top of page
 • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Ali Babacan, Hayrettin Karaca, İlhami Soysal, Toktamış Ateş, Ercan Yazgan, Işılay Saygın...Bugün 4 Nisan.. Ali Babacan, Hayrettin Karaca, İlhami Soysal, Toktamış Ateş, Ercan Yazgan, Işılay Saygın, Fahriye Güney, Semih Kaplanoğlu, Hakan Bilge ve Çağan Irmak'ın doğum günü.

BRT Yayın Grubu olarak Yaşayan değerlerimize iyi, saglıklı yaşlar, aramızdan ayrılanlara rahmet diliyoruz.


Doğum günü: Ali Babacan kimdir?


4 Nisan 1967 tarihinde Ankara'da, Hilmi Babacan ve Güner Babacan çiftinin oğlu olarak dünyaya geldi. Gençlik yıllarından itibaren dedesinin 1928 yılında başlattığı aile işinde çalıştı.

TED Ankara Koleji'nden 1985 yılında birincilikle mezun oldu. Lisans eğitimini tamamlamak üzere Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'ne giren Ali Babacan, bu bölümden 1989 yılında 4.00 üzerinden 4.00 ortalamayla üniversite birincisi olarak mezun oldu.

1990 yılında dünyanın birçok ülkesindeki üstün başarı gösteren öğrencilere verilen Fulbright bursunu kazanarak, Amerika Birleşik Devletleri'ne giden Babacan, 1990-1992 yılları arasında Northwestern University Kellogg School’da işletme dalında yüksek lisans (MBA) yaptı.

Yüksek lisans çalışmalarında pazarlama, organizasyon davranışı ve uluslararası iş idaresi dallarında uzmanlaştı, 1992-1994 yılları arasında finans sektörünün üst düzey yöneticilerine danışmanlık yapan özel bir şirkette danışman olarak çalıştı.

1994 yılında Ankara'ya döndükten sonra aile şirketinin başına geçti; 2001 yılında AK Parti’nin kurucu üyesi oldu, Merkez Karar ve Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi. Ankara’da uzun yıllar ticaretle uğraşan Babacan ailesinin bir ferdi ilk defa siyasete girmiş oldu.

58. ve 59. Hükümetlerde Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanlığı görevinde bulundu. Türkiye tarihinin en yıkıcı ekonomik krizlerinden olan 2001 krizinin ardından, ekonomiden sorumlu devlet bakanı koltuğuna oturduğunda 35 yaşındaydı.

58. Hükümet'te Dışişleri Bakanı olarak görev yaptı. 2008’de dünyayı etkileyen ekonomik kriz sonrası 2009 yılında Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı oldu. 28 Ağustos 2015’e kadar Başbakan Yardımcılığı görevine devam eden Babacan, aynı zamanda 22.,23.,24. ve 26. Dönemlerde TBMM’de Ankara milletvekilliği görevinde bulundu. 13 yıl boyunca kesintisiz bakanlık yapan Ali Babacan, son dönemlerin en uzun süre bakanlık yapmış ismi oldu.

8 Temmuz 2019 tarihinde kurucu üye olduğu AK Parti’den istifa etti. Babacan, istifasının ardından kamuoyuna yaptığı açıklamada, Türkiye’nin geleceği için yeni bir siyasi parti oluşturmak üzere çalışmalara başladıklarını duyurdu.

Ali Babacan, 1995 yılında Zeynep Babacan ile evlendi. Kerem, Dilara ve Emir adlarında üç çocuk babasıdır.


Doğum günü: Hayrettin Karaca kimdir?


