• HaberciGazete

Öymen ailesinin acı kaybı...Gisela Marie Öymen toprakla buluşturulduÜnlü gazeteci Örsan Öymen'in eşi, Prof. Dr. Örsan K. Öymen'in annesi Gisela Marie Öymen

85 yaşında yaşamını yitirdi. Merhum Gisela Marie Öymen, Zincirlikuyu Mezarlığı’nda ölüm yıldönümünde eşi Örsan Öymen’in yanında toprağa verildi.

Gisela Öymen, vasiyeti üzerine 22 Temmuz 1987 tarihinde 49 yaşında hayatını kaybeden gazeteci ve CHP’nin eski Genel Başkanlarından Altan Öymen’in abisi, eşi Örsan Öymen’in ölüm yıldönümünde dün Zincirlikuyu Mezarlığı’nda yanında toprağa verildi. Cenaze törenine Öymen Ailesi, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve Öymen ailesinin dostları katıldı. Kaftancıoğlu, cenaze töreninde Öymen ailesine, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun taziyelerini iletti.


“ANNEMLE BABAM AYNI NOKTADA KAVUŞMUŞ OLDULAR” Annesi Gisela Öymen’in toprağa verilmesinin ardından Örsan K. Öymen şunları söyledi: “Babamın ölüm yıldönümüydü, gazeteci yazar Örsan Öymen'in. Tesadüf ki annemi de 2 gün önce kaybettik. 20 Temmuz'da. Babamın anmasıyla birlikte annemi de toprağa verdik. Tabii çok acı içerisindeyiz, üzgünüz ama en azından aynı noktada kavuşmuş oldular. Herkes için bir avuntu diyelim. Annem 85 yaşındaydı. Babamı çok genç yaşta kaybettik. 49 yaşındaydı. Babam, Türkiye'de ‘Politika Kazanı’ köşesindeki yazılarıyla bir çığır açmış, Türk medya tarihinde 70’li ve 80’li yıllarda en çok okunan köşe yazarlarından birisi. Ama sadece çok okunması değil, içerik itibarıyla her zaman doğrunun, adaletin yanında olmuş hem doğruluk, adalet duygusu yüksek, cesur insandı. Annem ömrü boyunca ona çok büyük destek vermişti. Her zaman yanındaydı. En zor zamanlarında bile. Bunun dışında söyleyecek başka bir sözümüz yok. Üzüntülüyüz.”


BRT Yayın Grubu çalışanları olarak, merhum Gisela Marie Öymen'e Tanrı'dan rahmet, aile bireylerine ve dostumuz Örsan K. Öymen'e başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.


15 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör