top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Çanakkale Deniz Zaferi'nin yıldönümü törenlerle ve mesajlarla kutlanıyor
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 108. yıl dönümü bugün başta Çanakkale olmak üzere bütün yurtta tören, etkinlik ve mesajlarla kutlanıyor.

Çanakkale Valiliği ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı koordinesinde gerçekleştirilen törenlerin ilki sabah Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk bırakılmasıyla başladı.Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108’inci yıl dönümü kutlanıyor

Çanakkale Deniz Zaferi'nin 108'inci yıl dönümü kutlamaları, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın katıldığı törenle, Türk bayrağının, 253 bin şehit adına üzerine 'Çanakkale geçilmez' yazan altın madalya takılarak göndere çekilmesiyle başladı.


18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108’inci yıl dönümü nedeniyle Cumhuriyet Meydanı’nda tören düzenlendi.Törene, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Turhan Ecevit, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Avustralya Askeri Ataşesi Albay Captan Ben Esler, İngiltere Askeri Ataşesi Albay James Heardman, Yeni Zelanda Maslahatgüzarı Nicole Slight, siyasi partilerin temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Atatürk Anıtı’na ilk olarak Türkiye Cumhuriyeti adına Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar çelenk bıraktı. Ardından Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Turhan Ecevit ve Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan da çelenk koydu. Şehitleri selamlamak adına Çanakkale Boğazı’nda bulunan ‘TCG Salihreis’ fırkateyninden 21 pare top atışı gerçekleştirildi.ALTIN MADALYA BAYRAKLA GÖNDERE ÇEKİLDİ


TBMM tarafından 1994 yılında, 253 bin şehit adına, 3972 Sayılı Kanun’la, Çanakkale’ye verilen ve üzerinde ‘Çanakkale geçilmez’ yazan altın madalya, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar tarafından Türk bayrağına takıldı. Şehitler için saygı duruşunda bulunulmasının ardından Boğaz Komutanlığı Bandosu eşliğinde İstiklal Marşı okundu. Türk bayrağının ‘Çanakkale geçilmez’ yazılı altın madalyayla birlikte göndere çekilmesinin ardından resmi çelenk koyma töreni sona erdi.YURDUN HER YERİNDE TÖRENLER, ETKİNLİKLER YAPILIYOR... AYRICA STK'LER, SİYASİ PARTİLER VE KURULUŞLAR DA MESAJLAR YAYINLAYARAK ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ'Nİ KUTLUYOR.

İŞTE HABER YAYINA HAZIRLANINCAYA DEK BRT YAYIN GRUBUNA GELEN MESAJLAR


CHP’Lİ ZEYBEK’TEN 18 MART MESAJI
CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, 18 Mart Şehitlerimizi Anma ve Çanakkale Zaferi'nin 108'nci yıl dönümüne ilişkin mesaj yayınladı.

18 Mart Şehitlerimizi Anma ve Çanakkale Zaferi'nin 108'nci yıl dönümüne ilişkin açıklamada bulunan CHP’li Zeybek şöyle dedi: “Her zaman için bu halkın kalbinde yaşayan ve yaşayacak olan şehitlerimiz ve bu memleket uğruna gazi kalan kahramanlarımızın kıymetli hatıraları, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, bu milletin öz gücüne inanarak emanet ettiği cumhuriyetimizin de en büyük garantörü olacaktır. Bu düşüncelerle ülke topraklarını işgal amacı güden ve Türk halkını bu topraklardan söküp atmak isteyen düşmana geçit vermeyen, Çanakkale’yi geçilmez kılan aziz şehitlerimizi saygıyla anıyor, Çanakkale Zaferi’mizin 108’nci yılını kutluyorum.”


YÜKSEL: MİLLETİMİZ ZAFERLERİYLE TARİHE YÖN VERMİŞTİRİYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 108.yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında, “Türk Milleti her zaman parlak zaferlere imza atarak tarihe daima yön vermeyi bilmiştir” dedi.

