top of page
  • HaberciGazete

ÇORDEF yardım kampanlarında farkındalık yaratıyor


İSTANBUL-ATAŞEHİR- Çorum Dernekler Federasyonu (ÇORDEF) yardım kampanyalarında farkındalık yaratıyor.

Son zamanlarda ülkemizde yaşanan Çorum Kargı köylerinde çıkan yangınlarda, Elazığ, Malatya depremlerinde, Antalya, Muğla orman yangınlarında yardım kampanyası başlatıp bölgeye giderek gerek yetkililerle koordineli afet ekipleriyle sahada yardıma koşan, gerekse birebir ihtiyaç sahiplerine ulaşarak ihtiyaçlarını karşılayan, ihtiyaç malzemelerini dağıtan Çorum Dernekler Federasyonu son olarak Kastamonu Bozkurt, Sinop Türkeli sel felaket bölgesine çok geniş kapsamlı bir kampanya başlattı.ÇORDEF'in bu kampanyasına Ataşehir Kent Konseyi, Ataşehir Ordulular Derneği'nin bu kampanyaya destek verdikleri öğrenildi.ÇORDEF Başkanı İsmail Gölten kampanyalarıyla ilgili olarak şu bilgileri verdi:

" Biz ÇORDEF ailesi olarak dün çorum ve köylerindeki orman yangınlarında, Malatya, Elazığ deprem bölgesinde, Antalya, Muğla, Manavgat yangın bölgesinde hem sahada ekiplere insan desteği verdik, hem de ihtiyaç sahiplerine bire bir ihtiyaçlarını dağıtmaya çalıştık. Bugün de Kastamonu Bozkurt, Sinop Türkeli sel afet bölgesine ulaşarak daha önceden tesbit ettiğimiz ihtiyaçların bir kısmını Sinop Türkeli koordinasyonda görevli Çorum valimiz Mustafa Çifçi'ye teslim ettik. Tüm hemşehrilerimize çok geçmiş olsun."Kampanyaya destek veren Ataşehir Kent Konseyi yönetim kurulu üyesi ÇORDEF ailesinden Mehmet Aydoğanoğlu da şöyle dedi: "ÇORDEF yardım kampanyasında farkındalık yaratmıştır. Tüm ÇORDEF ailesini, Çorumlu hemşehrilerimi tebrik ediyorum, yardımseveri kutluyorum.

ÇORDEF Başkan Yardımcısı Dursun Ünlü, Afi Comart, Erol Yavaş tüm hemşehrilerimin emeklerinize yüreğinize sağlık. Biz her zaman ihtiyaç sahiplerinin yanında olacağız."

63 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page