Hayrettin Karaca 4 Nisan 1922 yılında Bandırma’da doğdu. Babası Hocazade Halil Efendi, annesi Zehra Hanım’dır. Her ikisi de Kırım muhaciridir. Lisesini bitirdikten sonra ailesinin işinin başına geçip triko-örme olan bu işi ülkenin en başarılı sanayi kuruluşlarından biri yapmıştır. Karaca firması diğer firmalara göre 20 yıl önceden Türkiye’de ihracatın liderliğini yapmıştır. Karaca ellili yaşlarında, Türkiye’nin ilk özel arboretumunu kurdu ve yurtiçi-yurtdışında gezdiği her yerden tohumlar topladı, botanik bahçelerini gezdi ve bağlantılar kurdu. Karaca’nın Yalova’da kurduğu Karaca Arboretumu, dünyanın her tarafındaki botanikçiler tarafından bilinmektedir. Yılda iki kez yayınlanan Arboretum Magazin’i bilimadamlarının araştırma ve görüşlerinin yayınlandığı bir forum olmuştur. Türkiye için adeta bir gen koruma merkezi olan Karaca Arboretumu içerisinde 14.000 türü barındırıyor. Hannover Üniversitesi’nden ekoloji profesörü Franz H. Meyer, Hayrettin Karaca’dan “Şimdiye kadar hiç böylesine kişisel çıkar gütmeden, kendini insanlığın yararına çalışmaya adamış birine rastlamadım.” diye bahsetmektedir. Karaca, TEMA Vakfı’nın kurucularından biridir

20 Ocak'ta vefat eden Hayrettin Karaca'nın (97) cenazesi, 22 Ocak Çarşamba günü öğlen Fatih Camisi'nde kılınan namazın ardından Edirnekapı Mezarlığı'na defnedildi.


Ödülleri 97 yaşında hayata veda eden TEMA Vakfı Onursal Başkanı Hayrettin Karaca çok sayıda ödülün sahibiydi Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Fakültesi tarafından Fahri Doktora 1990 Birleşmiş Milletler Çevre Programının ‘Global 500 Roll of Honour’ Ödülü 1992 Çevre Bakanlığı tarafından “Çevre Beratı” 1992 Uluslararası Olimpiyat Komitesi tarafından verilen ‘Çevre Ödülü’ 1993 Uluslararası Lions Club tarafından ‘Melvin Jones Fellow Ödülü 1994 Çevre Bakanlığı tarafından “Üstün Hizmet Ödülü” 1994 ODTÜ tarafından ‘Felsefe Onur Doktorası’ 1995 Ege Üniversitesi “Fahri Doktora”sı 1995 Milli Olimpiyat Komitesi “Fair Play” Ödülü 1996 Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı “Hoşgörü Ödülü” 1996 Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı tarafından “Şeref Üyeliği Beratı” 1997 Kırıkkale Üniversitesi ilk Fahri Doktora unvanı 1997 Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü 1997 ÇEVRETED tarafından “Çevreted 97 Onur Ödülü” 1997 Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi “2000 Yılının Öncüleri” Ödülü 1998 Genç Hukukçular Derneği tarafından “Yılın Yurttaşı” Ödülü 1998 Türkiye Çocuk Dergisi tarafından Babalar Günü nedeniyle “Toprak Baba” unvanı 1998 Anadolu Üniversitesi Fahri Doktora Ödülü 1998 BİLSES Vakfı “Çevre Ödülü” 1998 Ankara Çankaya İzci Grubu tarafından “Yılın Doğa Dostu” Ödülü 1998 Ankara Gazeteciler Cemiyeti tarafından “Yılın Adamı” Ödülü 1999 Türk Dünyası Yazarlar ve Sanatçılar Vakfı tarafından “1998 Türk Dünyasına Hizmet Ödülü” 1999Right Livelihood Award 2012(Alternatif Nobel Ödülü) Birleşmiş Milletler “Orman Kahramanı Ödülü” 2013 TBMM Onur Ödülü 2005Doğum günü: İlhami Soysal kimdir?


Türk gazeteci, yazar. 4 Nisan 1928'de Zonguldak'ta doğdu. Bursa Erkek Lisesi, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde okudu. Gazetecilik yaptı. Gazetelerin Ankara temsilciliğinde, Gazeteciler Sendikası ve Cemiyeti'nin başkanlığında bulundu. Mustafa Ertekiner'in başkanlığındaki kurucu mecliste basın temsilcisiydi.


Akşam gazetesi Ankara temsilcisiyken yazdığı yazılardan ötürü güpegündüz kaçırılıp dövüldükten sonra ıssız bir yere atılmıştır.


Bursa Ant, Pazar Postası, Son Havadis, Türk-İş, Akis, Vatan, Sosyal Adalet, İmece, Yön, Türk Solu, Kim, Devrim, Güney, Seçilmiş Hikayeler, Dost, Akşam, Yeni Ortam, Milliyet gazete ve dergilerinde siyasi ve edebi yazıları yayınlandı. Ayvalık'ta geçirdiği trafik kazası sonucunda 20 Eylül 1992'de vefat etmiştir.