Milletimizin birlik, beraberlik ve bütünlüğüne göz diken hain emellerin Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde ve kahraman Türk askerinin destanlaşan ruhu ile amacına ulaşamadığını aktaran Genel Başkan Yardımcısı Yüksel, “18 Mart 1915, bağımsızlığımızı milli karakterimizin değişmez bir parçası olarak bütün dünyaya gösterdiğimiz şanlı destanımızın tarihidir. Bugün yaşamımızı sürdürdüğümüz cennet vatanın toprakları ülkemizin devleti ve milletiyle bölünmez bütünlüğünün korunması uğrunda hayatlarını kaybeden kahraman şehitlerimizin bizlere mirasıdır” ifadelerine yer verdi. “Bizler hayatımızın her anında, bu vatan için canlarını, mallarını, sağlıklarını ve rahatlarını feda eyleyen ecdadımızın aziz hatıralarını yaşatmak, emanetlerine sahip çıkmakla mükellefiz” diyen Yüksel mesajında şu ifadelere yer verdi: “Bu günümüzü bizlere hediye edenlere olan minnet borcumuzu, devletimize sahip çıkarak ve milletimizi aydınlık yarınlara taşıyarak ödemek zorundayız. Çanakkale Zaferinin genç nesillere iyi anlatılması, ecdadımıza ve şehitlerimize borcumuz olduğu kadar, geleceğimizin de teminatıdır. Türk Milleti vatanları uğruna canlarını hiçe sayarak bağımsızlığımızın mimarları olan şehit ve gazilerimizi hiçbir zaman unutmayacak, onların bizlere bıraktığı kutsal mirasa her zaman sahip çıkacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle; 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferinin 108. yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi saygı, rahmet ve şükranla anıyorum.”


BANDURMA BELEDİYE BAŞKANI AV. TOLGA TOSUN'UN MESAJIBandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, "18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü" dolayısıyla mesaj yayınladı.

Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, tarihin en büyük ve en çetin savaşlarından birinin yaşandığı ve Türk tarihine büyük bir destan olarak yazılan Çanakkale Zaferi'nin 108. Yıldönümü dolayısıyla mesaj yayınladı. Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, Çanakkale ruhunu ve kararlılığını her zaman yaşatabilmenin önemine değindiği mesajında şu ifadeleri kaydetti;

"Dünya savaş tarihinde derin izler bırakan ve bir milletin kaderinin adeta yeniden yazıldığı, bir daha dönmemek üzere cepheye giden kahramanların bağrında yattığı yerin adıdır Çanakkale...

Daha çocuk yaşta sayılabilecek erlerden, gözü pek kumandanlara, cepheye mermi taşıyan analardan, askere üniforma diken genç kızlara kadar bir olmuş, kenetlenmiş bir milletin bağımsızlık ve özgürlük düşünceleri ile sarsılmaz inanç ve umutlarının vücut bulduğu yerin adıdır Çanakkale...

Tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün imkansızlıklara rağmen vatanını korumak için topyekûn mücadele gösterdiği milli kahramanlık destanının adıdır Çanakkale...

108 yıl önce Çanakkale'de onurlu ve gururlu bir mücadele vardı. Atalarımız bu topraklar üzerinde rahat bir yaşam sürebilmemiz için canlarını feda ettiler. Orada sadece Türk tarihi için değil, dünya tarihi içinde önemli bir kahramanlık hikayesi yazıldı. Tüm olumsuzluklara karşı canı pahasına çarpışan kahraman ordumuz ile asil milletimiz, kara ve deniz savaşlarında düşman kuvvetlerine "Çanakkale Geçilmez" dedirterek hür ve bağımsız yaşama kararlılığını tüm dünyaya ilan etmiştir. Bugün bizlere düşen en önemli görev Atalarımızın bizlere bıraktığı bu mirasa sahip çıkmak, Çanakkale ruhunun ve kararlılığını her zaman yaşatmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatan için canlarını veren tüm şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi minnetle anıyor, saygı ve şükranlarımı sunuyorum."


BAŞKAN DEVECİ: "ÇANAKKALE GEÇİLMEZ!"Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Deveci, mesajında şu ifadelere yer verdi:

Vatan sevgisi ve bağımsızlık aşkıyla Çanakkale cephesinde destan yazarak dünya tarihini değiştiren başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahraman şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum. Cumhuriyetin önsözü olan ve Anadolu’nun dört bir yanına zafer gururunu yaşatan 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 108. yılını kutluyorum.

