top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Ünlü gazeteci Celal Başlangıç vefat etti
İSTANBUL-Türkiye Gazeteciler Cemiyeti önceki Onur Kurulu üyelerinden, Artı TV ve Artı Gerçek'in kurucu yayın yönetmeni, Sürekli Basın Kartı sahibi Celal Başlangıç tedavi gördüğü Almanya'nın Köln kentinde bu sabah vefat etti.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Celal Başlangıç’ın vefatının ardından başsağlığı mesajı yayınladı. Mesajda “Uzun yıllar mesleğimize başarıyla hizmet veren üyemiz Celal Başlangıç’ı kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. Meslektaşımızın ailesine ve basın topluluğumuza başsağlığı diliyoruz” denildi.

Celal Başlangıç’ın cenaze bilgileri belli olduğunda paylaşılacak.


Celal Başlangıç kimdir? 


1956 yılında İstanbul’da doğdu. Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Yüksek Okulu’ndan mezun oldu. Mesleğe 1975 yılında Ege Ekspres Gazetesi’nde başladı. Günaydın Gazetesi’nde çalıştı. 1981-1984 yılları arasında Cumhuriyet Gazetesi’nde Adana Bölge Temsilciliği, İç Politika Servis Şefliği, Yazı İşleri Müdürlüğü görevlerini üstlendi. Evrensel Gazetesi’nin kurucu genel yayın müdürü oldu. Radikal’in kurucuları arasında yer aldı. T24, Gazete Duvar, Bianet, Haberdar gibi sitelerde yazdı. Artı TV ve Artı Gerçek'in kurucu yayın yönetmeniydi. Çok sayıda gazetecilik ödülü sahibi olan Başlangıç’ın Kanlı Bilmece, Telboyu İnsanlar, Hayatın Rengi Gökkuşağı, Hayata Söylenmiş Şarkılar, Korku Tapınağı, Trilye’den Yusufeli’ne Adatepe’den Derik’e Hayat Ağacıyla Yaşayanlar isimli kitapları bulunuyor.

67 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page