• HaberciGazete

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için siyasilerin mesajları


Yarın bütün dünyada kutlanacak 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle siyasiler mesajlar yayımlıyor. İşte BRT Yayın Grubu'na ulaşan mesajlar.


CHP’Lİ YALIM’DAN KADINLAR GÜNÜ MESAJI

“SELAM OLSUN KADINLARIN ONURLU MÜCADELELERİNE”


CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile ilgili mesaj yayınladı. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile ilgili mesaj yayınlayan CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, kadınların sosyal yaşantıda var olduğunu ve var olmaya devam edeceğini söyledi. CHP’li Yalım mesajına sarf ettiği şu sözlerle devam etti: “Türkiye ne yazık ki özellikle son 20 yılda kadın hakları konusunda, kadına şiddet eğilimi konusunda çok kötü bir sınav veriyor. Özellikle AKP iktidarının mensuplarının kadına bakışı, kadını hangi amaçla siyasette kullandığını AKP’nin başındaki şahsın Kartal Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi’nin açılış töreninde “Evet, şöyle sembolik de olsa bayan milletvekillerimizden hiç olmazsa iki tanesini alalım” sözlerinden çok iyi anlayabiliyor ve görebiliyoruz. Tüm bunlarla beraber fanatiklerine şirin gözükmek adına İstanbul Sözleşmesi’nden dahi çıkan bu zihniyetle ne yazık ki ülkemizin kadınları karanlık dolu bir zamandan geçiyor. Ancak her ne şartta olursa olsun kadınlar vardır. Kadınlar sosyal yaşantıda, iş hayatında, hayatın her alanında vardır ve var olmaya devam edecektir. Selam olsun kadınların dik duruşlarına ve onurlu mücadelelerine. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun”


BAŞKAN AŞKAR: KADINA VERİLEN DEĞER GELECEĞE YAPILAN YATIRIMDIR


DSP Muğla İl Başkanı Michael Eser Aşkar, 8 Mart Dünya kadınlar Günü'nü kutladı.Başkan Michael Eser Aşkar, kadına hak ettiği değeri vermenin geleceğe yapılan en karlı yatırım olduğunu söyledi.

DSP Muğla İl Başkanı Michael Eser Aşkar, 8 Mart Dünya kadınlar Günü nedeniyle yayınladığı mesajda şu görüşlere yer verdi, “Günümüzde din, dil, ırk, coğrafya ve sosyal statü gözetmeksizin tüm insanlığı tehdit edecek bir boyuta ulaşan şiddet, en çok kadınlarımızı yaralamaktadır. İnsanlık onurunu zedeleyen bu durum, cahiliye anlayışının sadece bir çağa hasredilmeyip bir zihniyete ve yaşam tarzına işaret eden boyutunu gözler önüne sermektedir.

1934 senesinde Ulu Önder Atatürk, pek çok Avrupa ülkesinden önce kadınlarımıza seçme ve seçilme hakkını kazandırmış, bu konuda dünyanın pek çok gelişmiş ülkesine de ilham kaynağı olmuştur.

Ülkemizde kadın sorunu ekonomik, sosyal, siyasal, kültürel bir konudur. Kadına şiddetin önlenmesinde, kadınlarımızın çocuklarını sevgi, saygı ve hoşgörülü bir yaklaşımla, cinsiyet ayrımı yapmadan, tutarlı ve doğru biçimde yetiştirmesinin çok önemli olduğuna inanıyoruz.

Ancak ne yazık ki; Türkiye’de kadınların iş gücüne katılım oranları istenilen seviyeye henüz ulaşamamıştır. Unutulmamalıdır ki; Kadınımıza hak ettiği değer vermek geleceğe yapılan en büyük yatırımdır! Kadınlar, halkın en fedakâr, çalışkan ve üreten bireyleridir.

8 Mart Dünya Kadınlar Gününde, tüm kadın çalışanlar başta olmak üzere Türk ve Dünya kadınlarına sağlık ve huzur dolu bir gelecek temenni ediyorum.”


