top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

ÇYDD Artvin törenle açıldıÇYDD (Çağdaş Yaşam Destekleme Derneği) Artvin Şubesi açılışı yapıldı.

Hayati Akbaş

ARTVİN-ÇYDD (Çağdaş Yaşam Destekleme Derneği) Artvin Şubesi düzenlenen törenle açıldı.

Artvin’de düzenlenen açılış törenine ÇYDD Genel Başkanı Ayşe Yüksel ve ÇYDD yönetim kurulu üyeleri, Artvin Belediye Başkan Vekili Ercüment Seçkin, CHP Artvin İl Başkan Vekili Asiye Akın Ergül, Artvin Eğitim Sen Artvin Şube Başkanı Köksal Gümüş, Artvin 78’liler Derneği Başkanı Seyfettin Altıkulaç, Artvin Baro Başkanı Ayla Varan, 28. Dönem CHP Artvin Milletvekili Adayı Oğuz Kurdoğlu, Artvin Belediye Meclis Üyesi Gülşen Kurul, Eski CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, ADD Artvin Şubesi Başkanı Ahmet Nişancı, Dernek üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Açılışta bir konuşma yapan ÇYDD Genel Başkanı Ayşe Yüksel “Benim dört kuşak öncesi her iki dedem ve her iki ninem Osmanlı-Rus Savaşında Kemal Paşa’nın köylerinden birinden batıya doğru yürümüşler ve Yalova’ya yerleşmişler. Kültürümüzü yaşatmak için sülale evlilikleri yapılmış ve benim annem, babama kadar bu devam etmiş. Ben de saf Laz oluyorum” dedi.

Yüksel dernek hakkında bilgiler vererek “ÇYDD, 122 şubesi 6 temsilciliği olan demokratik kitle örgütüdür. Bundan 34 yıl önce büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emaneti olan laik Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar yaşatmak, çağdaş eğitim yolu ile çağdaş ülke seviyesini ülkesine ulaşmak için kurulmuştur. Kurucularımıza 16 kişi, 2’si erkek 14’ü kadındır ve bugüne kadar hep çoğunluk kadınlar oldu ama buraya baktığımız da çoğunluk olarak erkekleri görünce mutlu oldum” ifadelerini kullandı.


3 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page