top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Akşener'in 'çağrısı' sonuçsuz kalınca 'kapıları kapattı'
Son dakika haberi... İYİ Parti Genel Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, Meral Akşener'in 6 Mart'taki toplantıya katılmayacağını açıkladı.


Türkiye dün akşamdan beri, Millet İttifakı'nın ikinci büyük partisi İyi Parti'nin Genel Başkanı Meral Akşener'in, ittifakta 'dayatma' ile karşı karşıya olduklarını, 'noter masası' durumuna düşürüldüklerini ileri sürerek 6'lı Masayı 'terkettiklerini' açıklamasını yaptığı konuşmasının sonunda İstanbul ve Ankara büyükşehir başkanlarına yaptığı 'çağrının' yanıtına kilitlendi. ABB Başkanı Mansur Yavaş ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun bugün başbaşa görüştükten sonra sosyal medyada paylaştıkları "liderimiz Kemal Kılıçdaroğlu'nun arkasındayız" açıklamalarından sonra, Ankara'da buluşan CHP'li 10 büyükşehir belediye başkanının da aynı mesajı ve görüntüyü verdi. Siyaset kulislerinde İmamoğlu ve Yavaş'ın İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'le görüşerek 'kararlarını' yüzüne söylemeleri ve 'İttifaktan ayrılmaması' yönündeki görüşlerini iletmeleri girişimine Kılıçdaroğlu'nun yeşil ışık yakmasına karşın, İYİ Parti çevrelerinden 'başkanların da bizim de böyle bir talebimiz yoktur' mesajı geldi.

Bütün gün, her iki partinin yetkili kurullarındaki toplantıların ardından saat 17.00'de Millet İttifakı'nın 5 lideri Saadet Partisi'nin evsahipliğinde bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptı. Haber yayına hazırlanırken süren toplantı sırasında İYİ Parti Başkanlık Divanı üyeleri, milletvekilleri ve Genel Başkan başdanışmanları, Genel Başkan Meral Akşener başkanlığında partinin Genel Merkez ek binasında toplandı. HaberTürk'ün aktardığına göre saat 19.00'da toplantı sona erdi, Akşener Genel Merkez'den ayrıldı. TOPLANTIYA KATILMAYACAK Toplantının ardından konuşan İYİ Partili Müsavat Dervişoğlu, Akşener'in 6 Mart'taki '6'lı Masa toplantısı'na katılmayacağını aktardı. İYİ Partili Erhan Usta ise, "Kapının açık olmadığını düşünüyoruz. 5'li Masa, Kılıçdaroğlu'nu aday yapmak için bir araya gelmiştir" açıklamasında bulundu.

143 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page