top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

ÇYDD Trabzon Şubesi yeni yönetimini seçtiTRABZON - Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Trabzon Şubesi'nin dün gerçekleştirilen 17. Olağan Genel Kurulu'nda yeni yönetim ve denetim kurulları belirlendi. Yıllardır başarılı etkinliklere imza atan ÇYDD Trabzon Şubesi'nin dün Trabzon'un eğitim dünyasının değerli üyesi Sait Aydemir'in cenaze töreni nedeniyle yarım saat geç başlayan genel kurulu, Ruhi Türkyılmaz Sanatevi'nde yapıldı. Genel Kurula, 216 kayıtlı üyeden 72 üye katıldı, Olağan Genel Kurulda tek liste ile seçimlere gidildi. Yönetim Kurulu'nda 3 değişiklik yapıldı: 2 yıl görev yapacak yeni Yönetim Kurulu'na Metin SERDAR, Müzeyyen AKMAN, Havva ELMAS, Duygu MATARACI, Neriman ÇOBAN, Derya KARATAŞ ve Zeynep ULUDÜZ seçildi. Denetim Kurulu'nda da Nilgün OSMANAĞAOĞLU, Gönül ÇAĞDAŞ ve Gülay GÜNAY göreve getirildi.


ÇYDD Trabzon Şubesi'nin Olağan Genel Kurulu, Atatürk ve silah arkadaşları, şehitler için saygı duruşuyla başladı. İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından ÇYDD Şube Başkanı Metin Serdar, açılış konuşmasını yaptı. Serdar, ülkemizin deprem nedeniyle çok zor bir dönemden geçtiğini, ama gelecekten umutlu olunması gerektiğine inandıklarını vurguladı.Genel Kurulu yönetmek için Necdet DURGUN, Gönül ÇAĞDAŞ, Zeynep ULUDÜZ divana oybirliğiyle seçildi.

Şube Yönetim Kurulu'nun 2021 ve 2022 çalışma dönemine ilişkin raporunu Yazman Güzin ŞAHİNLER genel kurula sundu.


Şube Yönetim Kurulu'nun 2021 ve 2022 çalışma dönemine ait hesapları ile bilanço ve gelir-gider çizelgeleri Sayman Havva ELMAS tarafından genel kurula sunuldu.

Şube Denetleme Kurulu'nun 2021 ve 2022 çalışma dönemine ait raporu Denetleme Kurulu Üyesi Evşen GÜLTEPE tarafından genel kurula okundu.

Necdet DURGUN Divan Kurulu Başkanı olarak raporları sunan üyelere teşekkür etti. Çalışma raporları hakkında genel kurulda söz almak isteyen olup olmadığını sordu. Genel kuruldan kimse söz almadı.

Faaliyet raporu, mali rapor, denetleme kurulu raporları genel kurulun oylamasına ayrı ayrı sunuldu. Bütün raporlar oy birliğiyle kabul edildi.Yeni çalışma dönemine ait tahmini bütçesinin kabulünden sonra üyeler kimi konularda görüşlerini dile getirdiler. Nilgün OSMANAĞAOĞLU söz aldı. Çalışma yapan tüm üyelere teşekkür etti. Yapılan çalışmalarda, işlerin çağdaş yaşam ilkeleriyle örtüşmesi yönünde hassasiyetle davranıldığını belirterek bu tutumun aynı şekilde devam etmesi temennisinde bulundu. Derneğin 34 yıldır bu ülkeye hizmet verdiğini, özellikle devlet yardımının eksik kaldığı noktalarda yapılabilecek yardımların Atatürk ilkeleri ışığında olması gerektiğini belirtti. Yaşanan deprem felaketinde genel merkezin birtakım çalışmalar yaptığını, şube olarak bazı çalışmalar yapmaya devam edilmesi gerektiğini ekledi.

Gönül ÇAĞDAŞ komisyonların daha aktif hale gelmesi için üyelerin hassasiyet göstermesini diledi. Lütfiye TÜZÜN hayvan hakları çerçevesinde derneğin daha aktif olarak projeler geliştirmesi temennisinde bulundu. Sokak hayvanlarının kısırlaştırılarak korunabileceğini belirterek derneğin bu konuda da çalışma yapmasını umduğunu söyledi

Divan başkanı Necdet DURGUN Erzincan depremi ve o dönemin koşullarını anekdotlarla paylaştı ve toplantıyı iyi dileklerle sonlandırdı.

Yapılan seçimlerde 2 yıl görev yapacak yeni Yönetim Kurulu'na Metin SERDAR, Müzeyyen AKMAN, Havva ELMAS, Duygu MATARACI, Neriman ÇOBAN, Derya KARATAŞ ve Zeynep ULUDÜZ seçildi. Denetim Kurulu'nda da Nilgün OSMANAĞAOĞLU, Gönül ÇAĞDAŞ ve Gülay GÜNAY göreve getirildi. Onur Kurulu'na Necdet DURGUN, Hamdiye KAZAN, Tülin BULAK seçilirken, Genel Merkez Genel Kurulu Delegesi olarak Metin SERDAR, Müzeyyen AKMAN ve

Gönül ÇAĞDAŞ görevlendirildi.Haber: BRT Yayın Grubu Genel Yönetmeni, ÇYDD Trabzon Şubesi üyesi Alâettin Bahçekapılı826 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page