Aziz şehitlerimizin verdiği eşsiz mücadeleyi ve milletimizin her daim yüreğinde taşıdığı Çanakkale ruhunu asla unutmayıp özgür bir ulus olarak sonsuza dek Cumhuriyeti ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerini yaşatacağız.”

ADD SAMSUN ŞUBE ÖNCEKİ BAŞKANI Dr. IŞIK ÖZKEFELİ:

ÇANAKKALE, YENİ TÜRKİYE’NİN ÖN SÖZÜDÜR!Bundan 108 yıl önce Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün önderliğinde Çanakkale’yi “Geçilmez” kılan Türk Ulusu, emperyalizme karşı büyük onurlu direnişi ile dünya tarihinde yerini almıştır.


Çanakkale Zaferi; emperyalist güçlerin tüm planlarının bozulduğu, dünyaya, Anadolu topraklarında kurulacak bağımsız bir ülkenin, küllerinden yeniden doğacak bir ulusun, büyük bir devrimin işaret fişeğidir…


Çanakkale Zaferi; Büyük Devrimci Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü dünya tarihine kazandıran, emperyalizmin dünyada karşılaştığı en büyük direnişin adıdır.


Bir ulusun dönmeyi hiç düşünmeden bağımsızlığa yürüyüşünün destanı, yepyeni bir devletin, Tam Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin ön sözüdür Çanakkale…


108 yıl önce Çanakkale’den yükselen Tam Bağımsızlık utkusu; Büyük Devrimci Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün önderliğinde kurulan Ulus Devlet, Demokratik Laik Türkiye Cumhuriyeti ile taçlanmıştır.


Bugün bu ülkeyi yönetenler, Çanakkale’de, Ulusal Kurtuluş Savaşında bağımsızlığımız için can verenlerin kemiklerini sızlatıyor, ülkemizi her şeyiyle parsel parsel satıyorlar, yağmalıyorlar.


Bugün emperyalist güçler, planlarını bozan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve Türk Ulusundan maşası olmuş iktidarlar eliyle intikam alıyor, dün bozulan planlarını bugün yeniden hayata geçiriyorlar. Dün Çanakkale’yi geçemeyenler, bugün memleketimizin bağrına çökmüş semiriyorlar…İşbirlikçi iktidarlar nedeniyle yok olmaya yüz tutan bağımsızlığımızı geri kazanmamızın tek yolu, yeniden demokratik parlamenter düzene geçmektir.


Tek adam yönetimi, Laik Demokratik Türkiye Cumhuriyeti için en büyük tehdittir.


Atatürkçü Düşünce Derneği, siyasi erki elinde tutanların gaflet, dalalet ve hatta ihanet içinde olmalarının karşısında vermekte olduğu onurlu savaşımdan dönmeyi bir an bile düşünmemiştir, düşünmeyecektir.


Ülkesine, ulusuna bağlılığını çocuk yaştan her sabah and içerek ifade edenlerin, ülkesine, ulusuna ihanet edenlerin karşısında onurlu direnişleri hiç durmaksızın sürecektir.

O and, Atatürk Cumhuriyeti’ni yeniden inşa edecek gücün kaynağıdır. İktidarın “Andımız” a düşmanlığı bundandır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihini canlarıyla, kanlarıyla yazanların torunlarının, o tarihin siyasi çıkarlar uğruna yok edilmesine sessiz kalacağını sananlar çok yanılıyorlar.Zaferin yıldönümü vesilesiyle, bu savaşta yer alarak adını tarihe altın harflerle yazdıran başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi ve fedakâr milletimizi; minnet, saygı ve şükranla bir kez daha anıyoruz. Ruhları şad olsun...ÇAKIR “ÇANAKKALE ZAFERİ BİR DESTANDIR!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kemalpaşa İlçe Başkanı Taner Çakır, Çanakkale

Zaferi'nin 108. Yıldönümü ve Gaziler Günü dolayısıyla kutlama mesajları

yayınlandı.

