top of page
< Back

Para dolu çantayı sahibine teslim eden esnafa belediye başkanından çiçek

Necmettin Numanoğlu ARHAVİ- Arhavi’de esnaflık yapan Servet Daş ve Hikmet Akyüz , iş yerinde unutulan para dolu çantayı sahibine teslim ederek dürüstlüklerini gösterdi. Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu Servet Daş ve Hikmet Akyüz’ü Sarı-Siyah Balık Lokantası iş yerinde ziyaret ederek örnek davranışlarından dolayı tebrik etti, çiçek takdim etti. NE OLMUŞTU?
Karadeniz turuyla Muğla'dan bir hafta önce bölgeye gelen çift, Servet Daş 'a ait balık restoranında yemek yedikten sonra konaklayacakları otele gitti
Daş, iş yerindeki masaları düzeltirken bir sandalye üzerinde bulduğu kadın çantasını emanet dolabına kaldırdı.
Otele döndüklerinde çantalarının yanlarında olmadığını fark eden çift, gün içinde gezdikleri mekanları aramaya başladı.
Bir süre sonra restorana gelen çift, kendilerine ait olduğu anlaşılan çantayı teslim aldı.

Çantasına kavuşan kadının gözyaşlarını tutamadığını fark eden Daş, cep telefonuyla kaydettiği görüntüyü sosyal medya hesabından paylaştı.
İlçede 7 yıldır esnaf lık yapan Daş, AA muhabirine, yaşanan olayda yapılması gerekeni yaptığını söyledi.
Dükkan kalabalık olduğu için çantanın unutulduğunu ancak yarım saat sonra fark edebildiklerini belirten Daş, "Kadın çantası olduğu için içini açıp bakmadık. Aradan birkaç saat geçti, bir araba geldi. Kadının araç içinde ağladığını fark ettim. Adam çantayı kaybettiklerini, birçok yere sormalarına rağmen bulamadıklarını söyleyince ben de çantayı getirdim, verdim. Kadını sakinleştirmeye çalıştık." dedi.
Servet Daş, çiftin çok sevindiğini ifade ederek, şunları kaydetti:
"Adam çantayı açtı. Çantada ziynet eşyaları, dolarlar, kesilmiş çekler, kredi kartları gibi eşyalar vardı. Görünce şaşırdık. Çantada 150 bin dolar para varmış. Adam çantayı bulmayı ummadığını ifade ederek, bulunduğu için çok mutlu ve şaşkın olduğunu dile getirdi. Böyle bir olay geçti başımızdan. Biz yapmamız gerekeni yaptık. Burası Arhavi , burada başkası da olmaz ."

Para dolu çantayı sahibine teslim eden esnafa belediye başkanından çiçek

Necmettin Numanoğlu ARHAVİ-Arhavi’de esnaflık yapan Servet Daş ve Hikmet Akyüz, iş yerinde unutulan para dolu çantayı sahibine teslim...

bottom of page