CHP'Lİ TELLİOĞLU'NDAN KADINLAR GÜNÜ MESAJI!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Payas İlçe Başkanı İlter Tellioğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü ilk kez 1921 yılında “ Emekçi Kadınlar Günü ” olarak kutlanmaya başladığını belirten Başkan Tellioğlu;" 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle belirtmek isterim ki, kadınlarımız toplumumuzun mihenk taşı, ailelerimizin varolma temelidir. Aile oluşumunun yapı taşı, fedakârlığın, özverinin, merhametin sabrın sembolü olan kadınlarımıza hak ettikleri değeri hatırlatmak, onların karşılaştıkları sorunlarına çözüm bulmak için, gereken toplum bilincinin oluşturulması amacıyla, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanmaktadır. Kadınlar sevgi, fedakârlık, hoşgörü ve duyarlılığın simgesi olup, huzurlu, sağlıklı ve çağdaş bir toplumun oluşumunda en ehemmiyetli mimarlarıdır. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk de her Türk erkeği gibi Türk kadınına büyük değer vermiştir, bunu “ Şuna kani olmak lazımdır ki, dünya üzerinde gördüğümüz her şey kadının eseridir ” sözleriyle dikkat çekmiştir. Şefkat, merhamet ve sevgi dolu yürekleri ve fedakârlıklarıyla dünyamızı güzelleştiren, ülkemize değer katan, dünyamızı daha yaşanabilir hale getiren, genç nesillere ışık tutan, başta şehit ve gazi anneleri olmak üzere tüm kadınlarımızın, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, sağlık, huzur ve mutluluk diliyorum." şeklinde konuştu.


CHP'Lİ ÇAKIR'DAN KADINLAR GÜNÜ MESAJI!


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kemalpaşa İlçe Başkanı Taner Çakır, 8 Mart

Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı.KEMALPAŞA-Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kemalpaşa İlçe Başkanı Taner Çakır,

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı.

Ailenin ve toplumun mimarı olan kadınların aynı zamanda iş ve çalışma

hayatında da yer aldığını belirten Başkan Çakır;" Kadın olmanın mana ve önemi

üzerine bir kez daha düşünmek için eşsiz bir fırsat sunan anlam yüklü bir günün

içerisindeyiz. Toplumun her kesiminde yer alan sanattan spora, çalışma hayatından

siyasete, bilimden edebiyata, her sahada başarı gösteren kadınlarımızın emekleri,

başarıları takdire şayandır. Kadınlarımız; bizlerin en iyi şekilde yetişmesini sağlayan,

geleceğe ışık tutanlardır.

Kadınlarımız; sıcacık yuvalarımızın birleştiricileri, evlatlarımızın anneleridir.

Yeri geldiğinde yaşamın her alanına koşturan, evlerde yuvasını çekip çeviren

anneler, hayatın bir parçası olarak çalışanlar, yeri geldiğinde de en azılı düşmanların

işgaline karşı duran kahraman Şerife Bacılarımız olmuşlardır. Gelecek nesillerin

yetişmesi şüphesiz onların omuzlarındadır. Bizler bu dünyayı kadınların daha güzel

yapacağına inanıyoruz. Kadına yapılan yatırımın, geleceğe yapılan yatırım olduğunu

biliyoruz. Bu sebeptendir ki kadın istihdamına çok önem veriyoruz. Bu duygu ve

düşünceyle tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, hayatlarında

başarılar diliyorum." şeklinde konuştu.


Tüzün'ün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

AK Parti Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Hasan Tüzün, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.


Tüzün, "Hayatın her alanında fedakarlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınlarımız, sonsuz sevgi ve hoşgörüyle yetiştirdikleri nesillerle de geleceğimizin şekillendirilmesinde de en önemli katkıyı sağlamaktadırlar. Ülkemizin tarihi seyrine baktığımızda; Kurtuluş Savaşı mücadelemizde cephede savaşan, mermi taşıyan Türk kadını Cumhuriyetimizin kurulmasıyla birlikte öncelikle seçme ve seçilme hakkını elde etmiş ve birçok Avrupa ülkesinden önce siyasal, sosyal ve ekonomik alanda eşit haklara sahip olması sağlanmıştır. Kadınlarımız; analarımız, bacılarımız ve eşlerimiz olarak geleneksel ve köklü kültürümüzün gereği müstesna bir yere sahip olup, daima şefkatin, fedakârlığın sembolü olmuşlardır. Bu duygu ve düşüncelerle fedakârlığın, sevginin ve asaletin kaynağı olmuş kadınlarımızın "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" nü kutlarken, kadın haklarının iyileştirilmesi amacıyla yapılan her türlü çalışmanın artarak devam etmesini diliyor, yürekleri sürekli sevgi dolu, merhamet dolu başta şehit ve gazi anneleri ile şehit ve gazi eşleri olmak üzere tüm kadınlarımıza saygılarımı sunuyorum" dedi.


