ozbi ve Kamufle’yi ilçemizde ağırlayacağız. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 104 yıl önce Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı bu önemli günü gelin hep beraber kutlayalım” dedi. Tarih: 19 Mayıs Cuma Festival Başlangıç: 14.00 Konser Başlangıç: 20.00 Yer: Atapark Adres: Atatürk Mahallesi Atapark Cad. Golf Kulübü Mevki

19 Mayıs coşkusu başladı, yurda yayılıyor...

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları ve etkinlikleri başladı. Bayram coşkusu dalga dalga yurda yayılıyor. Ağrı'da...

bottom of page