top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajları...Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci'nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı

SAMSUN - Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Deveci, mesajında şu ifadelere yer verdi: “23 Nisan 1920’de açılan ilk Millet Meclisi’nin 103’üncü, 23 Nisan’ın çocuklara armağan edilişinin 94’üncü yıldönümünü kutlamanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılını kutladığımız bu dönemde, geleceğe dair umutlarımız ve heyecanımız her zamanki gibi canlı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün eşsiz öngörüsü, çocuklarımıza ve gençlerimize olan sonsuz güveni, dünyada ilk kez bir çocuk bayramını kutlamanın emanetini de bizlere bırakmış oldu. Atamızın tüm emanetleri gibi, bayramımızı da sonsuza dek yaşatma kararlılığımız artarak devam etmektedir. Bu cennet vatan, özgürlük, bağımsızlık ve egemenlik hakkı; bizlere atalarımızdan miras kalan emanetlerdir. Bu büyük emanetleri taçlandırma yolunda ilk günden beri en önemli hedefimiz ise ülkemizi ve milletimizi gelişmiş medeniyetler seviyesine çıkarmaktır. Bizlere düşen büyük sorumluluk ise bir kez daha egemenliğimize ilk günkü heyecanla sahip çıkmak ve çocuklarımıza pırıl pırıl ve özgür bir ülke bırakmak için var gücümüzle çalışmaktır. Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği, gelişmiş medeniyetler seviyesine ulaşma hedefinin anlamını ve önemini çok iyi kavramalı; gereklerini de layıkıyla yerine getirmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”


Başkan Özyiğit’ten 23 Nisan mesajı “Baharlar, bayramlar sizin için”MERSİN - Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı yayınladığı mesajla kutladı. Başkan Özyiğit mesajında “Huzurla yaşayabilecekleri bir ülke için çocuklarımıza sözümüz var.” dedi.


Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Türkiye Büyük Millet Meclisinin 103’üncü kuruluş yıl dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutladı. Başkan Özyiğit, mesajında şu ifadeleri kullandı: “Çocuklarımız bizim geleceğimiz, umudumuz. Her biri gözbebeğimiz, yaşama sevincimiz. Huzurla yaşayabilecekleri bir ülke için onlara sözümüz var. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı çocuklarımıza armağan eden Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e ve bayramın asıl sahipleri olan çocuklarımıza söz veriyoruz; her ne olursa olsun, tüm gücümüzle çocuklarımıza mutlu bir gelecek sunmak için çalışacağız. Sözümüzün sorumluluğunu yerine getirmekten asla geri durmayacağız. İyi ki varsınız çocuklar. Sizi çok seviyorum. Baharlar, bayramlar sizin için. Milletimizin iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisimizin 103’üncü kuruluş yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.”BAŞKAN GÜNDOĞDU’DAN 23 NİSAN MESAJI

SAKARYA/FERİZLİ- Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 103. yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, ulusumuzun Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladı. Vatanımızın dört bir tarafının işgal edildiği, milletimizin yok olmanın eşiğine geldiği hayati bir dönemde, 23 Nisan 1920 tarihinin milletimizin yeniden şahlanışı olduğunu vurgulayan Başkan Gündoğdu mesajında şunları kaydetti: Türkiye'nin Geleceğini Çocuklarımız İnşa Edecektir "23 Nisan 1920, Türk Milleti için önemli bir dönüm noktasıdır. Asil Türk Milletin temsil edildiği Gazi Meclisimizin açıldığı gün geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza ve bütün dünya çocuklarına bayram olarak armağan edilmiştir. Şanlı ülkemizin geleceği olan çocuklarımıza ve gençlerimize olan güvenimiz tamdır. Ferizli Belediyesi olarak çocuklarımızı ülkenin geleceği olarak görüyor ve onlar için hizmetin en güzelini vermeye çalışıyoruz. Geleceğimiz olan sevgili çocuklarımız her şeyin en güzeline layık ve onlar için ne yapsak azdır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin teminatı olan çocuklarımızı mutlu edebilmek, onlara iyi bir gelecek sunabilmek, çocuklarımıza milli ve manevi değerler aşılayarak, topluma faydalı bireyler oluşturmak hepimizin görevidir. Bugün de, tıpkı 103 yıl önce olduğu gibi, vatanına, bayrağına, demokrasisine, inancına ve değerlerine sahip çıkan, şartlar ne olursa olsun son karar verenin millet olduğuna inanan bir iradedeyiz. Türkiye Büyük Millet Meclisi ve şanlı milletimiz, 103 yıl önce göstermiş olduğu iradeyi 15 Temmuz gecesinde de göstermiş, milletin emanetine sahip çıkmış ve kuruluşundaki yüksek ruha hala sahip olduğunu bütün dünyaya bir kez daha göstermiştir. Bu duygu ve düşüncelerle Aziz Milletimizin ve geleceğimiz olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı tebrik ediyor; başta Cumhuriyetimizin kurucusu ve ilk Meclis Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Millî Mücadeleye emeği geçmiş tüm kahramanlarımızı, saygı, rahmet ve minnetle anıyorum"


ÇYDD Trabzon Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Metin Serdar'ın mesajı

Bugün, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı. Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 103. Yıldönümü. Cumhuriyet'in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün 1927 yılında çocuklara armağan ettiği bayram, kutlu olsun..