CHP'Lİ ÇELİK'TEN 8 MART KADINLAR GÜNÜ MESAJI!


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şile İlçe Başkanı İbrahim Çelik, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle kutlama mesajı yayımladı.
8 Mart'ın eşit haklar ve imkânlar elde etmek için verilen mücadelenin sonucu elde edilen bir gün olduğunu söyleyen Başkan Çelik;" Kadınların eşit haklar ve imkânlar elde etmek için uzun yıllar verdikleri mücadele sonucu, dünya kamuoyu, kadınların talepleri konusunda gün geçtikçe daha duyarlı hale gelmiş, demokrasinin gelişmesi ve insan hakları standartlarının yükselmesiyle birlikte kadın hakları mücadelesinde de ciddi mesafeler kat edilmiştir. Bugün kadın haklarının uygulanmasında ulaşılan seviye, ülkelerin gelişmişlik düzeyini belirleyen unsurlar arasında sayılmaktadır. Aynı zamanda bir toplumun kadına sunduğu hak ve sorumluluklar, verdiği önem ve duyduğu saygı o toplumun uygarlık yolunda gösterdiği gelişmenin de temel ölçütlerinden sayılmaktadır. Ne mutlu bize ki, milletçe, tarih boyunca her zaman kadınları baş tacı eden, onlara büyük değer veren bir medeniyetten gelmekteyiz. Bu vesileyle tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, hayatlarında başarılar diliyorum." şeklinde konuştu.


KIZILBOĞA: FEDAKAR KADINLARIMIZIN GÜNÜ KUTLU OLSUN


İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle mesaj yayınladı.


İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa mesajında şu ifadelere yer verdi; “Ezilen istismara uğrayan, emeğinin karşılığını alamayan kadınlarımızın haklarına kavuşmaları en öncelikli meselelerimizdir. Sınırsız bir pervasızlıkla kadınları sağlıksız zihni problemlerine konu edinenlerle ve onlara bu cahil cesaretini verenlerle mücadelemiz her zeminde devam edecektir. Ne tarihten süzülüp gelen Türk toplumsal hayatındaki kadının merkezi yerinden ne de milletimizin kazanımlarından vazgeçmeyeceğiz. İnsanlığın tüm kazanımlarında öncü rol oynayan, doğuran, koruyan, kollayan, şefkat gösteren güzellikler meydana getiren tüm Dünya kadınlarının ve fedakar Türk kadınlarının Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.”


İNŞAAT MÜHENDİSİ CAVİDAN DEMİRAĞ, “KADINLARIMIZIN ÜLKE KALKINMASINDA ROLÜ BÜYÜK”


İnşaat Mühendisi Cavidan Demirağ, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı. Demirağ, “Ticarette ve Girişimcilikte aktif rol alan kadınlarımızın ülkemizin kalkınmasında rolü büyük” dedi.


Cumhuriyet Halk Partisi 27. ve 29. Dönem Parti Meclis Üyesi İnşaat Mühendisi Cavidan Demirağ, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yayınladığı mesajında hayatın her alanında gösterdikleri başarı, emek ve fedakârlıklarla yaşama anlam katan kadınların her türlü saygı, taktir ve hürmeti hak ettiğini belirtti. Demirağ mesajında şu görüşlere yer verdi: “Kadınlarımız, ülke olarak verimliliğimizin artırılmasında ve gelişimimizde en önemli etkendir. Bir anne, bir eş, bir evlat olarak kadın, toplumu dönüştüren ve istikamet verendir. Kadınlarımıza onların kabiliyetlerini ortaya koyabilecekleri fırsatlar sunulmasına vesile olursak, toplum olarak her zaman daha da ileriye gidebiliriz.” dedi.


Başkan Bozyokuş’tan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Gelecek Partisi Beyoğlu İlçe Başkanı Yılmaz Bozyokuş, 8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısı ile yayınladığı mesajında kadın cinayetlerine dikkat çekti. Başkan Bozyokuş, "2022’nin ilk iki ayında ise 98 kadın öldürüldü. Erkekler, şubat ayında 23 kadını öldürdü. 21 kadın ise şüpheli şekilde ölü bulundu. Öldürülen kadınlardan 10’u ateşli silahlarla katledildi" dedi.