Eserleri


• Sıfıra Sıfır Elde Sıfır (1969) • Günün İçinden (1976) • Dünyada ve Türkiye'de Masonlar ve Masonluk (1980) • 150'likler (1985) • Kurtuluş Savaşında İşbirlikçiler (1985) • Demokrasi Diye Diye (1992) • 20. Yüzyıl Türk Şiiri Antolojisi (1973)


Doğum günü: Toktamış Ateş kimdir?


(d. 4 Nisan 1944, İstanbul- ö. 19 Ocak 2013, İstanbul), Türk siyaset bilimi profesörü, yazar.


Türk müsteşrik (doğubilimci, şarkiyatçı) Ahmet Ateş'in oğlu olan Toktamış Ateş, 1944 yılında doğmuştur. Orta ögrenimini Sankt Georg Lisesi Ortaokulu'nda, lise eğitimini ise Vefa Lisesi'nde yaptı. 1967 yılında İstanbul Üniversitesi'nin İktisat Bölümü'nü bitirdikten sonra bu bölümün Siyasal Bilimler Kürsüsü'ne asistan olarak atandı.1969'da "Kurtuluş Dönemi Osmanlı Toplumunun Siyasal Yapısı" başlıklı çalışmasıyla Doktora, 1974'te "Demokrasi Teorisi" başlıklı çalışmasıyla doçent, 1982'de de profesör oldu.


İstanbul Üniversitesi'nin yanı sıra, değişik kurumlarda ders verdi. Yine ders vermek için, çeşitli dönemlerde ABD (Iowa) ile Almanya'da (Berlin - Münih) bulundu. İstanbul Üniversitesi'nin İktisat Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü başkanlığının yanı sıra, kurucuları arasında yer aldığı Bilgi Üniversitesi'nde Yönetim Kurulu üyesiydi. Yayınladığı kitap sayısı 30'u geçen Ateş, 10 yılı aşkın bir süre boyunca Cumhuriyet gazetesinde yazmıştır. Son olarak Bugün gazetesinin yazarları arasında yer alan Ateş, Zirve Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyesiydi.


Toktamış Ateş, 19 Ocak 2013 tarihinde tedavi gördüğü Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde vefat etmiş; cenazesi Fatih Camii'nden kaldırılarak Merkezefendi Mezarlığı'na defnedilmiştir.Doğum günü: Ercan Yazgan kimdir?


4 Nisan 1946 tarihinde Sinop'ta doğmuştur. Tuncay Özinel Tiyatrosu, Aıştı. 1989 yılında Bizimkiler dizisindeki Kapıcı Cafer tiplemesiyle herkes tanıdı. 1989-2002 yılları arasında 13 yıl kesintisiz olarak yayınlanan "Bizimkiler" adlı dizide Kapıcı Cafer karakterini canlandırırken; Erdal Özyağcılar, Savaş Dinçel, Ayşe Kökçü, Mehmet Akan, Uğurtan Sayıner, Atılay Uluışık, Aykut Oray, Salih Kalyon, Selçuk Uluergüven, Ali Uyandıran, Rutkay Aziz, Buket Dereoğlu, Cihat Tamer, Engin Şenkan, Güzin Özipek, Kemal İnci, Meral Çetinkaya, Dursun Ali Sarıoğlu, Arif Erkin Güzelbeyoğlu, Cezmi Baskın, Zihni Göktay, gibi oyuncularla birlikte rol aldı.


Bülent Kayabaş ile Tiyatro yaptı. 1986 yılında Perihan Abla dizisinde, Perran Kutman, Şevket Altuğ, Tuluğ Çizgen, Cihat Tamer gibi oyuncularla oynadı. 1994 yılında senaryosunu Gani Müjde'nin yazdığı Kaygısızlar dizisinde Halit Akçatepe, Ayşen Gruda, Tuluğ Çizgen, Şoray Uzun, Yılmaz Köksal, Çiçek Dilligil gibi oyuncularla oynadı. Birçok film ve dizide rol aldı. Ercan Yazgan yakalandığı verem hastalığını uzun tedavi süresinden sonra yendi.


