top of page
< Back

Gazeteci Ayhan Dinç'i yitirdik

İSTANBUL- Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesi, 2012 Burhan Felek Basın Hizmet Ödülü ve Sürekli Basın Kartı sahibi, TRT İstanbul Haber Servisi Muhabiri, TRT İstanbul Bölge Müdürü, İstanbul Barosu Basın Danışmanı, Ayhan Dinç'in vefat ettiği öğrenildi. Gazetecilik dünyasının sevilen emekçisi Dinç, 81 yaşındaydı. Ayhan Dinç'in bugün ikindileyin Erenköy Galip Paşa Camisi'nde kılınacak cenaze namazının ardından Edirnekapı Mezarlığı'nda toprağa verileceği bildirildi. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, Ayhan Dinç’in ölümünün ardından bir mesaj yayınladı. Mesajda şu görüşler yer aldı:

“Değerli meslektaşımız Ayhan Dinç’i kaybettik. Mesleğimize uzun yıllar başarıyla hizmet veren Ayhan Dinç’in ailesinin, dostlarının ve meslektaşlarının acısını paylaşıyor, başsağlığı ve sabır diliyoruz.”

AYHAN DİNÇ KİMDİR?
1938 yılında Balıkesir’de doğdu. İÜ İktisat Fakültesi Gazetecilik Enstitüsü mezunu. Mesleğe 1965 yılında TRT’de başladı. Aynı kurumda yöneticilik de yaptı. Emekliliğinden sonra İstanbul Barosu’nda basın danışmanı olarak çalıştı. Prof. Dr. Özden Cankaya ve Nail Ekici ile birlikte İstanbul Radyosu Anılar, Yaşantılar adlı kitabı yayımlandı. İki çocuk babasıydı.

Gazeteci Ayhan Dinç'i yitirdik

İSTANBUL- Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesi, 2012 Burhan Felek Basın Hizmet Ödülü ve Sürekli Basın Kartı sahibi, TRT İstanbul Haber...

bottom of page