Gelecek Partisi Beyoğlu İlçe Başkanı Yılmaz Bozyokuş, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında, kadınların bir gün değil her yıl el üstünde tutulması gerektiğini ifade eden Başkan Bozyokuş, Ülkemizde gündeme gelen kadına yönelik şiddetin önlenmesi yine kadınlarımızın çocuklarını sevgi, saygı ve hoşgörülü bir yaklaşımla yetiştirmesinin çok önemli olduğuna inanıyorum. Kadınlarımızın hayatın her alanında eşit koşullarda yer almalarını, kadın haklarının korunarak iyileştirilmesini, kadına karşı şiddetin ve tacizin önüne geçilmesini, kadınların toplumda hiçbir ayrımcılığa maruz kalmadan yaşamalarını sağlamak hepimizin görevidir . Kadınlarımızın, gerek siyaset gerek ekonomi gerekse çalışma hayatı ve sosyal yaşamda daha etkin katılım göstermelerini arzuluyorum. Kadınlara sonsuz sevginin var olduğu, şiddetin yok olduğu, mutlu aile ve mutlu toplumun temeli kadınların her daim baş tacı olduğu, hayatın her alanında daha çok temsil edildiği daha güzel bir dünya ümidiyle, Tüm değerli kadınlarımızın "8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü yürekten kutlarım” ifadelerini kullandı.


CHP'Lİ TAHİROĞLU'DAN KADINLAR GÜNÜ MESAJI!


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yenişehir İlçe Başkanı Tayar Tahiroğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı.8 Mart 1957’de New York’ ta başlayan, kadınların hayatın her alanında yer almalarını sağlama mücadelesi, dünyada kadın hakları hareketinin başlangıcı olduğunu belirten Başkan Tahiroğlu;" Bu mücadelelerini tüm dünyada sürdürmüş olan kadınlar, 16 Aralık 1977 tarihinde Birleşmiş Milletler’ in 8 Mart gününü “Kadın Hakları için Birleşmiş Milletler Günü” olarak ilan etmesiyle, kadının tüm dünyada ve hayatın her alanında vazgeçilemez ve saygın bir yere sahip olduğunun anlaşılması gerektiğini kabul ettirmişlerdir. Kadınlarımız eş, abla, kardeş ve anne olarak, toplumun her alanında çok önemli sorumluluklar üstlenmektedirler. Hayatımızın her anını daha özel kılarak, güzelleştiren kadınlarımız, aynı zamanda milletlerin temelini oluşturan ana dinamiktir. Türk toplumunda ve aile yaşamında seçkin, saygın ve mukaddes bir yeri olan kadınlarımızın, kendilerine hak ettikleri saygıyı gören, sorunlarının çözüldüğü, sağlıklı ve huzurlu bir yaşam diliyorum. Bu nedenle, toplumun yapısını güçlendiren ve temel taşlarını oluşturan, şekillendiren, huzurlu, mutlu ve sağlıklı aile birliğinin en önemli unsuru olan, sevginin kaynağı kadınlarımızın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü en içten dileklerimle kutlar, bütün kadınlarımıza sağlıklı, huzurlu, şiddetsiz ve mutlu bir yaşam geçirmesi temennisinde bulunuyorum." şeklinde konuştu.


CHPİ YAVUZ'DAN KADINLAR GÜNÜ MESAJI!