Hayati Akbaş

KEMALPAŞA-Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kemalpaşa İlçe Başkanı Taner Çakır,

Çanakkale Zaferi'nin 108. Yıldönümü ve Gaziler Günü dolayısıyla kutlama mesajları

yayınlandı.

Başkan Çakır mesajında,;Bu şanlı destan ÇanakkaE'nin sularına,

Conkbayırı'na, Anafartalar'a yazılmış; Yahya Çavuşlar, Koca Seyitler, Kınalı Aliler ve

57. Alayıyla dünyaya mal olmuştur. Bu destan; yavrularını, eşlerini, düğüne gönderir

gibi şehadete gönderen anaların, babaların, eşlerin zaferidir.

18 Mart Çanakkale Zaferi, dünya tarihinin en büyük destanlarından biri olduğu

kadar, Kurtuluş Savaşından Cumhuriyetin kuruluşuna giden yolda aziz milletimizin

verdiği en büyük varoluş mücadelesidir. Aziz milletimiz; bugünün güçlü ve lider ülkesi

Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin tohumlarını o gün Çanakkale'de attı. Onların emaneti

olan vatanımız bizim için kutsal bir mirastır. Milletçe bu mirası ebediyen

omuzlarımızda taşıyacak, şehitlerimiz ve onların kahramanlıklarından aldığımız

ilhamla Türkiye'yi büyütmeye, güçlendirmeye, tarihine, kültürüne ve medeniyetine

yaraşır bir şekilde daha aydınlık yarınlara taşımaya var gücümüzle devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale Zaferinin 108. yıldönümünde Gazi

Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ebediyete intikal eden kahramanlarımızı

ve vatanını canından aziz bilen tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd

ediyorum" ifadelerini kullandı.


Ula İlçe Başkanı Hüseyin Özcan'dan 18 Mart Mesajı

"Çanakkale Zaferi, Tarihe Yazılmış Eşsiz Bir Kahramanlık Örneğidir" Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla Ula İlçe Başkanı Hüseyin Özcan, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü'nün 108. yıl dönümü nedeniyle mesajı yayınladı. "Aziz Milletimizin on binlerce şehit vererek elde ettiği zaferin simgesi olan Çanakkale Zaferi’nin yıldönümündeyiz" diyen başkan Özcan, "Çanakkale Zaferi, tarihe yazılmış eşsiz bir kahramanlık örneğidir. Vatan topraklarımızı ve bağımsızlığımızı korumak uğruna başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları tarafından verilen bu şanlı mücadeleyi hiçbir zaman unutmamalıyız. Her anında, her satırında insanlık onurunun yer aldığı bu destan, tarihimizin en hüzünlü ve aynı zamanda en onurlu zaferidir. Bu zafer milletimizin bağımsızlığa olan inancını arttırarak, savaşın yalnızca öldürmekten ibaret olmadığını tüm dünyaya bir kez daha hatırlatmıştır. Bu duygu ve düşüncelerle, Çanakkale Zaferinin 108.yıl dönümünü yürekten kutluyor, başta Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi hürmetle anıyor, şükranlarımı sunuyorum” dedi.


CHP’Lİ AKILLI: “BİRİLERİNİN DEDİ DİYE ÇANAKKALE NE BUGÜN NE DE YARIN GEÇİLİR!”


CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı, 18 Mart Şehitlerimizi Anma ve Çanakkale Zaferi'nin 108'nci yıl dönümüyle ilgili açıklama yaptı.

