top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Akşener cumartesi günü Ataşehir'de


İSTANBUL - İYİ PARTİ Genel Başkanı Meral Akşener'in, 27 Ağustos cumartesi günü Ataşehir'de esnaf ziyareti yapacağı açıklandı. İYİ Parti Ataşehir İlçe Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre Akşener, cumartesi günü saat 13.30'da Ataşehir'e gelerek, Küçükbakkalköy Prestij Caddesi'nde esnafı ziyaret edecek.

Öte yandan İYİ Parti Genel Merkezi tarafından bir süre önce görevden alınan eski ilçe başkanı Mert Kar’ın yerine Ataşehir İlçe Başkanlığı’na Bora Yörükoğlu'nun atandığı bildirildi.

İYİ Parti STK İlişkileri Başkan Koordinatörü Yüksek İnşaat Mühendisi Bora Yörükoğlu'nun atanma tebliğ yazısını bizzat İl Başkanı Buğra Kavuncu’dan aldığı öğrenildi. Kavuncu'nun Yörükoğlu’na başarılar dilediği de açıklandı.

İYİ Parti Ataşehir İlçe Başkanlığı'na atanan Yörükoğlu'nun hızlı bir şekilde Ataşehir ilçe yönetimini oluşturduğu, ilk yönetim kurulu toplantısını kalabalık bir katılımla 22 Ağustos Pazartesi günü yaparak 66 kişiden oluşan yeni yönetimi belirlediği de duyuruldu. Yönetimde kadınlara daha fazla yer verildiği bildirilen yönetimin göreve başladığı ilk hafta İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i ağırlayacağı açıklandı.

İYİ Parti Genel Sayın Meral Akşener’in 27 Ağustos Cumartesi 13:30'da Küçükbakkalköy Mh. Fevzipaşa (Prestij) Caddesinde bulunan esnafı ziyaret edeceği bildirildi.Bora Yörükoğlu Kimdir?“1974’de İstanbul’un Şişli ilçesinde doğmuş olup aslen Amasyalıyım. İlkokulu Şişli 19 Mayıs İlkokulu’nda 1985 yılında bitirdikten sonra orta ve lise eğitimimi Özel Amerikan Robert Lisesi’nde 1992 yılında tamamladım. 1996 yılında Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra Planlama ve Proje Yönetimi üzerine yüksek lisansımı da yine Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünde 1999 yılında tamamladım. Askerliğimi de yüksek lisans döneminde 1997-98 yıllarında kısa dönem olarak Foça Amfibi Tugay’da yaptım. 2021 yılında Medeniyet Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde Yerel Yönetimler ve Şehircilik Yüksek Lisans programını bitirdim. 1996 yılında üniversiteyi bitirdikten sonra özel sektörde çalışmaya başladım. Kaba İşler Şefi, Şantiye Şefi, Proje Müdürü gibi çeşitli görevlerden sonra yüksek lisansımı da tamamlamayı takiben şirkette Planlama Departmanı’nı kurmakla görevlendirildim. Planlama ve Proje Yönetimi Departmanı’nı kurup şirketin büyüme sürecinde ISO Kalite Yönetimi, ARGE Birimi, vb birçok çalışmaların yöneticiliğini yaptım. Şirketin borsaya açılma sürecininde de bulunduktan sonra 2006 yılında bütün projelerden sorumlu Planlama ve Proje Yönetimi Müdürü görevindeyken, kendi şirketimi kurmak amacı ile istifa ettim. 2007 yılından itibaren kendi firmamla inşaat sektöründe faaliyet göstermekteyim. 1999 yılında evlenmiş olup bir oğlum bulunmaktadır. Halen Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği, Robert Kolej Mezunlar Derneği, İstanbul Proje Yönetim Derneği, İstanbul Mühendisler Odası üyelikleri ile birlikte (KEVA) Spor Derneği Kurucu Başkanlığı sonrası yönetim kurulu üyeliğine devam etmekteyim."

26 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page