top of page
< Back

Fenerbahçeli eski futbolcu Numan Okumuş vefat etti

Türkiye A Milli Futbol Takımı, Fenerbahçe ve Altay formaları giyen eski futbolcu Numan Okumuş 82 yaşında vefat etti. Okumuş'un cenazesi yarın kaldırılacak.
Fenerbahçe'nin ve Altay'ın eski futbolcularından Numan Okumuş vefat etti. Okumuş'un vefatını Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) duyurdu.
TFF'den yapılan açıklamada "A Millî Takımımız ve Fenerbahçe'nin eski futbolcularından Numan Okumuş'un vefat ettiğini derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Merhum Numan Okumuş'a Allah'tan rahmet; ailesi, yakınları ve Fenerbahçe camiasına başsağlığı dileriz" denildi.

1939 yılında doğan Okumuş, 1960-66 yıllarında Altay'da, 1966-72 arasında Fenerbahçe'de oynadı. İki kez A Milli Takım forması giydi.
FENERBAHÇE'DEN MESAJ
Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada ise şu ifadeler kullanıldı:
"Eski futbolcularımızdan, 1809 sicil numaralı Yüksek Divan Kurulu (YDK) üyemiz Numan Okumuş vefat etmiştir. 1966-1972 yılları arasında formamızı giyen Numan Okumuş, Fenerbahçemizin 14. (1967-68) ve 15. (1970-71) şampiyonluklarında kadroda yer almıştı.
Merhumun cenazesi 01.03.2022 Salı günü Levent Camii’nden öğle namazını müteakip kaldırılacaktır."

Fenerbahçeli eski futbolcu Numan Okumuş vefat etti

Türkiye A Milli Futbol Takımı, Fenerbahçe ve Altay formaları giyen eski futbolcu Numan Okumuş 82 yaşında vefat etti. Okumuş'un cenazesi...

bottom of page