top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajları...Bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı.

BRT Yayın Grubu'na haber yayına verilinceye değin ulaşan bayram mesajlarını sunuyoruz.


CHP’Lİ TANAL’IN 23 NİSAN MESAJI

İKTİDARA “ISTAKOZ” VE “YEREL HALK” TEPKİSİ

 

CHP Şanlıurfa Milletvekili Av. Mahmut Tanal, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, TBMM’nin açılış yıl dönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, iktidara yüklendi. Tanal, “Atatürk, Cumhuriyet’i çocuklara ve gençlere emanet ederken, milli ve manevi değerlerden uzaklaşan, halkı açlığa ve sefalete sürükleyen AKP’nin milletvekilleri ise Monaco’larda ıstakoz ziyafeti çekmektedir.

Atatürk ve silah arkadaşları, emperyalist işgale karşı canlarını hiçe sayarken, Saray’ın atanmış bakanı ise Amerika’da Türk Milletini “yerel halk” şeklinde tanımlama gafletine düşebilmektedir” ifadelerini kullandı. 23 NİSAN’DA TÜRK MİLLETİNİN KADERİ DEĞİŞTİ 

CHP Şanlıurfa Milletvekili Av. Mahmut Tanal’ın 23 Nisan mesajı şöyle:

Özgürlüğümüzün ve bağımsızlığımızın sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 104. kuruluş yıl dönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı gururla, onurla kutluyoruz.

TBMM’nin açıldığı 23 Nisan 1920 tarihinde, egemenlik saraydan alınıp millete verilmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vurguladığı gibi Türkiye Büyük Millet Meclisi, kurtuluş ve bağımsızlık davası ile ayaklanan tüm Anadolu’nun bu kutsal davayı temsil ve savunması için oluşturduğu makamdır. Gücünü milletten alan Büyük Önder Atatürk’ün öncülüğünde açılan TBMM, Kurtuluş Savaşı’nın yönetildiği, Cumhuriyet’in ilan edildiği temsil merkezidir. 23 Nisan’da Türk Milletinin kaderi değişmiştir. AŞILAN ENGELLER ANLATILMALI Atatürk’ün TBMM’nin açıldığı gün olan 23 Nisan’ı çocuklara ‘bayram’ olarak armağan etmesi, sıradan bir hadise değildir. Dünyada Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk kadar çocuklara önem ve değer veren bir lidere rastlamak imkansızdır. 23 Nisan, dünyadaki ilk ve tek çocuk bayramıdır. Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’ni, “Milletin bağrından temiz bir nesil yetişiyor. Bu eseri ona bırakacağım, gözüm arkada kalmayacak” sözleriyle büyük sevgi ve güven duyduğu çocuklara emanet etmiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının fedakarlıklarını, hangi engelleri aşarak bu güzel vatanı bizlere armağan ettiklerini, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza anlatmalıyız.ÇOCUKLAR YOKSULLUĞUN PENÇESİNDE

Diğer yandan Tek Adam sistemi dayatmasıyla Meclis’i işlevsiz hale getiren AKP iktidarında, çocuklarımıza kıymet verilmemektedir. Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi’nin en tem ilkesi olan “çocuğun yüksek yararı” ilkesi, ülkemizde iktidar eliyle aşındırılmıştır. Ülkemizde çocukların eğitimden koparılarak yoksulluğun pençesine bırakılmasını üzülerek müşahede ediyoruz.

Özellikle mevsimlik tarım işçiliği, ülkemizin kanayan yarasıdır. Aileleriyle birlikte başka kentlere giden Şanlıurfalı çocuklar, okuldan uzaklaşarak, küçük yaşta tarlada çalışmaktadır. İnsan onuruna yakışmayan tarzda çadırlarda barınan, güneşin altında tarlada çalışan mevsimlik tarım işçisi ailelerin çocukları, temiz ve sağlıklı gıdaya, içme suyuna, sağlık olanaklarına erişememektedir. Ailelerinin yanında tarla başına giden küçük yaştaki çocuklar, her türlü haktan yoksun bırakılmaktadır.“ISTAKOZ” VE “YEREL HALK” TEPKİSİ 

Atatürk, Cumhuriyet’i çocuklara ve gençlere emanet ederken, milli ve manevi değerlerden uzaklaşan, halkı açlığa ve sefalete sürükleyen AKP’nin milletvekilleri ise Monaco’larda ıstakoz ziyafeti çekmektedir.

Atatürk ve silah arkadaşları, emperyalist işgale karşı canlarını hiçe sayarken, Saray’ın atanmış bakanı ise Amerika’da Türk Milletini “yerel halk” şeklinde tanımlama gafletine düşebilmektedir.

23 Nisan dolayısıyla Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, tüm aziz şehit ve gazileri minnetle ve saygıyla anıyorum.

Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır!


CHP Samsun Milletvekili Murat Çan:

“Sonsuza dek egemenlik, kayıtsız ve şartsız milletimizin olacak”

 Cumhuriyet Halk Partisi Samsun Milletvekili Murat Çan, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin(TBMM) Açılışının 104'üncü Yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda, ulusal egemenliğin sonsuza dek var olacağının vurgusunu yaptı.