18 Mart Çanakkale Zaferi ile ilgili verdiği mesajda CHP’li Akıllı, Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıldönümü olan 18 Mart’ta hizmete alınacak 1915 Çanakkale Köprüsü’nün açılışı ile ilgili AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım’ın, “‘Çanakkale geçilmez’ tarihte kaldı artık. Çanakkale geçilir, her türlü geçilir” ifadelerine ilişkin değerlendirmede bulunarak şöyle dedi:

“KEŞKE YUNAN KAZANSIN DİYEN ZİHNİYET SİNSİCE İÇİMİZDE BARINIYOR” “Ülke olarak zor günlerden geçiyoruz ve bazı meczuplar tarafından Türk milleti olarak sınanıyoruz. Hatırlarsınız, birisi çıkıp Türklerin öz vatanını savunmasına, Kurtuluş Savaşına “Keşke Yunan kazansaydı” diyecek kadar hainleşmişti. Tıpkı o dönemler Millî Mücadeleye düşman olan, işgal kuvvetlerine destek veren çevreler gibi. Bugün de aynı zihniyetin hala sinsince içimizde barındığını görüyoruz.

“SAPKIN TARİHÇİLERİN PEŞİNDEN KOŞANLAR…” Bunun yanı sıra bir talihsiz açıklama da İstanbul’da Ekrem İmamoğlu’na iki kez yenilen devrik başbakan ve şu an AKP’nin Genel Başkanvekili Binali Yıldırım’dan gelmişti. O beyefendi de saçmalıklarına bir yenisini eklemiş, bir köprü açılışına manasız bir benzetme ve anlam yükleyerek “Çanakkale geçilmez’ tarihte kaldı artık. Çanakkale geçilir, her türlü geçilir” demişti. Efendiler, bu zihniyetin izinde oldukları sapkın tarihçiler de bu zihniyetin peşinde gizliden gizliye koşanlar da bilsinler ki Çanakkale ne o gün geçildi ne bugün geçilir ne de yarın geçilecektir! Çanakkale geçilmez!”


BAŞKAN ALACA'DAN ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI!


Gelecek Partisi Mersin Siyasi İşler Başkanı Hakan Alaca,18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle bir mesajı yayımladı. Çanakkale'nin sadece Türk milletine değil tüm dünyaya ilham kaynağı olduğunu belirten Başkan Alaca; "Çanakkale; Türk milletinin hürriyet ve istikbali mevzubahis olduğunda yazdığı destanı sonsuza dek hatırlatacak şehitler diyarıdır. Çanakkale'yi mukaddes kılan bir başka hususiyeti de, bir milletin aynı ülkü etrafında birlik ve beraberlik içerisinde toplanmasıdır. Bu kenetlenme sayesinde Türk milletini yok etmek isteyen düşmanlar bozguna uğratılmış ve yeni zaferlere ilham kaynağı olmuştur. Ebediyete kadar sürecek olan bu birlikteliği de kimse yıkamayacaktır. Her bir köşesinde ayrı bir kahramanlık hikâyesi bulunan ve Çanakkale'yi geçilmez kılarak verdikleri mücadeleyle düşmanlarının bile takdirini kazanmış olan ecdadımız ile ne kadar çok gurur duysak azdır. 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü'nün 108. yıl dönümünde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatan uğruna can vermiş tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun." ifadelerini kullandı.


Başkan Akçiçek'ten Çanakkale Zaferi mesajı


Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, Çanakkale Zaferi'nin 107. yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Akçiçek, "Bundan 108 sene önce, milletimiz birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde vatan için, bayrak için yedi düvele Çanakkale’yi nasıl dar etmişse, bugün de hem içeride, hem de dışarıda teröre ve destekçilerine başlattığı mücadelelerle onlara dünyayı dar ederek, Çanakkale'deki kahramanlık ruhunu, birlikteliği, azmi ve kararlılığı ortaya koymayı sürdürüyor. Ülkemizin ve milletimizin istiklal ve istikbalini koruma konusundaki kararlılığını dost-düşman herkese göstereceğine olan inancımla, Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl dönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde bu toprakları bize emanet eden tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere bütün kahramanlarımızı rahmetle, şükranla anıyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun" dedi.


