top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Ali Coşkun projelerini gençlere de anlattı 

İSTANBUL/ATAŞEHİR - İYİ Parti Ataşehir Belediye Başkan adayı Ali Coşkun, eşi ve kızıyla birlikte Ataşehirli gençlerle bir araya gelerek, daha önce www.habercigazete.net haber portalında ve 50 bin trajlı Haberci Gazete'de yayımlanan Ataşehir ile ilgili projelerini anlattı. Eşi Ayla Coşkun ve kızı Ece Coşkun'un da eşlik ettiği toplantıda Coşkun “Gençlerimizin yüzünün gülmesi gerekiyor. Benim de kızım hemen hemen sizlerle yaşıt. O gülmediği zaman, mutlu olmadığı zaman hayatın bir anlamı yok; biz yetişkinler için... Gençlerin yüzü gülmediği zaman huzurumuz kaçar. Ve ben dedim ki yıllardır Ataşehir’de oturup, Ataşehir’de yiyip içiyorsam burası benim evim. Burada herkes rahat olsun, evlerinde rahat uyusun. Sabah evden çıkarken yüzleri gülsün. Bu düşüncemin hayata geçebilmesini sağlayacak en iyi yolun siyaset olduğunu düşündüğüm için Ataşehir Belediye Başkanlığına adaylığımı koydum.” dedi.


İYİ Parti Ataşehir Belediye Başkan adayı Ali Coşkun dün akşam geç saatlerde İçerenköy İYİ Parti Seçim İrtibat Merkezi'nde gençlerle bir araya geldi. Coşkun’a ailesi ile birlikte İYİ Parti Ataşehir Gençlik Kolu Başkanı Yusuf Uzun da eşlik etti.

   Gençlerle buluşmada samimi açıklamalarda bulunan Başkan Coşkun, yakın gelecek planlarını anlattı. Başkan Coşkun, Ataşehir Belediye Başkanı olduğunda gençler için yapacaklarını şöyle sıraladı: 

  “*Sizler bizim için çok önemlisiniz. Gençlerimizin yüzünün gülmesi gerekiyor. Benim de kızım hemen hemen sizlerle yaşıt. O gülmediği zaman, mutlu olmadığı zaman hayatın bir anlamı yok; biz yetişkinler için... Gençlerin yüzü gülmediği zaman huzurumuz kaçar. Ve ben dedim ki yıllardır Ataşehir’de oturup, Ataşehir’de yiyip içiyorsam burası benim evim. 

 

"ATAŞEHİR HER NE KADAR FİNANSIN MERKEZİ OLARAK BİLİNSE DE DERİN YOKSULLUĞUN DA YAŞADIĞI BİR İLÇE"

 

*Burada herkes rahat olsun, evlerinde rahat uyusun. Sabah evden çıkarken yüzleri gülsün. Bu düşüncemin hayata geçebilmesini sağlayacak en iyi yolun siyaset olduğunu düşündüğüm için Ataşehir Belediye Başkanlığına adaylığımı koydum. Başkan olduğum zaman da buradan bu düşünceyi sizlerle yaşatalım. 

 

 

"HAYATTA HER ŞEYİN BİR ÇÖZÜMÜ VAR. YETER Kİ İSTEYELİM. SİZLERLE GİBİ GENÇ BEYİNLERE BU KONUDA İHTİYACIMIZ VAR"

 

*Ataşehir her ne kadar finansın merkezi olarak bilinse de derin yoksulluğun da yaşadığı bir ilçe. Sizler de bunu görüp yaşıyorsunuzdur. Buradaki herkes, hepimiz ilçenin farklı farklı sokaklarında yaşıyor ve görüyorsunuz. 

 

*Bazı evlerinin kaloriferlerinin yanmadığını, dolaplarının boş olduğunu görüyorsunuzdur. Burada eşitliği, huzuru, güveni, refahı sağlamak için bir şeyler yapmak gerekiyor. O yüzden dedik ki; siyaset yapalım. İlçemize faydamız olsun istedik. 

 

*Ben gençlere olunca çok mutlu oluyorum. Sizlerin de bu düşünceye dahil olmanızı isterim. Geleceğe adım atmak adına, ilçemizi iyi bir yere taşımak adına bu adımı sizlerden bekliyorum. Burada olmak dahi geleceğiniz için bir adım demektir. Sizlerle paylaşabileceğimiz bir Ataşehir var etmek istiyorum. 

 *Gençlerin Ataşehir’de daha ekonomik ve daha sosyal bir hayatları olması için belediyeye ait kafeler açalım ve çaylarını içebilsinler istedik. Ve kitaplar olsun, kütüphane olsun; bu aktiviteler ücretsiz olsun diye planladık.

 

*Lise ve ortaokul öğrencilerine ilçenin üniversite öğrencileri ders versin ve o ders verenleri belediye olarak biz destekleyelim. Hem harçlıkları çıksın, hem de bilgilerini paylaşalım. 

 

*Üniversite öğrencilerine burs verme planımız var. Maddi durumu düşük ailelerin çocuklarına eğitimi boyunca Ataşehir Belediyesi olarak sosyal belediyecilik anlayışıyla her eve gireceğiz ve yaşam standartları eşitlenecek.

 

*İlkokul ve ortaokul öğrencilerine günlük öğün yemek hizmeti vereceğiz. 

 

*Ataşehir’e gelmek isteyen diğer çevre ilçelerdeki vatandaşlarımız sadece birkaç mahalleye geliyorlar. Neden? Çünkü diğer mahallelerde yaşamsal sosyal aktivitelerin sürekliliğini koruyacak yerler yok. Her mahallede gençlerin, öğrencilerin, kadınların, emeklilerin faydalanabileceği alanlar yaratacağız.

 

*Hatta Ataşehir’e turistler gelip, ilçenin her mahallesinde yemek yemek isteyecek. Kafesinde oturmak isteyecek. Kütüphanesinde kitap okumak isteyecek. Konaklama alanlarını da geliştireceğiz. 

 

*Sosyal ortamları sıklaştıracağız. İstihdam açısından da ilçenin fertleri tarafından yönetilecek alanlar yaratacağız.

 

*Hayatta her şeyin bir çözümü var. Yeter ki isteyelim. Sizlerle gibi genç beyinlere bu konuda ihtiyacımız var. Hepiniz bu ve bunlar gibi birçok fikri hayata geçirmemizde öncü, yardımcı olabilecek potansiyellerdesiniz. Sizlerin bütün fikirlerinize açığım. 

 

*Ataşehir'de çok fazla uluslararası çalışan şirketler var. Bu şirketler iş ararken önce biz belediye olarak kendi ilçemizdeki kişilerden tercih edilmesi için bir sistem geliştireceğiz. Böylelikle ilçedeki işsizlik sayısını da düşürmüş olacağız.”


NOT: Ali Coşkun'un Ataşehir ve gençlerle ilgili projelerinin ayrıntıları için şu haberlere de bakabilirsiniz:

An itibariyle 8009 okuma.

An itibariyle 1759 okuma.

84 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page