Ercan Yazgan üçüncü evliliğini tiyatrocu İdil hanım ile yaptı. Oyuncu Buket Dereoğlu üvey kızıdır. Buket Dereoğlu'nun annesi İdil hanım, ikinci evliliğini 1976 yılında Ercan Yazgan ile yapmıştır.


Ercan Yazgan'ın dördüncü eşi Ceyhan hanımdan Tuğçe ve oyuncu Billur Yazgan (d. 1 Ekim 1985) adında iki kızı ile Bilgehan adında bir oğlu vardır.


2015 yılında yapımcılığını Necati Akpınar'ın yaptığı ve Hande Doğandemir, Fatih Artman, Devrim Yakut, Cengiz Bozkurt, Erdal Tosun başrollerde olduğu "Bana Masal Anlatma" filminde Ercan Yazgan da rol alırken Yılmaz Erdoğan, Gökçe Bahadır ve Gürkan Uygun da konuk olarak filmde oynadılar.


Ödülleri : 1999 - 36.Antalya Film Şenliği, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu – Duruşma filmi ile


Film ve Dizileri : 2015 - Bana Masal Anlatma (Sinema Filmi) 2011 - 2012 - İffet (Dizi) 2010 - Kardelen (Sinema Filmi) 2009 -2010 - Hanımın Çiftliği 2008 - Talih Kuşu (TV Dizisi) 2008 - Nekrüt (Sinema Filmi) 2008 - Adanalı (TV Dizisi) 2006 - Yalancı Yarim 2006 - Ahh İstanbul 2004 - Tatil Aşkları 2004 - Altın Kafes 2004 - Büyük Buluşma TV Dizisi 2003 - 2006 - Hayat Bilgisi 2002 - Sırlar Dünyası / Sır Kapısı 2002 - Aşk Meydan Savaşı 2000 - Balalayka (Sinema Filmi) 1999 - Duruşma (Sinema Filmi) 1996 - Sevda Kondu 1994 - Kaygısızlar 1994 1993 - Yazlıkçılar 1990 - Bir Milyara Bir Çocuk (aynı zamanda yapımcı) 1989 - 2002 - Bizimkiler 1986 - Kabadayı (Sinema Filmi) 1986 - Şaka Maka (Video) 1986 - Perihan Abla 1983 - Üç İstanbul 1982 - Arkadaşım (Sinema Filmi) 1979 - Dokunmayın Şabanıma (Sinema Filmi) 1978 - Ölüm Görevi (Sinema Filmi) 1977 - Sen Aşk Nedir Bilir Misin (Sinema Filmi) 1977 - Sarmaş Dolaş (Sinema Filmi) 1977 - Tatlı Kaçık (Sinema Filmi) 1975 - İzin (Sinema Filmi) 1971 - Hüdaverdi-Pırtık (Sinema Filmi) 1963 - Susuz Yaz(Sinema Filmi)


Doğum günü: Işılay Saygın kimdir?


Işılay Saygın (4 Nisan 1947 - Buca, İzmir), Türkiye'nin ilk kadın Turizm Bakanı ve ilk kadın Çevre Bakanı; 51., 52., 54. ve 55. Türkiye Hükûmetlerinde ise, devlet bakanıdır.


Işılay Saygın 4 Nisan 1947 tarihinde İzmir Buca'da doğmuştur. Ege Üniversitesi Mimarlık Fakültesi mezunu olan Işılay Saygın, 1973-80 iki dönem Buca Belediye Başkanlığı görevini yaptı. Buca Belediye Başkanlığı görevini yaparken, 12 Eylül Askeri Darbesi ile görevden ayrıldı. 2 yıl serbest mimar olarak görev yaptı. 1983, 1987, 1991, 1995, 1999 yıllarında yapılan seçimleri kazanarak beş dönem İzmir Milletvekilliği yaptı.


