top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Arhavi ADD'de Atatürk Sevgisi YarışmalarıAtatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi 10 Kasım “Atatürk Sevgisi” Konulu Yarışma Düzenledi


Hayati Akbaş


ARHAVİ-Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi her yıl olduğu gibi bu yıl da “Atatürk ’ konulu yarışma düzenledi. Dernek başkanı Emine Hekimoğlu yarışma ile ilgili şu açıklamayı yaptı:“Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubemiz10 Kasım Atatürk’ü Anma etkinlikleri kapsamında kuruluşumuzdan bu yana yaptığımız gibi bu yıl da Atatürk sevgisini, idealizmini benimsetmek ve yaygınlaştırmak amacıyla yarışma düzenledik.

Yarışmamız Anasınıfı ve ortaokul öğrencileri arasında resim, İlkokul öğrencileri arasında şiir, lise ve yüksekokul öğrencileri arasında kompozisyon dalında yapılacaktır.

Ne yazık ki bu yıl da pandemi nedeniyle dereceye giren öğrencilerimizi Anıtkabir’e götüremeyeceğiz ama onlara çeşitli ödüller ve teşekkür belgesi vereceğiz.

Yarışmaya katılmak isteyen öğrencilerimiz aşağıdaki şartnameye göre hazırladıkları eserleri 7 Kasım 2022 Pazartesi gününe kadar ADD Arhavi Şubemize şahsen ya da okullarına teslim etmeleri gerekmektedir. Ödül törenimiz 10 Kasım 2022 Perşembe Günü Saat:14,00’de Belediye Nikah Salonu’nda yapılacaktır.

Ayrıca Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük eserim diye nitelediği Cumhuriyet’imizin 99.Yılını kutluyor; başta büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Yaşasın Cumhuriyet.”dedi


RESİM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

( ANA SINIFI - ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ ARASINDA )

Resim Yarışma Konusu : ATATÜRK SEVGİSİ”

Atatürk’ü niçin, nasıl ve ne kadar sevdiğimizi resim ile anlatılması, ifade edilmesi.

Resim Yarışmasının Amacı : 1- Atatürk sevgisini geliştirmek.

2-Atatürkçü düşünce sistemini kavratmak , benimsetmek ve yaygınlaştırmak

3-Çocuklarımızın Atatürk ile ilgili bilgisini, görüşlerini , duygu ve düşüncelerini resimle anlatabilme becerisini geliştirmek. Resim Yarışmasına Katılma Şartları: 1- Arhavi ilçe sınırlarında yaşayan tüm anasınıfı ve ortaokul öğrencileri 1- Ölçüler: 35 x 50 resim kağıdı 3- Teknik ve Malzeme : Serbest 4-Yarışmaya katılacak eserler paspartulu olarak, katlanmadan ve yıpranmayacak şekilde iki mukavva arasına konularak elden teslim edilecek; katlanan ve yıpranan eserler değerlendirmeye alınmayacaktır. 5-Yarışmaya, daha önce ödül almamış ve sergilenmemiş en fazla 1 ( Bir ) eserle katılacaktır. 6-Dereceye giren veya girmeyen eserler derneğimizce hazırlanacak dergi ve kitap çalışmalarında bu eserlere yer verdiğinde eser sahipleri herhangi bir hak iddia etmeyeceklerini kabul etmiş sayılacaktır. 7-Eserlerde işlenen düşüncelerden doğabilecek hukuki sorumluluklardan eser sahipleri sorumludur. 8- Yarışmacının adı soyadı, kimlik bilgileri ve telefonu yazılacaktır.

Teslim Tarihi: Yarışmacılar eserlerini 7 Kasım 2022 Pazartesi gününe kadar ADD Arhavi Şube’mize şahsen ya da okullarına teslim etmeleri gerekmektedir.

ŞİİR YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

(İLKOKUL ÖĞRENCİLERİ ARASINDA)

Şiir Yarışması Konusu : ATATÜRK SEVGİSİ”

Atatürk’ü niçin, nasıl ve ne kadar sevdiğimizi şiir ile anlatılması, ifade edilmesi.

