top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Ali Coşkun’un adaylığı Ataşehir’de heyecan yarattıAtaşehir Belediye Başkanlığı’na İYİ Parti’nin Ali Coşkun’u Pendik'te Süleyman Turan'ı aday göstermesi ilçelerde heyecan yarattı.İSTANBUL/ATAŞEHİR – (BRTAJANS) Dün İYİ Parti Grup Toplantısı’nda Meral Akşener’in Ataşehir Belediye Başkan adayı olarak işinsanı Ali Coşkun’u aday göstermesi ilçede heyecan uyandırdı.

Kurulduğundan beri CHP’li Battal İlgezdi’nin yönetiminde olan Ataşehir Belediyesi’nin Mart 2024 Yerel Seçimleri’nde çekişmeye neden olma ihtimali ilçede gündem oldu. İşinsanı Ali Coşkun’un İYİ Parti tarafından aday gösterilmesi hareketliliğe neden oldu.

Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Seçiimleri’nde CHP’nin önderliğinde girdiği ittifaktan “memnun kalmayan” İYİ Parti, Mart 2024 Yerel Seçimleri’nde “bütün illerde kendi adaylarıyla seçime girme” kararı aldıktan sonra, adaylarını açıklamaya başladı. Dün, saat 10.30’da TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul’un Ataşehir ve Pendik ilçelerinde belediye başkan adaylarını açıkladı. Buna göre, Ataşehir’de İYİ Parti’nin adayı işadamı Ali Coşkun oldu. Pendik Belediyesi Başkan adayı da İYİ Parti Pendik Başkanı Süleyman Turan.

Ataşehir’de yaptığı yatırımlarla ve Türk kültürü araştırmalarına verdiği desteklerle tanınan Ali Coşkun, adaylığı açıklandıktan sonra BRT Yayın Grubu’na verdiği demeçte, “İstanbul’un kalbi ve en gözde ilçelerinin başında gelen ilçelerinin başında” olarak nitelediği Ataşehir’de aday gösterilmesinden duyduğu “gurur ve sorumluluğu” paylaşarak şöyle dedi:İstanbul’un kalbi, en gözde ilçelerinin başında gelen Ataşehir’in Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener ve partililerimiz tarafından bana emanet edilmiş olması büyük bir gurur ve sorumluluktur. Ataşehir’e de İYİ geleceğiz. Beraber yaşadığımız sokaklara, caddelere, mahallelere önce birlik ve beraberliği, huzuru en önemlisi de hizmeti getireceğiz. Hizmet önceliğimiz Çocuklarımız, yaşlılarımız, kadınlarımız, gençlerimiz, sokaktaki canlılarımız olacak. Hizmet önceliğimiz sen, ben, o, şu diye ayrılmayacak. Hizmet önceliğimiz Ataşehir olacak. Parti olarak “Önce Millet, Önce Hizmet” anlayışımızla yerel yönetimlerde İYİ belediyeciliği yayacağız. Edirne’den Kars’a, Ordu’dan Hatay’a, Ataşehir’den Avcılar’a İYİ Hizmet, İYİ Belediyecilik için var gücümüzle partimizin tüm mensuplarıyla beraber çalışacağız. Bu güzel yolda, İstanbul’un İstanbulluların, hepimizin Ataşehir’inde bayrağı en güzel şekilde taşıyacak olmamın verdiği heyecanla başta Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’e sizlere ve partililerimize teşekkür ederim.”Meral Akşener: “İYİ Parti Pendik Belediye Başkan Adayımız Süleyman Turan”

2

İYİ Parti TBMM Grup Toplantısı’nda, İYİ Parti Pendik İlçe Başkanı Süleyman Turan, Pendik Belediye Başkan Adayı olarak açıklandı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, kürsüde Pendik Belediye Başkan Adayı Süleyman Turan’ın elini havaya kaldırdı. İki dönemdir Pendik’te ilçe başkanı olarak görev yapan Süleyman Turan, partisi tarafından Pendik Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi. Daha önce Pendikli TV’ye verdiği röportajlarda aday adayı olduğunu ifade eden Turan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in katıldığı TBMM grup toplantısında, İYİ Parti’nin Pendik Belediye Başkan Adayı olarak açıklandı. İsminin anons edilmesiyle kürsüye gelen ve İYİ Parti Lideri Meral Akşener’in elini öpüp alnına koyan Turan, partilileri selamladı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Yücel Coşkun, İYİ Parti Ataşehir Belediye Başkan Adayı Ali Coşkun ve İYİ Parti Pendik Belediye Başkan Adayı Süleyman Turan hatıra fotoğrafı da verdi.

53 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page