Milletvekilliği süresince, Türkiye Büyük Millet Meclisinin ilk kadın Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanlığı (1987-1991) ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Üyeliği (1991-1995) görevlerinde bulundu. 51 ve 52. Türkiye Cumhuriyeti Hükûmeti'nde Devlet Bakanı ve İlk Kadın Çevre Bakanı, 53. Türkiye Cumhuriyeti Hükûmeti'nde İlk Kadın Turizm Bakanı, 54. ve 55. Türkiye Cumhuriyeti Hükûmeti'nde ise Devlet Bakanı olarak görev yaptı. Günümüzde Gediz Üniversitesi Mütevelli Heyetinin başkanıdır.

27 Temmuz 2019 tarihinde Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde vefat etti.


Doğum günü: Fahriye Güney kimdir?


Bulgaristan'ın Kırcaali şehri Gabaağaç köyünde 1953 yılında doğdu. Ailesinin teşviki ile küçük yaşlardan itibaren şiir yazmaya, mandolin çalmaya başladı. Ailesi ile birlikte 1977 yılında göçmen olarak Türkiye'ye göç edip Bursa'ya yerleşti. 1982 yılında bir yandan güzellik uzmanı olarak çalışırken bir yandan da İpek yolu Müzik Grubu ile çalışıp anonim Rumeli türkülerinden oluşan bir albüm yaparak müzik dünyasına adım attı ve bundan sonra daimi mesleği oldu. Bugüne kadar dört albüm çalışması yapan sanatçı Rumeli - Balkan Türklerinin bir çok etkinliğinde yer aldı. Halen Bursa'da yaşamakta olup sanat hayatına devam etmektedir.


Doğum günü : Semih Kaplanoğlu kimdir?


(4 Nisan 1963 doğumlu) Türk senarist , yönetmen ve yapımcıdır.


Yaşam ve kariyer

1984 yılında İstanbul'a taşınan Kaplanoğlu, birkaç yıl Güzel Sanatlar Saatchi & Saatchi ve Young & Rubicam gibi reklam şirketlerinde metin yazarı olarak çalıştı .

1986'da sinemaya geçerek ödüllü iki belgesel filmde kameraman yardımcısı oldu. 1994 yılında Kaplanoğlu, Show TV ve InterStar'da yayınlanan 52 bölümlük Şehnaz Tango dizisinin senaryosunu yazıp yönetti ve başarılı oldu.

Kaplanoğlu'nun ilk uzun metrajlı filmi Evden Uzakta , 2001 yılında Singapur IFF'de En İyi Yönetmen ödülüne layık görüldü . İkinci uzun metrajlı filmi Angel's Fall , 2005 Berlinale Forum'da gösterildi ve Nantes, Kerala ve Barcelona Alternativa film festivallerinde En İyi Film Ödülü'nü aldı.

2005-2010 yılları arasında Yusuf Üçlemesi'nin yapımcılığını ve yönetmenliğini yaptı . Üçlemenin ilk filmi olan Yumurta , Cannes'da prömiyer yaptı ve Fajr, Valdivia ve Bangkok film festivallerinde En İyi Yönetmen ödüllerini kazandı. Üçlemenin ikinci filmi Süt'ün prömiyeri Venedik IFF'de yapıldı. Bal ( Honey ), üçüncü bölüm 60. Berlinale IFF'de Altın Ayı Ödülü'nü kazandı. Son filmi Buğday şu anda post prodüksiyon aşamasında.

Filmleri, metafizik temalar ve sinematografinin özgün bir şekilde kaleme alınmış kullanımı ile karakterize edilir.

Türk sinemasının en başarılı ve etkili yönetmenlerinden biri olarak kabul edilen Kaplanoğlu, dünya çapında 28 uluslararası ödül ve 10 adaylık aldı .

2013 Cannes Film Festivali Cinefondation ve Kısa Filmlerde jüri üyeliği yaptı . Ayrıca Avrupa Film Akademisi ve Asya Pasifik Sinema Akademisi üyesidir.

Semih Kaplanoğlu, sinemadaki ana uğraşlarının yanı sıra, 1987-2003 yılları arasında plastik sanatlar ve sinema üzerine sanat dergilerinde yayınlanan ve yabancı dillere çevrilen makaleler yazdı. 1996-2000 yılları arasında Radikal gazetesinde "Karşılaşmalar" adlı köşesi vardı .