Başkan Tellioğlu'ndan 18 Mart Çanakkale Zafer mesaji

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Payas İlçe Başkanı İlter Tellioğlu, 18 Mart Çanakkale Zaferi’ nin 108. Yıl dönümü vesilesiyle bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Tellioğlu, "Çanakkale Zaferi milletimizin iradesinin, inancının, azminin, bağımsızlık mücadelesinin, kahramanlık ve fedakârlığının göstergesi olmakla birlikte en büyük onur mücadelelerimizden bir tanesidir. “Çanakkale Geçilmez” diyen şanlı milletimiz, bu gerçeği düşman kuvvetlerine idrak ettirerek şanlı zaferi Türk tarihine altın harflerle kazımıştır. Türkü’yle, Kürdü’yle, Laz’ıyla, Çerkez’iyle vatan toprakları için savaşarak bugün Çanakkale’de omuz omuza yatan şehitlerimiz, Türk milletinin sarsılmaz birlik ve beraberliğinin de en güçlü nişanesidir. Böyle bir neslin torunları olmaktan büyük gurur duymakta, ortaya çıkan o eşsiz ruhla bugün de yolumuza devam etmekteyiz. Tüm bu duygularla 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nün 108. Yıl dönümünü kutluyor, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmetle ve şükranla anıyorum” dedi.


"ÇANAKKALE ZAFERİ, MİLLİ MÜCADELENİN DE İLK KIVILCIMI OLMUŞTUR"Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Köyceğiz İlçe Başkanı Hüseyin Erol, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü sebebiyle bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Erol, "18 Mart 1915 tarihinde 'Çanakkale Geçilmez' diye yazılan bu destanla 783 bin km kare vatan toprağı içinde kardeşliğin ve ulus olma bilincinin de tohumları atılmıştır. Dünya tarihini ve masa başında yapılan hesapları değiştiren bu zafer aynı zamanda milli mücadelenin de ilk kıvılcımı olmuştur" dedi. "Milletimiz onları asla unutmamıştır ve unutmayacaktır" diyen başkan Erol mesajında şu ifadelere yer verdi: "Şehitlerimizin aziz hatıralarını yüreğimizde taşımak ve yaşatmak, onların emaneti olan değerli ailelerine sahip çıkmak onların acılarını, üzüntülerini ve sorunlarını paylaşmak bizlerin üzerine düşen milli bir görev, görevin ötesinde büyük bir onur ve vefa borcudur. Bu düşüncelerle, 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 108. yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, vatan uğrunda canlarını feda eden tüm şehit ve ebediyete göçmüş gazilerimizi rahmetle anarken, yaşayan gazilerimize de sağlıklı uzun ömürler diliyorum.”


Başkan Güvenir, 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı Yayınladı


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malazgirt İlçe Başkanı Mevlüt Güvenir, 18 Mart Şehitleri Anma ve Deniz Zaferi dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Güvenir, "Çanakkale Zaferi, 18 Mart 1915’te vatan ve milletin bağımsızlığını korumak, vatan ve milletin bekası için yurdumuzun dört bir yanından ailelerini arkalarında bırakarak gelen kahramanlarımızın her türlü imkânsızlık ve yokluğa rağmen varını yoğunu ortaya koyarak, zor şartlar altında kendisinden donanım ve imkân yönünden güçlü olan ordulara karşı verdiği muhteşem mücadeleyle destanlaşmış, eşine az rastlanır, anlamlı bir kahramanlık destanı ve tarihi dönüm noktalarından biridir. Türk milleti, vatanını, hürriyet ve istiklalini korumak için emsalsiz fedakârlıklar göstermiş, cesaret dolu mücadelesiyle tarih boyunca şanlı zaferler kazanmıştır. 18 Mart Şehitleri Anma Günü, her daim milletimizin gönlünde yer alan aziz şehitlerimizi yâd etmek açısından önemli bir gündür. Canı pahasına mücadele ederek bu toprakları vatan yapan isimli-isimsiz kahramanlarımız, ebedi varlığımızın teminatı olmuşlardır. Bu vesileyle, 18 Mart Çanakkale Zaferinin 108. Yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü münasebetiyle de; Aziz şehitlerimize Yüce Allah’tan (cc) rahmet diliyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum" dedi.


CHP’Lİ SARI’DAN ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI


CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, 18 Mart Şehitlerimizi Anma ve Çanakkale Zaferi'nin 108'nci yıl dönümüyle ilgili mesaj yayınladı.