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bağlar İlçe Başkanı Recep Yavuz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı.
Kadınların tarihin her dönemindeki öneminden bahseden Başkan Yavuz;" Tarihin her döneminde erkekler ile omuz omuza verip, hayatın her aşamasında görev alan Türk kadını özellikle Milli Mücadele döneminde sergilediği özverili, fedakâr ve vatansever tutumuyla destanlaşmıştır. Ülkemizde kadın hareketleri Cumhuriyetle önemli bir ivme kazanmış, medeni kanunun kabulü ve 1934 yılında seçme seçilme hakkının dünyadaki birçok ülkeden önce tanınmasıyla kadınlarımız bugünkü refahına kavuşmuştur. Bu süreçte birçok kadınımız çabalarıyla ve başarılarıyla idol ve örnek olmuştur. Bizler sayesinde günümüzde de Türk kadını hemen hemen her sektörde görev almakta, iş hayatından siyasete, sanatta, sporda birçok alanda uluslararası başarılara imza atmış ve atmaktadır. Anne, eş ve kardeş gibi en yüce unvan ve değerleri içinde barındıran kadınların eğitimli, açık fikirli, düşünen, sorgulayan, üretime ve yönetime aktif bir şekilde katılan bireyler olmaları ülkemizin aydınlık geleceği açısından son derece elzemdir. Her ne kadar şu anki yönetim sebebiyle kadınlarımız mobbinge uğrasa da, cinsiyetçiliğe maruz kalsa da, şiddet görse de biz her zaman kadınlarımızın yanında ve arkasındayız. Desteklerimiz hiç bitmeyecek. Sorunları çözmek için gece, gündüz vâr gücümüzle çalışıyoruz, çalışacağız. Bu duygu ve düşüncelerle tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum." şeklinde konuştu.


Başkan Altan, "Eğer kadın mutluysa ülke de mutludur"


Gelecek Partisi Sultangazi İlçe Ramazan Altan, "Eğer kadın mutluysa ülke de mutludur" dedi.8 Martı Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile mesaj yayınlayan başkan Altan, "Kadınlarını dışlayan, ikinci sınıf muamele yapan ülkeler asla ilerleyemezler. Kadınlarımızın hayata daha çok katılmaları için onlara yeterince fırsat tanımalı ve önlerini açmalıyız. Okuma oranlarını artırmalı; sosyal, kültürel ve ekonomik hayatta ön plana çıkmalarını sağlamalı ve siyasette onlara daha çok alan açmalıyız.

Tüm bunlarla beraber, kadına yönelik şiddetin artık bir son bulması için tüm toplum kesimleri olarak daha duyarlı olmalıyız. Çünkü Türkiye’de ve dünyada kanayan bir yaradır kadına şiddet. Kadına kalkan el iflah olmaz. Annesine, eşine, kız kardeşine, kızına şiddet uygulayan bir ruhun iflas ettiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. 2021 yılında 280 kadın öldürülürken, 217 kadın ise şüpheli şekilde ölü bulundu. 2020 yılında ise 300 kadın cinayet kurban gitmişti. Bu sayılar ne yazık ki her geçen gün artmaktadır" dedi.

Başkan Altan, "Bu vesileyle kadın cinayetlerinin son bulduğu yarınlar adına 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, saygılarımı sunuyorum” dedi.


BAŞKAN ADEM: KADINLARIMIZIN GÜNÜ KUTLU OLSUN


Cumhuriyet Halk Partisi Niğde il Başkanı Erhan Adem, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. CHP Niğde İl Başkanı Adem, neredeyse her yeni günün en az bir kadın cinayetiyle sona erdiğini belirttiği mesajında 'çocuk gelin' sayısının da hızla çoğaldığını vurguladı.


Adem, şiddet sonucu hayatını kaybeden tüm kadınları 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü mesajında anarak şu ifadeleri kullandı: "Yaşamın her alanında artan şiddet en çok kadınlarımızı vurdu. Neredeyse her yeni gün, en az bir kadın cinayetiyle sona eriyor. 8 Mart'ı kutlamak için meydanlara çıkan kadınlarımız, güvenlik güçlerinin müdahalesine maruz kalıyor; anayasal hakları olan, 'Kadın-erkek eşitliği' talepleri, açıkça göz ardı ediliyor. Kadınlarımızın iş yaşamına katılma hakları ellerinden alınıyor, 'En az üç çocuk' baskısıyla eve bağlanmak isteniyor. Kamu atama ve terfileri, liyakat yerine cinsiyetçi bakış açısıyla yapıldığı için kadın yönetici sayımız gittikçe azalıyor. 'Çocuk gelin' sayısı hızla çoğalıyor, kadına ve çocuklara yönelik cinsel istismar oranları, vicdanı olan herkesi kahredecek bir şekilde artıyor. Oysa bu kötü tabloya karşın adalet, eşitlik ve özgür bir gelecek tahayyülümüzün öncüleri olan kadınlarımız bütün yaşadıklarına karşı çıkarak Türkiye'yi, biz erkekler için de yaşanabilir bir ülke haline getirmeyi başaracaklardır.”

