top of page
< Back

Mustafa Taş bir kez daha Şile'de başpehlivan

İSTANBUL - Şile'de dün gerçekleştirilen yağlı güreş yarışmalarında geçen yılın başpehlivanı Mustafa Taş, rakibi Kürşat Şevki Korkmaz'ı yenerek başpehlikanlık unvanını korudu. 700 pehlivan ve 62 başpehlivanın katıldığı yarışmalar çekişmeli geçti: Akşam saatlerinde başlayan başpehlivanlık güreşlerinde Mustafa Taş ve Kürşat Şevki Korkmaz karşı karşıya geldi. Karşılaşma sonunda Mustafa Taş 16.cı Şile Yağlı Güreşleri’nin iki yıl üst üste başpehlivanı oldu. Mustafa Taş 15.Geleneksel Şile Yağlı Güreşlerinde rakibi İsmail Koç’u yenerek Baş Pehlivan olmuştu.
Başpehlivanlık karşılaşması sonunda Mustafa Taş, Kürşat Şevki Korkmaz, Hüseyin Gümüşalan ve Ali Gürbüz’ün ödülleri Şile Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya, Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, Güreş Ağası Seyfi Şahin tarafından verildi. Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı’nın ev sahipliğinde gerçekleşen 16.Geleneksel Şile Yağlı güreşleri, Bursa Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı eşliğinde Üsküdar Caddesinden Güreş alanına kadar süren geleneksel kortej yürüyüşüyle başladı. Şile Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya, Güreş Ağası Seyfi Şahin, Edirne Kırkpınar Başpehlivanı Yusuf Can Zeybek, Mehmet Yeşil yeşil Ali Gürbüz, Recep Kara, Osman Aynur, Mustafa Taş, Faruk Akkoyun, Serhat Balcı, Şileli Baş Pehlivanlar Fatih Koyuncu, Mecit Yıldırım, Atila Güzel, İsmail Koç gibi son 20 yılın 62 Baş Pehlivanı ve toplamda 700 güreşçinin katıldığı İstanbul’un en geniş katılımlı Yağlı güreşleri olduğu belirtildi.
Şile Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya Şile’nin Yağlı güreşlere merak duyan, ilgi duyan, coşkuyla takip eden hemşehrilerimizin bulunduğu, güreş sevdalılarının bulunduğu bir belde olduğuna dikkat çekti.
ÜÇ YIL ÜST ÜSTE ŞAMPİYON OLAN BAŞPEHLİVANA ALTIN KEMER VE YERLİ OTOMOBİL TOG HEDİYE
Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı’da Şile’nin yükselen bir değer olduğunu geçtiğimiz günlerde Şile Bezi Festivalinin gerçekleştirdik. Hemen ardından 16.Şile Yağlı Güreşlerini gerçekleştirdik ve 2.Palamut Festivalimizi yapacağız her alanda her kesime hitap eden önemli etkinliklerle vatandaşlarımızı buluşturuyoruz.16 Yıldır geleneksel Şile Yağlı Güreşlerinin her yıl üstüne ekleyerek, büyüyerek muhteşem bir organizasyona ev sahipliği yapmanın Şile olarak mutluluğunu yaşıyoruz. Her biri birbirinden kıymetli Baş Pehlivanlarımız ve diğer pehlivanlarımızı ağırlamaktan onur duymaktayız. Bir yanımızda deniz, bir yanımız orman ve er meydanında böylesine Ata Sporuna gönül veren hemşehrilemizle birlikte olmanın sevinci anlatılmaz yaşanır. Ayrıca 3 yıl üst üste şampiyon olan güreşçimize altın kemer veriyoruz. Ödülümüze bir ek daha yaptık yerli ve milli otomobilimiz TOG’U hediye edeceğiz. Amacımız Ata Sporumuza verdiğimiz değeri ortaya koyabilmek, pehlivanlarımıza verdiğimiz değeri ortaya koyabilmek, Şile’yi ve güreşlerimizi ulusal anlamda etkin kılabilmektir dedi.
Sabah erken saatlerde başlayan çekişmeli müsabakalar akşama kadar devam etti. Müsabakalarda 700 pehlivan ve 62 başpehlivan kol bağladı. Akşam saatlerinde başlayan başpehlivanlık güreşlerinde Mustafa Taş ve Kürşat Şevki Korkmaz karşı karşıya geldi. Karşılaşma sonunda Mustafa Taş 16.cı Şile Yağlı Güreşleri’nin iki yıl üst üste başpehlivan oldu. Mustafa Taş 15.Geleneksel Şile Yağlı Güreşlerinde rakibi İsmail Koç’u yenerek Baş Pehlivan olmuştu.
Başpehlivanlık karşılaşması sonunda Mustafa Taş, Kürşat Şevki Korkmaz, Hüseyin Gümüşalan ve Ali Gürbüz’ün ödülleri Şile Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya, Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, Güreş Ağası Seyfi Şahin tarafından verildi. Kaynak: www.silehaberleri.com/Nurcan Kırcalı

Mustafa Taş bir kez daha Şile'de başpehlivan

İSTANBUL - Şile'de dün gerçekleştirilen yağlı güreş yarışmalarında geçen yılın başpehlivanı Mustafa Taş, rakibi Kürşat Şevki Korkmaz'ı...

bottom of page