top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri Ataşehir'de başladı
Ataşehir Belediyesi'nin, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında hazırladığı bir dizi etkinliğe dün akşam saat 18.00'de "Rengârenk Kadınlar" sergisinin açılışıyla start verildi.

Belediyenin “Sanat Eğitimlerini Mahallenize Getiriyoruz” projesi kapsamında düzenlenen, “Ana Renkler” isimli resim eğitimlerine katılan ev kadınlarının yaptığı eserlerden oluşan, “Rengârenk Kadınlar” isimli sergi 13 Mart Pazar günü sona erecek. Sergi, her gün 10.00 – 18.00 saatleri arasında “Cemal Süreya Etkinlik Merkezi”nde ziyaret edilebilir.Belediyenin 9 Mart'a kadar sürecek programlarında, sergi, konser, söyleşi, mentorluk yürüyüşü ve tiyatro oyunları yer alacak.

Kadınların her alanda aktif, özgür ve mutlu bir yaşam sürmeleri için çalışan Ataşehir Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde de dayanışmayı ve sevgiyi büyüten etkinliklerle yurttaşları bir araya getirecek.

MSKM’de Kadınlar Günü’ne Özel Üç Oyun Sahne Alacak

2004 yılında hayattan koparılan Güldünya Tören’in ve tüm kadınların anısına Namütenahi Tiyatro Topluluğu tarafından sahneye konulan “Öz” adlı tiyatro oyunu, etkinlikler kapsamında ilk olarak seyirciyle buluşacak.

8 Mart kapsamında düzenlenecek program, Arslanköy Kadınlar Tiyatro Topluluğu tarafından sahnelenen, iklim değişikliğine dikkat çeken “Ana Gökyüzü Delinmiş” ve Tiyatro Dafne tarafından sahneye konulan, İkinci Dünya Savaşı’na gidip, evine geri dönmeyen bir adam ile onu bekleyen eşinin acısı anlatan “Bekleyiş” oyunlarıyla devam edecek.


8 Mart Etkinlikleri Konser, Mentorluk Yürüyüşü ve Söyleşi İle Devam Edecek

Sanat, siyaset, medya, start-up, iş hayatına hazırlık, kişisel gelişim gibi farklı alanlarda deneyim sahibi kadınların hayat hikayelerinden ilham almak ve birlikte yürümek isteyenler için Ses Derneği iş birliğiyle “Kadın Mentorluk Yürüyüşü” yapılacak. Yürüyüş programı, 6 Mart Pazar günü , Ataşehir Belediyesi Park 8’de (Replik Cafe yanı), saat 10.30’da başlayacak.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne özel düzenlenecek konserde, yolları İstanbul’dan geçen şarkıları yeniden yorumlayan projeleriyle İstanbul Kâinat Radyosu sahne alacak. Kardeş Türküler’in solistlerinden Feryal Öney ile Cenk Erdoğan da gruba eşlik edecek.

8 Mart etkinlikleri, Ataşehir Anneleri iş birliğiyle düzenlenecek Davranış Bilimleri Uzmanı ve Yazar Aşkım Kapışmak’ın söyleşi programıyla son bulacak.


TİYATRO OYUNLARI

ÖZ / 6 Mart Pazar, saat 20.00 / Mustafa Saffet Kültür Merkezi

Ana Gökyüzü Delinmiş / 8 Mart Salı, saat 20.00 / Mustafa Saffet Kültür Merkezi

Bekleyiş / 9 Mart Çarşamba, saat 20.00 / Mustafa Saffet Kültür Merkezi

KONSER

İstanbul Kâinat Radyosu / 7 Mart Pazartesi, saat 20.00 / Mustafa Saffet Kültür Merkezi

SÖYLEŞİ

Aşkım Kapışmak / 8 Mart Salı, saat 11.00 / Mustafa Saffet Kültür Merkezi

76 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page