top of page
  • HaberciGazete

Şavşat Sahara Festivali başarıyla sona erdiBu yıl 30.'su düzenlenen Şavşat Sahara Kültür ve Sanat Festivali arkasında unutulmayacak anılar bırakarak sona erdi.

Hayati Akbaş

ŞAVŞAT-Bu yıl 30.'su düzenlenen Şavşat Sahara Kültür ve Sanat Festivali arkasında unutulmayacak anılar bırakarak sona erdi.Belediye Pasajı üzerinde gerçekleştirilen açılış programına İyi Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, İstanbul Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç ve Belediye Meclisi Üyeleri, CHP İl Başkanı Ahmet Biber, İyi Parti İl Başkanı Kemalettin Göktürk, İyi Parti Murgul İlçe Başkanı Hüseyin Çelikaslan, Borçka Belediye Meclisi Üyesi Serdar Tonyalı, İyi Parti Milletvekili Aday Adayı Hamza Gezmiş, CHP İlçe Başkanı İmran Kayaoğlu ve İlçe Yönetimi, İyi Parti İlçe Başkanı Taner Kara ve İlçe Yönetimi, İstanbul Artvin Dernekler Federasyonu Kurucu Genel Başkanı Sinan Temiz ile vatandaşlar katıldı.Açılış programı Belediye Düğün Salonu önünden başlayıp Belediye Pasajı’nda sona eren kortej yürüyüşü ile başladı. İstiklal Marşı ve Saygı duruşunun ardından konuşma yapan Şavşat Belediye başkanı Nihat Acar: “Geçmişi çok eski yıllara dayanan Şavşat’ın ve Şavşatlıların özlemle beklediği festivalimizi otuzuncu kez başlatıyoruz. Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz.

Festivalimizin asıl amacı ülkemizin, hatta dünyanın her tarafında yaşayan ve Şavşat özlemiyle yanıp tutuşan Şavşatlıları senede bir defada olsa buluşturmaktır. Memleketimize birlik, canlılık, heyecan getirmek, sakin şehrimizin geleneklerini ve kültürünü yaşatmaktır.

2 yıldır gerçekleştiremediğimiz festivalimizin hep birlikte eğleneceğimiz, sanata ve kültüre doyacağımız güzel bir festival olmasını diliyorum. Cumartesi ve Pazar günü tüm hemşerilerimi hiç ayrılmayan ellerimizi yeniden birleştirmek üzere Sahara’ya davet ediyorum.

Festival Süresince doyasıya yaşayacağınız yüreğinizdeki sevincin, coşkunun, heyecanın yaşamınızda her zaman devam etmesi dileği ile açılış programını güzelleştiren tüm katılımcılara ayrı ayrı teşekkür ediyor, iyi eğlenceler ve sağlık diliyorum” dedi.Başkan Acar’ın konuşmasının ardından kürsüye gelen iyi Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs: “Sayın başkanımın davetiyle bugün buradayız. Belediye Başkanımız sağ olsun bu güzel etkinlik için Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’i de davet etmişlerdi. Sayın Genel Başkanımızda beni görevlendirdi, onun adına buradayım. Sayın genel başkanımın sonsuz sevgilerini, saygılarını Şavşatlı hemşerilerime iletiyorum. Bugün burada sizlerin arasında olmaktan mutluyum. Bu güzel festivale emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkürlerimi arz ediyorum. Büyüklerin ellerinden, küçüklerin gözlerinden öpüyorum, Allah’a emanet olun” dedi.


Açılış programı Halk Eğitim Müdürlüğü halk oyunları ekibinin gösterisi ve festival halayı ile sona erdi. Ziyaretçi heyeti açılış programının ardından Belediye Başkanı Nihat Acar’ı makamında ziyaret etti.Festival etkinlikleri ikinci gününde Sahara’da peş peşe yapılan bir çok etkinlik ve ardından verilen konser ile sona erdi. Etkinliklere Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan da katıldı.


13 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page