Murat Çan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve dava arkadaşları 104 yıl önce bugün, bütün zorluklara ve imkansızlıklara göğüs gererek, ulusumuzu ‘egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ şiarı etrafında birleştirerek Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni açtılar. Ve büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk bu özel günü, yarınlarımızın güvencesi, ulusumuzun geleceği olan çocuklara atfederek, 23 Nisan’a çok daha büyük bir anlam ve değer kazandırdı.

Bugünün görevi, 23 Nisan'ın taşıdığı değer ve anlamlara en güçlü şekilde ve yürekten sahip çıkmaktır.

Bugünün görevi, Tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti'nin sarsılmaz temeller üzerine inşa edildiğini ve bu değerli mirası bütün benliğimizle koruyacağımızı haykırmaktır.

Bugünün görevi, egemenliğin sonsuza dek, kayıtsız ve şartsız milletimizin olacağını vurgulamaktır.

Bu düşüncelerle;

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, aziz şehitlerimizi minnetle; Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşundan ve bugüne kadarki süre zarfında millet iradesini temsilen bu mukaddes çatı altında görev yapmış tüm milletvekillerimizi saygıyla anıyor, çocuklarımızın ve tüm ulusumuzun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.”


Başkan Özyiğit’ten 23 Nisan mesajı “Dünyada barış olsun”MERSİN - Dünya çocukları Yenişehir Belediyesinin 23 Nisan kutlamalarında buluştu

Yenişehir Belediyesi 5 ülkeden çocuklarını Mersin’de buluşturdu

Mersin Yenişehir Belediyesinin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında hazırladığı etkinliklere binlerce çocuk katıldı. Yenişehir Uluslararası Çocuk Festivali kapsamında 5 ülkeden Mersin’e gelen çocuklar da dans gösterileriyle kentin farklı noktalarında Yenişehirli çocuklarla buluştu, dans gösterileri sergiledi.Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde çocuklara özel 23 Nisan Şenliği düzenleyen Yenişehir Belediyesi bu yıl da çocuklara unutulmaz bir bayram yaşattı. Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi şölen alanına çevrildi, çocuklar aileleriyle birlikte doyasıya eğlendi. Tiyatro oyunu, resim sergisi, oyun parkı, kukla, illüzyon, dans ve balon gösterisi ile palyaçolarla renkli oyunlar çocuklarla buluştu. Yenişehir Belediyesi ve Bahçeşehir Koleji iş birliğiyle düzenlenen Yenişehir Uluslararası Çocuk Festivali kapsamında Mersin’e Rusya, Ukrayna, Gürcistan, Azerbaycan ve Kuzey Osetya’dan çocuklar geldi. Marina, Palm City ve Saya Park alışveriş merkezleri ile Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’ndeki şenliklerde dans gösterilerini sergiledi.

 “Dünya’da barış olsun. Hiçbir çocuk gözyaşı dökmesin, acı çekmesin”

Yenişehir Belediyesi Başkanı Abdullah Özyiğit de şenlik alanında çocuklarla vakit geçirerek, mutluluklarına ve heyecanlarına ortak oldu. Çocuklarla bir araya gelen ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit “Gazi Mustafa Kemal Atatürk çocukları çok önemsedi. Dünya çocuklarına armağan ettiği bu güzel bayramı kutluyoruz.  Dünya’da barış olsun, hiçbir çocuk gözyaşı dökmesin, acı çekmesin. Çocuklar anne ve babalarıyla mutlu olsun. Buraya gelerek coşku veren, bu etkinliği anlamlı kılan çocuklarımızın gözlerinden öpüyorum. Anne ve babalarımıza şükranlarımı sunuyorum. Bayramınız kutlu olsun, yolunuz açık olsun, her şey gönlünüzce olsun.” dedi.
Yaşasın 23 Nisan. Gazi Meclisimizin kuruluşunun 104. yılında; Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü ve kahramanlarımızı şükranla anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum.


Dr. Gamze Akkuş İlgezdi İstanbul Milletvekili

Çocuklara Umut Oluyorsan 23 Nisan Çok Büyük Bayram..

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni kuran aziz kahramanlarımızı minnetle anıyoruz. Atamızın dünya çocuklarına armağanı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun!


Ekrem İmamoğlu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı

Ulusal egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olmasının teminatı Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışı ve dünyadaki ilk çocuk bayramı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun.

Mesut Kösedağı

Kadıköy Belediye Başkanı23 Nisan, milletimizin bağımsızlık ve egemenlik mücadelesinin simgesidir. Bu mücadele ruhunu gelecek nesillerimize aktarmak da bizlerin en önemli görevlerinden biridir. Atamızın çocuklara armağanı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun.


Onursal Adıgüzel

Ataşehir Belediye Başkanı104. Yılını kutladığımız Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızda , Cumhuriyetimizin ve partimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve Aziz Şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anarak aziz milletimizin ve Ataşehir halkımızın ve tüm geleceğimiz çocuklarımızın  bayramını kutluyorum.

Celal Yalçın

CHP Ataşehir İlçe Başkanı"Neylerse güzel eyler" milletimizin ve geleceğimizin filizleri çocuklarımızın 23 Nisan ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI'nı gönülden kutlarım.

Ali Coşkun

İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi, İş İnsanı
Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 104. yılında Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı onurla, gururla kutluyoruz. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu
117 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

コメント


bottom of page