Şiir Yarışmasının Amacı

1-Atatürk sevgisini geliştirmek

2-Atatürkçü düşünce sistemini kavratmak , benimsetmek ve yaygınlaştırmak,. 3-Arhavi sınırları okuyan çocuklarımızın Atatürk ile ilgili bilgisini, görüşlerini, duygu ve düşüncelerini şiir diliyle anlatabilme yeteneklerini, yaratıcılıklarını geliştirmek. Şiir Yarışmasına Katılma Şartları: 1- Arhavi ilçe sınırlarında yaşayan tüm ilkokul öğrencileri katılabilecek 2-Şiir tamamen orijinal ve hiçbir yerde yayınlanmamış olacaktır. 3-İki sayfayı (A4) geçmeyecektir. 5-Alıntı olmayıp tamamen özgün eserlerin olmasına dikkat edilecektir. 6-Eserlerde işlenen düşüncelerden doğabilecek hukuki sorumluluklardan eser sahipleri sorumludur. 7-Eserler dereceye girsin girmesin geri iade edilmeyecektir. 8-Dereceye giren veya girmeyen eserler derneğimizce hazırlanacak dergi ve kitap çalışmalarında bu eserlere kısmen veya tamamen yazarı ile yer verildiğinde eser sahipleri herhangi bir hak iddia etmeyeceklerini kabul etmiş sayılırlar. 9- Yarışmacının adı soyadı, kimlik bilgileri ve telefonu yazılacaktır.

Teslim Tarihi: Yarışmacılar eserlerini 7 Kasım 2022 Pazartesi gününe kadar ADD Arhavi Şube’mize şahsen ya da okullarına teslim etmeleri gerekmektedir.

KOMPOZİSYON YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

(LİSE ve YÜKSEKOKUL ÖĞRENCİLERİ ARASINDA )

Kompozisyon Yarışma Konusu : ATATÜRK SEVGİSİ

(Atatürk’ü niçin, nasıl ve ne kadar sevdiğimizi yazı ile anlatılması, ifade edilmesi.)

Yarışmada kullanılacak Yazı Türü: Düşünce yazılarından, makale, fıkra, deneme türlerinden biri ile işlenmesi. Kompozisyon Yarışmamızın Amacı : 1- Gençler arasında Atatürk sevgisini geliştirmek.

2-Atatürkçü düşünce sistemini kavratmak, benimsetmek ve yaygınlaştırmak, 3-Arhavi sınırları içinde yaşayan 14-25 yaşlarındaki gençlerimizde araştırma ve araştırdıklarını yazılı olarak anlatabilme yeteneklerini, yaratıcılıklarını geliştirmek.

Kompozisyon Yarışmasına Katılma Şartları: 1- Arhavi ilçe sınırlarında okuyan ve yaşayan Lise ve Yüksekokul öğrencileri 2- Yarışmaya katılacak eserler A4, 2 sayfayı geçmeyecek ve bilgisayar ortamında yazılacaktır. 3-Değerlendirmede kompozisyon yazma kuralları dikkate alınacaktır. 4-Alıntı olmayıp tamamen özgün eserlerin olmasına dikkat edilecektir. 5-Eserlerde işlenen düşüncelerden doğabilecek hukuki sorumluluklardan eser sahipleri sorumludur. 6-Dereceye giren veya girmeyen eserler derneğimizce hazırlanacak dergi ve kitap çalışmalarında bu eserlere kısmen veya tamamen yazarı ile yer verildiğinde eser sahipleri herhangi bir hak iddia etmeyeceklerini kabul etmiş sayılacaktır. 7-. Yarışmacının adı soyadı, kimlik bilgileri ve telefonu yazılacaktır.

Teslim Tarihi: Yarışmacılar eserlerini 7 Kasım 2022 Pazartesi Gününe kadar ADD Arhavi Şube’mize şahsen yada okullarına teslim etmeleri gerekmektedir.

Ödül Töreni:

Yarışmada dereceye girenlerin ödülleri 10 Kasım 2022 Perşembe Günü Saat:14:00’da Belediye Nikah Salonu’nda verilecektir.


21 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page