Çanakkale’de verilen mücadele ve elde edilen zaferin ana yurdun adeta bir ruhu olduğunun altını çizen CHP’li Sarı, Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünde verdiği mesajda şöyle dedi: “Çanakkale hepimizin birleştirici unsuru, ortak değerlerimizden ve şanlı zaferlerimizden biridir. Çanakkale’de Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde düşmana karşı verilen çetin mücadele neticesinde Türk milleti, Batılı devletlere hür yaşamanın ne kadar elzem olduğunu göstermiştir. Bunun teyidi ise Kurtuluş Savaşı’nda çok net biçimde düşmana öğretilmiştir. Bu topraklar uğruna fedakârca savaşan, bu mücadelede şehit düşen veya gazi kalan atalarımıza ne kadar şükranlarımızı sunsak azdır. Bu duygu ve düşüncelerle 108’İnci yıl dönümünü kutladığımız Çanakkale Zaferi için başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyorum”


Başkan Çelik, Çanakkale Zaferini Yıl Dönümünü Kutladı


CHP Şile İlçe Başkanı Çelik, Çanakkale Zaferi'nin 108. yıl dönümü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Çelik, "Vatanı, hürriyet ve istiklali için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan aziz milletimiz, tarih boyunca gurur kaynağımız olan büyük zaferlere imza atmıştır. 18 Mart 1915 tarihinde 'Çanakkale geçilmez' diye yazılan bu destan, bu zafer, Dünya tarihini ve masa başında yapılan hesapları değiştirmiştir. Bu destan, aynı zamanda milli mücadelenin de ilk kıvılcımı olmuştur. Bugün milletimiz, Çanakkale Ruhu, bilinciyle birlik ve beraberlik içinde hareket etmekte, iç ve dış mihraklara karşı hala mücadele etmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle, “18 Mart Şehitleri Anma Günü” ve Çanakkale Zaferinin 108. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ebediyete intikal eden kahramanlarımızı, vatanını canından aziz bilen tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle; anıyorum. Ruhları şad olsun.." dedi.


"ÇANAKKALE, BİR DİRİLİŞ CEHDİDİR"


CHP Başakşehir İlçe Başkanı Deniz Bakır, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

"Çanakkale, bir diriliş cehdidir, üzerinde türlü oyunlar oynanan bir milletin, adeta küllerinden yeniden doğuşunun adıdır" diyen başkan Bakır, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Yokluklar içindeki bir milletin çağın en güçlü devlet ve silahlarına topyekûn direnişini sergileyen Çanakkale, dün olduğu gibi bugün de, milletimiz, ülkemiz ve geleceğimiz üzerinde plan kuranlar için hiçbir zaman unutmamaları gereken bir derstir. Bu ders, Şanlı Türk Ordusu’nun vatanımızın bekası, güvenliği ve geleceği için sınır ötesindeki terör yuvalarına karşı başlatmış olduğu harekât, şehadet mertebesine ulaşan Aziz Şehitlerimiz, sivillere gösterdikleri hassasiyetle savaşın da bir ahlakı olduğunu tüm dünyaya yeniden öğretmesidir. Bu duygu ve düşüncelerle; Çanakkale Zaferinin 108. yıl dönümünü kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, Çanakkale Savaşı’nda şehit düşen kahramanlarımızı rahmet ve minnetle yâd ediyorum.”


Başkan Demir, "Şehitlerimizin Emanetine Sahip Çıkmalıyız"


CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Demir, "Milletin, imkânsızlıkları ve olumsuzlukları yenecek derecedeki vatan sevgisi “Çanakkale geçilmez” dedirtmiştir. Çanakkale Zaferi ırkları, renkleri ve dilleri değişik, çeşitli milletlerden oluşan işgal ordularının saldırılarına karşı var gücü ile karşı koyan milletimizin yazdığı kahramanlık örneğidir. Şehitlerimizin emanetine sahip çıkarak, ülkemizi geleceğe en güçlü şekilde taşımalıyız. Birlik ve beraberliğimizi, dayanışmamızı koruduğumuz sürece yarınlarımız daha güzel ve daha parlak olacaktır. Bu düşüncelerle; Çanakkale Zaferi’nin 108. yıl dönümünü kutluyor, bize bu mukaddes vatanı emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kahramanlarımızı ve tüm şehitlerimizi, Şehitler Günü’nde rahmet ve şükranla anıyorum” dedi.