Kaplanoğlu, iktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisi'ne ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a verdiği destekle dikkat çekiyor . Kaplanoğlu'nu eleştirenler, yapım şirketinin 2019'da aldığı cömert kamu fonunu hükümetle olan iyi ilişkisine bağladı.

Aile

Kaplanoğlu, suikaste kurban giden ünlü gazeteci Abdi İpekçi'nin yeğeni olan gazeteci, yazar ve senarist Leyla İpekçi ile evli . 2006-2013 yılları arasında Leyla İpekçi , Gülen hareketine bağlı günlük gazeteler Zaman ve Taraf için yazdı . O dönemde Taraf ve Zaman, Türkiye'de yasadışı ve hukuk dışı yollardan güç kazanarak hareketin daha geniş bir kitleye ulaşmasını kolaylaştırdı. Türk hükümeti, Gülen hareketini ellerinde tuttukları 2016 darbe girişiminin ardından her iki gazeteyi de kapattı.sorumlu. Kaplanoğlu, diğerleri gibi kendisinin de Gülen hareketi tarafından aldatıldığını iddia etti .

Filmografi

Şehnaz Tango (TV Dizisi)2001

Herkes Kendi Evinde ( Evden Uzakta )2005

Meleğin Düşüşü ( Yunanca : Ekptotos angelos )2007

Yumurta 2008

Süt 2010

Bal 2016

Tahıl 2019

Ödüller

 • 2001 Ankara Uluslararası Film Festivali - Herkes Kendi Evinde En İyi Film

 • 2001 İstanbul Uluslararası Film Festivali - Herkes Kendi Evinde Yılın En İyi Türk Filmi ( Dar Alanda Kısa Paslaşmalar ile bağladılar (2000))

 • 2002 Singapur Uluslararası Film Festivali - Herkes Kendi Evinde ile En İyi Yönetmen Gümüş Ekran Ödülü

 • 2005 İstanbul Uluslararası Film Festivali - FIPRESCI Ödülü Meleğin Düşüşü

 • 2005 Nantes Üç Kıta Festivali - Meleğin Düşüşü için Altın Montgolfiere

 • 2006 Uluslararası Kerala Film Festivali - Meleğin Düşüşü için Altın Karga Sülün

 • 2006 Nürnberg Film Festivali "Türkiye-Almanya" - Meleğin Düşüşü için Genç Sinemacılar Ödülü

 • 2007 Valdivia Uluslararası Film Festivali - En İyi Yumurta Yönetmeni

 • 2007 Antalya Altın Portakal Film Festivali - En İyi Film, En İyi Senaryo, NETPAC Jüri En İyi Film dalında Yumurta Ödülü

 • 2007 Bangkok Dünya Film Festivali - Yumurta için En İyi Yönetmen (Harvest of Talents yarışması)

 • 2008 Fajr Uluslararası Film Festivali - En İyi Yönetmen dalında Crystal Simorgh ( Yumurta için )

 • Bal için 60. Berlin Uluslararası Film Festivali'nde 2010 Altın Ayı


Doğum günü : Hakan Bilge kimdir?


Türk yayın editörü ve yazar olan Hakan Bilge, 1997 yılında Edebiyat Fakültesine kaydolmuş, 1999 yılında Evrensel Gazetesinin gençlik ekinde ilk yazısı yayımlanmıştır. 2000 yılında başlayarak çeşitli ulusal dergilerin yazı kurullarına görev almış, sinema yazarlığı, sinema editörlüğü ve editörlük yapmıştır.

Hakan Bilge, 2007-2010 yılları arasında Bireylikler Dergisinde klasik ve kült filmler üzerine incelemeler kaleme almıştır. 2011 yılından itibaren çeşitli dergilerde şiir yayımlatmaya başlamıştır. Yazı ve şiirleri 40 civarında yayın organında ve çeşitli internet sitelerinde yayınlanmıştır.

Çeşitli ulusal gazetelerde, dergilerde ve fanzinlerde 150'ye yakın deneme ve inceleme yazıları yayımlanan yazar Hakan Bilge, halen muhtelif sanat dergilerinde yazmaya devam etmektedir. Yazar aynı zamanda Sanatlog.com adlı kültür-sanat internet sitesinin editörlüğünü ve Ihlamur Dergisi sinema yazarlığı ve editörlüğünü yürütmektedir.

279 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page