top of page
  • HaberciGazete

Öğretmeni sınıftan kovan Kaymakam Saygın, kayıplara karıştı

Güncelleme tarihi: 21 Oca 2022Kendisine 'hoş geldiniz' diyen öğretmeni sınıftan kovan Kaymakam Faruk Saygın, kayıplara karıştı!

Artvin’in Kemalpaşa ilçesi Kaymakamı Faruk Saygın, okul ziyaretleri kapsamında Kemalpaşa Çok Programlı Anadolu Lisesi’ne yaptığı ziyarette girdiği sınıfta kendisine "hoş geldiniz" diyerek elini uzatan öğretmeni “Haddini bil, sınıftan çık dışarıya bekle” diyerek sınıftan kovdu. Mehmet Faruk Saygın'la ilgili yeni bir gelişme yaşandı.


Artvin’in Kemalpaşa ilçesinde okul ziyaretlerinde bulunan Kaymakam M. Faruk Saygın, Kemalpaşa Çok Porgramlı Anadolu Lisesi’nde (ÇPAL) girdiği sınıfta tepki çeken hareketlerde bulundu. Kaymakam Saygın kendisine, "hoş geldiniz" diyen ve elini uzatan öğretmeni, "Haddini bil, sınıftan çık dışarıda bekle" diyerek sınıftan kovdu. Konuyla ilgili açıklama yapan Kemalpaşa Eğitim-Sen temsilcisi Koray Emiralioğlu, "Kimse unutmasın kapıkulu değil öğretmeniz" diyerek tepki gösterdi. Emiralioğlu açıklamasının devamında şunları söyledi: "Bugün ÇPAL'ye okul ziyaretinde bulunan Kemalpaşa İlçe Kaymakamı M. Faruk Saygın girdiği sınıfta kendisine ‘Hoş geldiniz’ diyen öğretmene ‘Bu ne hadsizlik’ diyerek sınıftan çıkmasını, dışarıda beklemesini söylemiştir. Sınıfta bulunan diğer öğretmen arkadaşımızın bu yapılanın doğru olmadığını anlatmaya çalışmasına karşılık Kaymakam, sen kimsin, ücretli misin diyerek tehditvari konuşmuştur, ayrıca ücretli, kadrolu sözleşmeli de olsa onun bir öğretmen olduğunu unutmuştur. Bizler öğretmenlik mesleğinin itibarsızlaştırılmasına ve tüm bu baskılara karşı onurumuza, haklarımıza ve emeğimize sahip çıkacağız.” SOSYAL MEDYA HESAPLARINI KAPADI Artvin Valiliği, Kemalpaşa ilçesinde Kaymakam Mehmet Faruk Saygın’ın yaptığı hareketi doğrulamış ve kendisine uyarı verildiğini açıklamıştı. O kaymakam bugün sosyal medya hesaplarını kapattı.


CHP’Lİ BİBER’DEN ÖĞRETMENE “HADDİNİ BİL” DİYEN KAYMAKAMA TEPKİ

“ASIL SEN HADDİNİ BİL!”

CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, kendisine “hoş geldiniz” diyerek elini uzatan öğretmene “haddini bil” diyen kaymakama tepki gösterdi.CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, kendisine “hoş geldiniz” diyerek elini uzatan öğretmene “haddini bil” diyen kaymakama tepki gösterdi.

Artvin Kemalpaşa Kaymakamı Mehmet Faruk Saygın, kendisine "hoş geldiniz" diyerek elini uzatan öğretmeni “haddini bil" diyerek sınıftan kovdu. Kaymakamın bu tavrına CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber’den tepki geldi.

“HAKKINDA GEREKLİ İŞLEMİN YAPILMASINI TEMENNİ EDERİZ”

Başkan Biber yaptığı açıklamada, "Öğretmenler; Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcilerini, sizler yetiştireceksiniz ve yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır…" diyen devlet adamlığından öğretmene “haddini bil” diyecek saygısızlığı gösteren sözde devlet adamlığına dönüşmesine üzülerek tanıklık ediyoruz. Bu sergilenen davranış karşısında asıl haddini bilmesi gerekenin Sayın Kaymakam olduğunu hatırlatarak, kendisi hakkında gerekli işlemlerin yapılmasını temenni ederiz.” dedi.

Öte yandan Kaymakam Faruk Saygın hakkında Valilik de harekete geçti ve Saygın hakkında inceleme başlatıldığını duyurdu.

101 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page