top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Ak Parti'nin Ataşehir adayı belli oldu?İSTANBUL/ATAŞEHİR-(BRTAJANS) - 31 Mart'ta yapılacak Yerel Seçimlerde partiler ardı ardına adaylarını açıklarken, Ataşehir'de CHP'nin ve Ak Parti'nin adayının kim olacağı merak ediliyor.

Bugün çeşitli siyasal kesimlerin dillendirdiği bir isim Ak Parti'den. Partinin İl Başkan Yardımcısı Ejder Batur'un Ataşehir Belediye Başkan Adayı olacağı çok çeşitli kesimlerin dilinde. Partiye sorulduğunda "bize bildirilen bir durum yok, ama bunca dillendirildiğine göre, olabilir" deniliyor.

Dr. Maliki EJDER BATUR KİMDİR?
Yerel Yönetimler Başkanı1976 İstanbul doğumlu olan Batur, aslen Erzurumlu’dur. İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Batur, “Yapılarda Sismik İzolasyon” başlıklı teziyle yüksek lisansını tamamlamış, “Akıllı Kent Tasarım Sistemlerinin Pilot Ölçekte Uygulanabilirliği” başlıklı teziyle de doktora programını bitirerek doktor derecesini almıştır. 1997-2004 yıllarında özel sektörde ve kendi şirketinde yöneticilik yapmıştır. Sivil Toplum Kuruluşları’nda faaliyet gösteren Batur, Maltepe Erzurumlular Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ve Türk Kızılayı üyesidir. AK Parti Ümraniye İlçe Başkanlığı’nda Kurucu İlçe Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Batur, 2004’teki Mahalli İdareler seçiminin akabinde Ümraniye Belediyesi’nde 2004-2019 yıllarında üç dönem Belediye Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlenmiştir. Ümraniye Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekilliği görevinde de bulunan Batur, İBB Meclis Üyeliği, İBB İmar Komisyonu Başkanvekilliği görevlerini de ifa etmiştir. 24 Şubat 2021’de gerçekleştirilen 7. Olağan İl Kongresi’nde İl Yürütme Kurulu üyeliğine seçilen Batur, Yerel Yönetimlerden sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak atanmıştır. Batur, evli ve 4 çocuk babasıdır.

230 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page