CHP İl Başkanı Adem, şunları kaydetti; “Tüm toplumumuzun 'Birinci sınıf demokrasi ve insanca yaşam' talebi ancak ve ancak kadınlarımızın elleriyle kuracakları bir gelecekle karşılanmış olacaktır. Ulusal Kurtuluş Savaşı'nda Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün en büyük destekçisi ve güvencesi olan kadınlarımız, toplumsal barışımızı da sağlayacaktır. Bu duygularla tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü kutluyorum, erkek egemen söyleminin ürettiği şiddet sonucu hayatını kaybeden tüm kadınlarımızın, genç kızlarımızın aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum."


BAŞKAN BİBER: KADINLARIMIZ TARİH BOYU ADINDAN SÖZ ETTİRMİŞTİR


CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle

yayınladığı mesajda Türk Kadınının tarih boyunca hep fedakârlıklarla adından

söz ettirdiğini söyledi.Hayati Akbaş

ARTVİN-CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü

münasebetiyle yayınladığı mesajda Türk Kadınının tarih boyunca hep fedakârlıklarla

adından söz ettirdiğini söyledi.

CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle

yayımladığı mesajında şu görüşlere yer verdi: "Ülkemizde kadın hareketleri

Cumhuriyetle önemli bir ivme kazanmış, medeni kanunun kabulü ve 1934 yılında

seçme seçilme hakkının dünyadaki birçok ülkeden önce tanınmasıyla kadınlarımız

bugünkü statüsüne kavuşmuştur. Bu süreçte birçok kadınımız çabalarıyla ve

başarılarıyla öncü ve örnek olmuştur. Günümüzde de Türk kadını hemen her

sektörde görev almakta, iş hayatından siyasete, sanattan spora birçok alanda

uluslararası başarılara imza atmaktadır. Kadınların gerek kamu ya da özel sektörde

çalışarak, gerekse kendi imkânları ve emekleriyle üretime katılmaları memnuniyet

vericidir.

Anne, eş ve kardeş gibi en yüce unvan ve değerleri uhdesinde barındıran

kadınların eğitimli, açık fikirli, düşünen, sorgulayan, üretime ve yönetime aktif bir

şekilde katılan bireyler olmaları ülkemizin aydınlık geleceği açısından son derece

önemlidir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar

Gününü kutluyor, en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum."


BAŞKAN HALICI’DAN KADINLAR GÜNÜ MESAJI


CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı, şu ifadelere yer verdi; “Kadınların bir ülkedeki konumları o ülkenin gelişmişlik düzeyini gösterir. Maalesef içinden geçtiğimiz süreçte görüyoruz ki ülkemizde kadınlarımız şiddet ve ayrımcılık ile karşı karşıya bırakılıyor. Türkiye Cumhuriyeti’nde önemli bir yere sahip olan kadınlarımızın kazanımları birer birer aşındırılıyor. Çağdaş Türkiye Cumhuriyet’ inin mimarları olan kadınlar; tarlada, fabrikada, sokakta, evde ve mecliste, kısaca yaşamın her alanında özveriyle üretmeye devam etmektedirler. Bizde bu haklı mücadelelerinde yanlarında olmaya ve destek olmaya devam edeceğiz.

Kadınlar şiddet ve hatta ölümle yüz yüze bırakılmasın diye mücadele etmeye devam edeceğiz. Cinsiyet eşitliğinin olduğu, hak ve özgürlüklerin sağlandığı bir Türkiye görme arzusu ile 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutlar, kadınlarımızın eşitlik ve özgürlük mücadelesini saygıyla selamlarım.”


DOĞMUŞ'TAN KADINLAR GÜNÜ MESAJI!


Mersin Yatırımcı İş İnsanları Derneği (MERYAD) Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Doğmuş, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı.
Kadınların sosyal hayatta daha aktif olması gerektiğini belirten Başkan Doğmuş;" Her alanda merhametiyle, özverisiyle hayatımıza ilham katan kadınlar, bizi bu günlere getiren hayatımızın da mihenk taşlarıdır. Varlıkları, karanlığımıza ışık, yönümüzü tayin eden kutup yıldızı, yolumuzu aydınlatan işaret levhalarıdır. Bizler de, bir yerlere gelmemizde her zaman en büyük destekçimiz olan kadınlara yönelik toplumsal işlevli bütün alanlarda kadınlara yer açıyor ve onların da çeşitli alanlarda görünür olmalarını sağlamaya gayret ediyoruz. Kadınlarımızın sanat, spor, eğitim, iş ve siyaset gibi birçok alanda aktif rol alabilmelerinin önünü açma gayretimiz, kadınların her alanda bir zarafetle var olduklarına olan inancımızın tezahürüdür. Bu vesileyle hayatın her alanındaki gayretleriyle bize umut olan, anne, eş, kardeş, hala, teyze gibi misyonlarıyla bizlere hayat veren kadınlarımıza şükranlarımı sunuyorum.


