top of page
< Back

Yazar Ahmet Tulgar vefat etti

Gazeteci ve yazar Ahmet Tulgar, evinde geçirdiği kalp krizi sonucu 63 yaşında yaşamını yitirdi.

Gazeteci ve yazar Ahmet Tulgar geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi
Gazeteci, yazar ve edebiyatçı Ahmet Tulgar 63 yaşındayken evinde geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.
Ahmet Tulgar ile ilgili acı haberi duyuran İletişim Yayınları, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Dostumuz, yazarımız Ahmet Tulgar’ı kaybettik, çok üzgünüz…” ifadelerini kullandı.


SOSYAL MEDYADAKİ SON PAYLAŞIMI HALİT KIVANÇ OLDU
Ahmet Tulgar'ın sosyal medya sitesi Twitter'da yaptığı son paylaşım ise dün yaşamını yitiren Halit Kıvanç ile ilgiliydi. Tulgar, Halit Kıvanç'ın yaşamını yitirmesinin ardından daha önce Kıvanç hakkında yazdığı yazıyı "Unutulmaz... Halit Kıvanç..." notuyla paylaşmıştı.

GAZETE DUVAR'DAN PAYLAŞIM
Son olarak Duvar Gazetesi'nde köşe yazarlığı yapmakta olan Tulgar için Duvar Gazetesi de paylaşımda bulundu. Yapılan paylaşımda "Yazarımız Ahmet Tulgar'ı kaybettik" mesajıyla Tulgar'ın gülümseyen bir fotoğrafı yer aldı.

AHMET TULGAR KİMDİR?
Ahmet Tulgar 26 Nisan 1959 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Sankt Georg Avusturya Lisesi'ni bitirdikten sonra Viyana Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi, Boğaziçi Üniversitesi'nde İngiliz Dili ve Edebiyatı okudu. 1984-87 yılları arasında yayın yoluyla komünizm propagandası yapmak suçundan cezaevinde yattı. 1987'de Sabah Dergi Grubu'nda başladığı gazeteciliğe Güneş, Nokta, Milliyet, Akşam, Vatan, Birgün, Cumhuriyet, Show TV, Hayat TV gibi medya organlarında muhabir, yazar, yönetici ve programcı olarak devam etti. Birgün, Evrensel, Radikal, Birikim, Tiroj gibi mecralarda yazdı. İlk romanı Volkan'ın Romanı, Arnavutça'ya çevrilmiş ve Aralık 2013'te Makedonya'da yayımlandı.
AHMET TULGAR’IN ESERLERİ
Arzunun Serbest Dolaşımı, 2021
Bakışın Ritmi, 2020
Bakmadığınız Bir Yer Kalmıştı, 2018
Trajik Nüans, 2016
Duygusal Anatomi, 2015
Henüz Zaman Var, 2013
Çocuklar ve Canavarları, 2012
Diller, Çehreler, Barış, 2010
Birbirimize, 2009
Ben Onlardan Biriyim, 2007
Volkan'ın Romanı, 2006
Ne Olmuş Yani? Korsan Yazılar, 2005
Tam Yakalandığımız Yerden, 2004
Mahallede Herkes Kahramandır, 2004
Şehrin Surlarındalar, 1992
Evsiz Ülke Hikâyeleri, 1989

Yazar Ahmet Tulgar vefat etti

Gazeteci ve yazar Ahmet Tulgar, evinde geçirdiği kalp krizi sonucu 63 yaşında yaşamını yitirdi. Gazeteci ve yazar Ahmet Tulgar geçirdiği...

bottom of page