"ÇANAKKALE, EŞİ BENZERİ GÖRÜLMEMİŞ KAHRAMANLIK DESTANININ YAZILDIĞI YERDİR"Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bağlar İlçe Başkanı Recep Yavuz, 18 Mart Çanakkale Zaferinin 108 . yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Gücün ve güçlü olmanın birlik ve beraberlikten geçtiğini belirten Başkan Yavuz, “Çanakkale, tarihi şan ve şerefle dolu milletimizin dünyada eşi benzeri görülmemiş kahramanlık destanının yazıldığı yerdir. Çanakkale Zaferi, tarihten silinmek istenen bir milletin vatanını canı pahasına nasıl savunulduğunun gösterildiği bir yerdir. Çanakkale zaferi, milletimizin birlik ve beraberlik içerisinde olduğu zaman neler başarabileceğinin bir göstergesidir. Bizler millet olarak bu toprakların nasıl vatan yapıldığını aklımızdan asla çıkarmayacağız. Tüm milletimiz bilmelidir ki, Şehitlerimizin temiz kanlarıyla suladıkları kutsal vatan toprakları, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da en kutsal emanet olarak en hassas şekilde korunacaktır. Bu duygu ve düşünceler ile, Çanakkale Zaferi’nin 108. yıl dönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehitlerimizi, bütün kahramanlarımızı rahmetle, minnetle anıyorum.” dedi.


CHP’Lİ BÜLBÜL’DEN ÇANAKKALE MESAJI


CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül, 18 Mart Şehitlerimizi Anma ve Çanakkale Zaferi'nin 108'İnci yıl dönümüyle ilgili mesaj yayınladı.

CHP’li Bülbül verdiği mesajda şöyle dedi: “Dur yolcu! Bilmeden gelip bastığın bu toprak, bir devrin battığı yerdir. Eğil de kulak ver; bu sessiz yığın, bir vatan kalbinin attığı yerdir. Bu sözler aslında her şeyi anlatıyor. Böylesine bir destansı zaferin özünde kuvvetli bir inanç, azim, bağımsızlık karakteri ve vatan aşkı vardır. Çanakkale’yi geçilmez yapan da işte bu inanç ve karakterdir. Bu duygu ve düşüncelerle 18 Mart Şehitlerimizi Anma ve Çanakkale Zaferi'nin 108'İnci yıl dönümünü kutluyor, şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle anıyorum”


AYDEMİR “BU TOPRAKLARIN HER KARIŞI ŞEHİT KANLARIYLA SULANMIŞTIR"
CHP Hopa İlçe Başkanı Şükrü Aydemir, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zafer’inin Yıl Dönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Hayati Akbaş

HOPA-CHP Hopa İlçe Başkanı Şükrü Aydemir, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zafer’inin Yıl Dönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Aydemir, "Çanakkale Zaferi güçlü düşman donanmalarına karşı, tarih sayfalarından silinmek istenen Türk milletinin, genci ve yaşlısı ile gösterdiği topyekûn bir mücadelenin eseridir. Milletimizin birlik ve beraberlik ruhu ile yazdığı bu büyük destan, tarihte olduğu gibi gönüllere de yazılmıştır" dedi.

"Aziz şehitlerimiz, vatan için canlarını seve seve vermişler, makamların en yücesine erişmişlerdir" diyen başkan Aydemir, " Bu toprakların her karışı şehit kanlarıyla sulanmıştır. Ülkemizin bugünlere ulaşması için sayısız zorluklara göğüs gerilmiştir. Milletimizin her ferdi, şehitlerimizin bıraktığı emanetin değerinin şuuru içindedir. Milletçe, şehitlerimizin bize bıraktığı mukaddes emaneti, her geçen gün aynı şuur ve inançla daha da yükseklere taşıyacağız. Bu inançla, Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kahramanlarımızı rahmetle, şükranla anıyorum ”dedi.


32 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page