İYİ Parti Ataşehir İlçe Başkanı Bora Yörükoğlu'nun mesajı
Başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm aziz şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum.

23 Nisan 1920 Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı kutlu bir tarihtir. Henüz Kurtuluş Savaşı sürerken, ulusumuzun egemenliği ilan edildi. Bu tarihten itibaren halkın seçtiği milletvekilleri aracılığıyla kendisini yönetmeye başladı. Ulu Önder Atatürk böylesine önemli bir olayın kutlanması gerektiğini düşünerek 23 Nisan’ı ulusal bayram olarak ilan etmiş ve daha sonra da bu bayramı çocuklara armağan etmiştir.

Ulu Önder Atatürk çocukları bir milletin ilerlemesinin temel taşı olarak görürdü. Daha Kurtuluş Savaşı sırasında Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesine çıkaracak şeyin, iyi eğitimli çocuklar, gençler ve onların aydınlık fikirleri olduğunu fark etmişti. Onlara her zaman çok değer verir ve güvenirdi.

Hatta Cumhuriyet’in 10. yılındaki 23 Nisan kutlamalarında makamını bir süreliğine küçük bir çocuğa devretmesi bu güvenin en güzel ifadesidir.

Bu gelenek günümüze kadar devam etmektedir. İYİ Parti Ataşehir İlçe Başkanı Bora Yörükoğlu da bu geleneği devam ettirerek koltuğunu bir süreliğine bayramlaşmaya gelen partilinin kızı Asya Kara'ya devretti.

Kısa bir süreliğine İYİ Parti Ataşehir İlçe Başkanı olan Küçük Asya daha çok park, yeşil alan, hayvanlar için özgürlük ve çocuklar için güzel projeler yapılması talimatı verdi.

Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 103. yılında Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı onurla, gururla kutluyoruz. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu


Egemenlik kayıtsız, şartsız milletindir iradesine ilk günkü heyecanla sahip çıktığımız Türkiye Büyük Millet Meclisimizin kuruluşunun 103. yıldönümünde; Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, aydınlık geleceğimizin teminatı olan yavrularımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum.

Gamze Akkuş İlgezdi- CHP Genel Başkan Yardımcısı- İstanbul Milletvekili


23 Nisan Çocukların, Egemenlik Hepimizin.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün dünya çocuklarına armağanı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun!


Ekrem İmamoğlu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı


Özgürlüğün, eşitliğin ve adaletin dayanağı ulusal egemenliktir. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşu ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun.

Av. Şerdil Dara Odabaşı

Kadıköy Belediye Başkanı


Tüm Çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum. Bayramın coşkusunu hep birlikte yaşamak için sizleri bugün ATAPARK'ta gerçekleşecek olan 23 Nisan etkinliklerimize bekliyorum.


Battal İLGEZDİ

Ataşehir Belediye Başkanı


Bugünün küçükleri, yarının büyükleri, geleceğimizin bekçisi olan Çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.

Karadeniz Vakfı Genel Başkanı Yusuf Cevahir


Tüm çocukların özgür ve eşit bireyler olacağı güzel günlerin özlemi ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.

Mustafa Kemal Atatürk ün armağanı olan bu anlamlı günün yakışır şekilde kutlanacağı günler çok yakında; neşe ile sağlıkla görmek için tüm engeller aşılacak…..

Güzide Önsel Uzun

CHP Trabzon önceki İl Başkanı


Yarının teminatı olan çocuklarımıza yarının gözüyle bakalım ki yarınlarımız aydınlık olsun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun.”

Metin KÜÇÜK

Ataşehirli İş İnsanı


A.Hopaspor Yönetiminden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

A.Hopaspor Yönetiminden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı Artvin Hopaspor kulüp yönetimi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için kutlama mesajı yayımladı. Mesajda, "Milli egemenliğimizin simgelerinden Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluş yıl dönümü olan bugün, tarihimizdeki en önemli günlerinden biridir. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, bu özel günü yarınlarımızın aydınlık yüzü çocuklarımıza bayram olarak armağan etmiştir. Öncelikle ülkemizdeki evlatlarımız olmak üzere tüm dünya çocuklarının ve milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum. Geleceğimizin teminatı olacak çocuklarımızın, ülkesine ve insanlığa faydalı bireyler olarak yetişebilmeleri için kulüp olarak tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verildi.


68 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page