top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

18 milyon öğrenci karnelerini aldı, yaz tatiline başladıOkul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki yaklaşık 18 milyon öğrenci bugün karne heyecanı yaşadı.


Pandemi nedeniyle yaklaşık 1,5 yıllık aranın ardından 6 Eylül 2021'de yüz yüze ve tam zamanlı başlatılan 2021-2022 eğitim öğretim yılı, bugün yaklaşık 18 milyon öğrencinin karne almasıyla sona erdi.

İSTANBUL - Beşiktaş'taki Şair Nedim Ortaokulu'nda da bin 379 öğrenci, öğretmenler ve veliler karne heyecanını yaşadı. Öğrenciler, şarkılar, şiirler, halk oyunlarıyla yılsonu kapanış programı gerçekleştirdi. Öğrencileri, Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcısı Seyhun Şahin, Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü Özcan Türkoğlu ve siyasi parti temsilcileri de yalnız bırakmadı. Programın ardından sınıflarına çıkan öğrenciler, karnelerini aldı.


İSTANBUL/ATAŞEHİR- Ataşehir'de bugün eğitim-öğretim yılının kapanış töreni Sakarya İlkokulu'nda yapıldı.80 bine yakın öğrencinin karne aldığı İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Günday öğretmenlere ve öğrencilere yönelik bir mesaj yayımlayarak "iyi tatiller" diledi. Günday

mesajında şöyle dedi:

"Kıymetli öğretmenlerimiz, değerli velilerimiz ve çok sevgili öğrencilerimiz,

Öğretmen ve öğrencinin yüz yüze, göz göze ve nihayet kalp kalbe temasının eğitimin olmazsa olmazı olduğunu gördüğümüz bir yılı geride bırakıyoruz. Öğretmen, öğrenci ve velilerimizin yoğun emek, gayret ve destekleriyle geçirdiğimiz bir yılın ardından herkesin iyi bir tatili hak ettiğini gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Başta öğretmenlerimiz olmak üzere eğitimin tüm paydaşlarına emek ve destekleri için çok teşekkür ediyorum.

Sevgili öğrenciler,

Yaz tatilinde bol bol kitap okumayı, spor yapmayı, arkadaşlarınızla dışarıda oyunlar oynamayı, anne babalarınıza yardım etmeyi, ailecek güzel vakit geçirmeyi ihmal etmeyin. Unutmayın tatil tembellik değildir. Bu arada sağlığınıza da dikkat edin ve iyi dinlenin..."


ARTVİN’DE ÖĞRENCİLERİN KARNE COŞKUSU

Artvin Valisi Yılmaz Doruk'un katılımı ile Çoruh İlkokulunda gerçekleşen Karne Töreninde öğrencilerimiz karne almanın coşkusunu yaşadılar.
Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Valisi Yılmaz Doruk'un katılımı ile Çoruh İlkokulunda gerçekleşen Karne Töreninde öğrencilerimiz karne almanın coşkusunu yaşadılar.

Vali Doruk'u çiçeklerle karşılayan öğrenciler, sergiledikleri halk oyunları gösterisi ve piyano dinletisinin ardından karnelerini Vali Doruk ve İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar'dan aldılar.

Karne dağıtımının ardından öğretmenlerle bir süre sohbet eden Vali Doruk "Kıymetli Öğretmenler, sizin şahsınızda ilimizdeki tüm öğretmenlere 2021-2022 eğitim öğretim yılında Covid- 19 pandemisiyle mücadele ve öğrencilerimize verdikleri eğitim için teşekkür ediyorum. Bu tatilde, tatilimizi iyi değerlendirerek 2022-2023 eğitim öğretim yılında sağlıkla buluşmak ümidiyle hepinize iyi tatiller diliyorum." dedi.


ARTVİN’DE EVDE KARNE SEVİNCİ

Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar çeşitli özel durumları sebebiyle eğitimlerine evde devam eden öğrencileri temsilen, Şehit Erol İnce İHO 5/A sınıfı evde eğitim öğrencisi Alihan Özdemir'i karnesini vermek üzere ziyaret etti.ARTVİN-Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar çeşitli özel durumları sebebiyle eğitimlerine evde devam eden öğrencileri temsilen, Şehit Erol İnce İHO 5/A sınıfı evde eğitim öğrencisi Alihan Özdemir'i karnesini vermek üzere ziyaret etti.

Şube Müdürü Özcan Köse, Şehit Erol İnce İHO Müdürü Hüseyin Şimşek ve Türkçe Öğretmeni Melek Seda Bayyurt'un da katıldıkları ziyarette Acar, öğrenci ve ailesi ile bir süre sohbetin ardından öğrencinin karnesini ve karne hediyesini vererek Alihan'ın evde yaşadığı karne sevincine ortak oldu.


AtaÇocuk şubelerinde karne sevinci

SAMSUN - Atakum Belediyesi AtaÇocuk Kreş ve Gündüz Bakımevlerinin Mevlana, Mevlana 2 ve Atakent şubelerinde karne sevinci yaşandı. Karnelerini alan AtaÇocuklu minikler bu özel günde pasta kesip doyasıya eğlendi.Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’nin Atakumlu çocukların eğitime eşit biçimde ulaşıp modern eğitim sistemiyle geleceğe daha güçlü hazırlanmaları için sözünü vererek kente kazandırdığı ve gün geçtikçe sayısı artan Atakum Belediyesi AtaÇocuk Kreş ve Gündüz Bakımevlerinin Mevlana, Mevlana 2 ve Atakent şubelerinde karne sevinci yaşandı.


COŞKULU TÖREN

Kreş bahçelerinde gerçekleşen coşkulu karne törenlerinde Atakum Belediye Başkan Vekili Necmi Yazıcı, Atakum Belediyesi Meclis Üyesi Şefaattin Sağdış ve veliler miniklerin heyecanına ortak oldu. Öğretmenlerinden karnelerini alan AtaÇocuk öğrencileri daha sonra hep birlikte pasta kesti. Pasta kesiminin ardından da dans edip eğlenen minikler karne sevinçlerini ebeveynleriyle paylaştı. Törende birer konuşma yapan Başkan Vekili Necmi Yazıcı ile Meclis Üyesi Şefaattin Sağdış AtaÇocuklu minikleri ve ailelerini tebrik ederek eğitim hayatlarında başarı dilerken yıl boyunca büyük bir özveriyle çalışan AtaÇocuk öğretmenlerine de teşekkür etti.
38 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page