top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Ankara Galatasaraylılardan Cumhuriyet BalosuANKARA - Ankara Galatasaraylı Yönetici ve İşadamları Derneği (1905 AGS) tarafından bir otelde Cumhuriyet Balosu düzenlendi… Baloda, Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, yönetim kurulu üyeleri, 1905 AGS Dernek Başkanı Özgür Bayraktar, dernek üyeleri yer adlılar.1905 AGS Derneği Başkanı Özgür Bayraktar, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ile birlikte Cumhuriyetin 99’uncu yılını kutlamaktan dolayı büyük memnuniyet duyduğunu kaydetti.

Gecede İzmir Marşı ve Galatasaray marşı defalarca, hep bir ağızdan söylenerek büyük coşku yaşandı.

Ellerine Türk bayrakları alan başta Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, 1905 AGS Derneği Başkanı Özgür Bayraktar ve yönetim kurulu üyeleri, Cumhuriyet coşkusunu yeniden yaşamanın heyecanını tattılar.Sahnedeki sanatçıların söyledikleri repertuar eşliğinde Ankaralı Galatasaraylılar sırasıyla dans ettiler, halay çektiler ve Harmandalı oynadılar.Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Ankara’da bir sevgi seliyle karşılandığını ve Ankaralı taraftarları gözlerinden öptüğünü ifade ederek; “Ankara’ya ziyaretleri kapsamında önce Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımı’nın Ziraat Bankkart ile oynadığı maçı takip ettik. Daha sonra da Anıtkabir’de Ata’nın huzuruna çıktık ve Cumhuriyetimizin kurucusu yüce Atatürk’e görüşlerimizi, onun çizdiği yolda yolumuza devam ettiğimizi huzurunda ifade ettik. Daha sonra 1905 AGS’nin düzenlediği toplantıya geldik. Her zaman ifade ediyorum, Galatasaray’ın büyüklüğü, Galatasaray’a emek veren insanların, derneklerin çalışmaları sayesinde oluyor. Şimdi burada Galatasaraylılarla buluştuk, dertleştik, anlattık, dinledik” dedi.

Özbek, Galatasaray’ın büyüklüğü, Galatasaray´a emek veren insanların, derneklerin çalışmaları sayesinde oluyor şeklinde sözlerini noktalayarak Balo’dan ayrıldı.

Cumhuriyet balosunun salonda sona ermesinin ardından; After Parti’ye katılan davetliler gecenin geç saatlerine kadar gönüllerince eğlendiler.
41 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page