BAŞKAN AKBAŞ’TAN KADINLAR GÜNÜ MESAJI


İYİ Parti Çankırı İl Başkanı Aydın Akbaş, 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle mesaj yayınladı.Başkan Aydın Akbaş, mesajında şu ifadelere yer verdi; “Kadının kültürel, ekonomik ve siyasal hayatta hak ettikleri yeri aldığında, toplumumuz daha iyiye, daha güzele en hızlı ve emin adımlarla ilerleyecektir. Medeniyetimizde çok özel bir yere sahip olan, toplumsal hayatta önemli roller üstlenen, ürettikleri artı değerle ülkemizin gelişip güçlenmesine büyük katkı sağlayan başta şehit ve gazilerin anneleri ve eşleri olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.”


AKÇİÇEK'DEN KADINLAR GÜNÜ MESAJI!


Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı.Dünyada her şeyin kadının eseri olduğunu belirten Başkan Akçiçek;“ Dünya’yı özverileri cesaretleri, fedakarlıkları ve merhametleri ile daha yaşanır bir yer yapan kadınlarımızdır. Bu toprakları vatan yapan sadece cephede savaşan erkekler değildi, bazen cephe gerisinde bazen cephede çarpışan kahraman kadınlarımızdı. Kurtuluş Savaşı’nın kahraman kadınlarının mücadelesi daha sonra Atatürk devrimleri ile eğitimde, sosyal hayatta, siyasette devam etmiş hala da aydınlık yarınlar için mücadeleleri devam etmektedir. Birçok Avrupa ülkesinden önce demokratik haklara Atatürk sayesinde sahip olan Türk kadını çağdaş Türkiye’nin yapı taşlarıdır. Kemalpaşa'mızda da başrolde hep kadınlarımız vardır. Belediyemizin her kadrosunda kadın emeği, cesareti ve fedakarlığı ile Kemalpaşa'ya gururla birlikte hizmet ediyoruz. Üretimin de ana aktörü olan kadınlarımızı, kadın kooperatiflerimizi, Sivil Toplum Kuruluşlarını, vakıfları destekliyoruz. Çünkü kadınların dünyayı daha yaşanır bir yer yapacağını çok iyi biliyoruz. Ailenin ve toplumun mihenk taşı olan kadınlarımızın eşit, adaletli ve huzurla yaşamasını diliyorum. Emekleri, cesaretleri, büyük özverileri için tüm kadınlarımıza şükranlarımı sunuyor, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum."dedi.


BAŞKAN PARLAR’IN KADINLAR GÜNÜ MESAJI


Cumhuriyet Halk Partisi Hatay İl Başkanı Dr. Hasan Ramiz Parlar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.Kadına yönelik şiddete hemen her gün şahit olduğumuz bir dünyada 8 Mart tarihi daha anlamlı bir hal aldığını vurgulayan Başkan Parlar, “Aile kurumunun temel taşı, değerlerimizin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu istiklal mücadelemizin kahramanları olan kadınlarımız, bir anne, bir eş ve hayatın bütün alanlarında etkin birey olarak saygın bir yerdedir. Kadınların anne olarak gelecek nesilleri yetiştirme konusunda gösterdikleri fedakârlık, annelik duygusu ve ailesini ayakta tutma çabası her türlü takdirin üzerindedir. Ama maalesef ki kadına yönelik şiddete hemen her gün şahit olduğumuz bir dünyada 8 Mart tarihi daha anlamlı bir hal alıyor. Kadının eğitim hizmetlerinden mahrum bırakan, toplumsal ve siyasal hayattan dışlayan bir toplumun geleceğinin karanlık olduğu ortadadır. Bu nedenle kadınlarımıza ne kadar güzel fırsatlar sunabilirsek, toplum olarak o oranda güçleneceğimiz inancındayım” dedi.115 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör