top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

4 haber bir aradaEdirne'nin 'İYİ'leri Kılıçdaroğlu'yla beraberİYİ Parti Edirne Milletvekili Adayı Prof. Dr. Mehmet Akalın ve beraberindeki partililer, Edirne'ye gelen 13. Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu karşıladı. Heyet ayrıca Kılıçdaroğlu'nun Bulgaristan'daki programlarına da katılım sağladı. İYİ Parti Edirne Milletvekili Adayı Prof. Dr. Mehmet Akalın ve beraberindeki partililer, Edirne'ye gelen 13. Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu karşıladı. Heyet ayrıca Kılıçdaroğlu'nun Bulgaristan'daki programlarına da katıldı. İYİ Parti Edirne il teşkilatı ile milletvekili adayı Mehmet Akalın, kentte yaptıkları başarılı çalışmalarla isimlerinden söz ettirmeye devam ediyor. Kentin ve halkın sorunlarıyla yakından ilgilenen teşkilat ve Akalın, bir yandan partileri için seçime yönelik çalışmaları aksatmazken, öbür taraftan ittifak ortaklarıyla ahenkli şekilde çalışmaya özen gösteriyor.

TÜM PROGRAMLARINA KATILDILAR

Son olarak Cumhurbaşkanı adayları Kemal Kılıçdaroğlu bir dizi etkinliğe katılmak için Edirne'ye geldi. Mehmet Akalın'ın yanı sıra bir önceki dönem İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem demir ve İYİ partililer kendisini karşılayanlar arasında yer aldı. Heyet, Kılıçdaroğlu'nun kentteki etkinliklerinde de kendisine eşlik etti. Kemal Kılıçdaroğlu daha sonra da yine çeşitli programlara katılmak için Bulgaristan'a geçti. İYİ Parti heyeti Bulgaristan'daki programlara da katılım sağlamayı ihmal etmedi.

"GÜNEŞ YENİDEN DOĞACAK"

Konuyla ilgili konuşan Mehmet Akalın, tüm amaçlarının hem Edirne'ye hem de tüm Türkiye'ye güneşin doğmasını sağlamak olduğunu söyledi. Bu amaçla çalışmaya devam ettiklerini dile getiren Akalın, "Sayın Cumhurbaşkanı adayımız Edirnemize teşrif ettiler. Biz de il yöneticisi arkadaşlarımızla ve partililerimizle kendisine eşlik ettik. İnşallah olacak olan 13. Cumhurbaşkanımızı karşılamış olduk. Biz İYİ'ler olarak kendisiyle beraberiz. İnşallah yine hep beraber ülkemiz için çok güzel çalışmalar yapacağız." dedi.CHP’Lİ TANAL’I ŞANLIURA’DA İSYAN ETTİREN DEDAŞ UYGULAMASI! CHP’NİN ŞANLIURA ADAYI TANAL’DAN RAKİBİ BAKAN BOZDAĞ’A DEDAŞ TEPKİSİ: BU UYGULAMA YOZGAT’TA VAR MI?

CHP Şanlıurfa Milletvekili Adayı Mahmut Tanal, aslen Yozgatlı olan rakibi Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ı özel elektrik şirketi DEDAŞ’ın uygulamaları üzerinden eleştirdi. Şanlıurfa’da elektrik panoların kaldırımların ortasına konulması uygulamasına isyan eden Tanal, Bozdağ’a seslenerek, “Bu uygulama Yozgat’ta var mı? Anayasanın 10. Maddesindeki eşitlik ilkesini Şanlıurfalılar için de istiyoruz” dedi.


CHP Şanlıurfa Birinci Sıra Milletvekili Adayı Av. Mahmut Tanal, AKP’nin Şanlıurfa’dan birinci sıradan milletvekili adayı gösterdiği rakibi Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a, özel elektrik şirketi DEDAŞ’ın Şanlıurfalıları canından bezdiren uygulamaları ve bölgede bir numaralı şikayet konusu olan elektrik sorunu üzerinden yüklendi.

Gelecek Partisi kontenjanından CHP Şanlıurfa Milletvekili Adayı olan Abdullah Yeşil, CHP Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karadağ, Gelecek Partisi Şanlıurfa İl Başkanvekili Hidayet Baysal, CHP Bozova İlçe Başkanı Ömer Gül, Gelecek Partisi Bozova İlçe Başkanı Erkan Doğan ve her iki partinin il ve ilçe yöneticileriyle birlikte Bozova ilçesinde esnaf ve vatandaş ziyareti gerçekleştiren Mahmut Tanal, Bozova ilçe merkezinde caddelerde kaldırımın ortasına konulan elektrik panosu uygulamasını eleştirerek, “Bozova ilçesinin tüm kaldırımlarında bu şekilde elektrik panoları var. Vatandaşın elektrik sayaçları bu panoların içerisinde kilitli bir vaziyette duruyor” dedi. TANAL’DAN BOZDAĞ’A: BU UYGALAMA YOZGAT’TA VAR MI?

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile AKP Şanlıurfa Birinci Sıra Milletvekili Adayı Bekir Bozdağ’a seslenmek istediğini dile getiren Tanal, “Benim gibi o da (Bekir Bozdağ) şu anda Şanlıurfa’dan milletvekili adayı. Şanlıurfa’nın il merkezi, köy ve ilçelerinde dolaşırken ana caddelerde bu şekilde elektrik panoları kapalı sayaçlar vs. bunun içerisinde kilitli. Bu uygulama Yozgat’ta var mı? Bu uygulama Yozgat’ta yoksa Şanlıurfa’nın neden il merkezi ve ilçelerinde yapılıyor? Bu uygulama Şanlıurfa’yı rencide ediyor, onuruna dokunuyor. Biz mevcut olan Anayasamızın 10. maddesindeki eşitlik ilkesini Şanlıurfalılar için de istiyoruz. Şanlıurfa sadece ve sadece hukukunu istiyor, adaleti istiyor, eşitlik istiyor, hakkını istiyor. CHP milletvekilleri olarak Şanlıurfa’nın hakkını söke söke alacağız! Ve Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında da bunu buradan sökeceğiz. Söküp atacağız! Sayaçlar evlere konulacak. Evlerine konulması lazım. Yozgat’taki uygulama ne ise Urfa’da uygulama o olmalı. Konya’daki uygulama ne ise Urfa’daki uygulama o olmalı. Ankara’daki uygulama ne ise Urfa’daki uygulama o olmalı” ifadelerini kullandı. “BU ÇİFTE UYGULAMAYA SON VERECEĞİZ!”

Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı döneminde Şanlıurfa’nın çekilmez bir hal alan DEDAŞ ve elektrik sorununu çözüme kavuşturacaklarının altını çizen CHP’li vekil Mahmut Tanal, “Şimdi Ak Parti milletvekillerine sesleniyorum. Ak Parti’li Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’e sesleniyorum. Onun evinin önündeki elektrik trafosu böyle caddede midir, yoksa evinin panosunun içerisinde midir? Şanlıurfa’da CHP iktidarında, Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığında bunları kaldıracağız, bu çifte uygulamaya son vereceğiz!” şeklinde konuşmasını tamamladı.


CHP’li Yazgan, Uzunköprü’de iftara katıldı


SİZİN HAYALLERİNİZ BİZİM HEDEFİMİZEdirne’de vatandaşlar kucaklaşan CHP 28. Dönem Edirne Milletvekili Adayı Ahmet Baran Yazgan, “Halil İbrahim Soframızı her gün büyüterek yürüyüşümüzü sürdürüyoruz. Sizin hayalleriniz bizim hedefimiz” ifadelerini kullandı.


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 28. Dönem Edirne Milletvekili adayları Ediz Ün, Ahmet Baran Yazgan, Ufuk Kanışkan ve Ahmet Erken Uzunköprü’de iftara katıldı. İftara Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan da eşlik etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Adayı Ahmet Baran Yazgan, bereketin simgesi Ramazan’da vatandaşın evine eti, peyniri alamadığını belirterek, “Temel hedefimiz hiçbir vatandaşımızın açlık sınırının altında yaşamadığı bir Türkiye’yi inşa etmek. Herkese her alanda fırsat eşitliği sağlayacağız. Yoksullukla mücadeleye öncelik verecek, çağdaş sosyal refah devletini kuracağız. Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu cumhuriyeti ileriye, çağdaşlığa taşıyacağız” dedi.


UMUTLAR YENİDEN YEŞERECEK

Türkiye’de umudun yeniden yeşereceğini vurgulayan Yazgan, şöyle devam etti: “Yoklukla, yoksullukla mücadele edeceğiz. ‘İşsiz gençler’ olgusunun yerine ‘üreten gençlik’ gelecek, hem tarımsal üretim artacak hem de gençler ve kadınlar kazanacak. Aile Destekleri Sigortası Kanunu yürürlüğe konacak. Kadınlarımız aç ve açıkta kalmayacak. İnsan onuruna yakışan bir sosyal yardım sistemi kurulacak. Sağ elin verdiğini sol el görmeyecek. Bu topraklarda hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. Halil İbrahim Soframızı her gün büyüterek yürüyüşümüzü sürdürüyoruz. Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, 13. Cumhurbaşkanımız olacak. Milletin iktidarında umutlar yeniden yeşerecek. Sizin hayalleriniz bizim hedefimiz. Edirne’ye söz. Size söz!”


CHP VEKİL ADAYI DEMİR’DEN ESNAF ZİYARETLERİ


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla Milletvekili Adayı Mehmet Demir seçim çalışmaları kapsamında esnaf ziyaretinde bulundu. Demir, ziyaret ettiği bir kuaförde müşteriyi tıraş etti. 14 Mayıs seçimlerinde CHP’den Muğla Milletvekili Adayı olan Mehmet Demir seçim çalışmalarını sürdürüyor. Sahada seçim çalışmalarına devam eden Demir esnaf ziyaretlerinde bulundu. Esnafın sıkıntılarını ve taleplerini dinleyen Demir ziyaretlerinde gençlerle de yakından ilgilendi. Ziyaret ettiği bir kuaförde tıraş olan müşteriyi gören Demir, eline makası alarak müşteriyi de tıraş etti. Her zaman halkın sesi olacağını ifade eden Demir, “Özellikle gençler hem bizim hem de geleceğimizin umududur. Biz gençlere güveniyoruz. Onlar en doğru kararı 14 Mayıs günü verecektir. Hem Muğla’ya hem de ülkemize baharlar gelecek biz buna inanıyoruz.” dedi.30 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page