• HaberciGazete

Artvin'den 'beşibiryerde' haberARTVİN’DE YATIRIMLAR DEĞERLENDİRİLDİ.

Artvin DSİ 26. Bölge Müdürlüğünde Düzenlenen Toplantıda yatırımlar değerlendirildi.ARTVİN- Artvin DSİ 26. Bölge Müdürlüğünde Düzenlenen Toplantıda yatırımlar değerlendirildi.

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Dr. İsrafil Kışla, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Üst Yapı Uygulama Daire Başkanı Caner Koçoğlu ve beraberindeki heyetin de bulunduğu toplantıda merkez Salkımlı köyü mevkiinde inşası devam eden Livane Sanayi Sitesi ve Arhavi Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili konular görüşüldü.

Toplantı sonrasında heyet, inşası devam eden Livane Sanayi Sitesi alanında incelemelerde bulundu.ARTVİN BELEDİYESİ TIKIR-TIKIR ÇALIŞIYOR

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin Belediye ekiplerinin yaptığı çalışmaları yerlerinde inceledi.ARTVİN- Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin Belediye ekiplerinin yaptığı çalışmaları yerlerinde inceledi.

Belediye Başkanı Demirhan Elçin, doğalgaz ve içme suyu alt yapısı tamamlanan Adliye Sokak ile doğalgaz alt yapısı tamamlanan Sabit Osman Avcı Hürriyet Caddesindeki üst yapı çalışmaları kapsamında yapılan çevre düzenlemesi ve kilit parke döşeme çalışmalarını yerinde inceledi.

Belediye Başkanımız Demirhan Elçin, bu ziyaretin ardından İçme Suyu ve Kanalizasyon şebeke hattı yapım işi kapsamında, Miralay Şükrü Bey Caddesinde bulunan Cezaevi mevkiinden, Kazım Karabekir Caddesi eski köprübaşına kadar yapılacak olan kanalizasyon alt yapı çalışmalarını ve Kazım Karabekir Caddesinde ki yol genişletme çalışmalarını yerinde inceledi…


Başkan Elçin bütün bu çalışmalara ek olarak Fen işleri ekiplerinin alt yapı çalışmaları tamamlanan, Çarşı Mahallesi Kaya Sokakta yol beton dökümü çalışmalarına devam ettiğini açıkladı.…


HOPA'da HASAT SONU ŞENLİĞİ

Hopa Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin ‘Kooperatifimize Sahip Çıkalım’ şiarıyla düzenlemiş olduğu Hasat sonu şenliği düzenlendi.

Etkinliğe Tunceli Belediye Başkanı Maçoğlu da katıldı.HOPA- Hopa Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin ‘Kooperatifimize Sahip Çıkalım’ şiarıyla düzenlemiş olduğu Hasat sonu şenliği düzenlendi.

Hopa Tarımsal Kalkındırma Kooperatifinin Kemalpaşa’da bulunan kendine ait Çay fabrikası bahçesinde düzenlenen etkinliğe Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, çeşitli STÖ Başkanları ve kooperatif üyesi çay üreticileri etkinliğe yoğun ilgi gösterdi. Etkinliğin sürpriz ismi ise Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu oldu.

Kooperatif Başkanı Harun Vayiç tüm konuklara şenliklerine “hoş geldiniz “dedi. Vayiç kooperatifi olarak çay sezonunda yaptıkları çalışmalardan kesitler anlatarak, Hopa ve Kemalpaşalı üreticilerle kooperatiflerine sahip çıktıkları için teşekkür etti.

Hopa ve Kemalpaşa Belediye Başkanları da kooperatife sahip çıkma anlamında ellerinden gelen destekleri verdikleri ve ziyaret ettikleri yerlerde ve katıldıkları fuar ve tanıtım günlerinde ilçelerinin tanıtımının yanında Hopa çay ve örnek kooperatifçilik konusunda gösterilen hassasiyeti dile getirdiklerini sözlerinde ifade ettiler.

Tunceli Belediye Başkanı Maçoğlu’da Tunceli ve Ovacık’ta kooperatifçilik deneyimlerinden kesitler aktararak, Hopa Kooperatifi ile dayanışma içinde olmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Hopa Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin “Kooperatifimize Sahip Çıkalım” şiarıyla düzenlemiş olduğu Hasat sonu şenliğinde yerel sanatçılar da sahne aldı ve ardından Hopa Kültür ve Sanat Evi Çocuk Korosu gösterilerini sundular.


ARHAVİ ADD’DEN 10 KASIM KONULU YARIŞMA

Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi 10 Kasım’da “Atatürk” Konulu Yarışma DüzenlediARHAVİ-Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi her yıl olduğu gibi bu yıl da “Atatürk’ konulu yarışma düzenledi. Öğrencilerin Anıtkabir’e gidebilmek için yoğun ilgi gösterdiği yarışma ile ilgili dernek başkanı Emine Hekimoğlu şu açıklamayı yaptı:

“Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubemiz 10 Kasım Atatürk’ü Anma etkinlikleri kapsamında Atatürk sevgisini, idealizmini benimsetmek ve yaygınlaştırmak amacıyla on ikinci kez yarışma düzenlemiştir.

İlkokul öğrencileri arasında resim; ortaokul öğrencileri arasında şiir, lise ve yüksekokul öğrencileri arasında öğrencileri kompozisyon ve özgün video dalında yapılacaktır.

Ne yazık ki bu yıl da pandemi nedeniyle dereceye giren öğrencilerimizi Anıtkabir’e götüremeyeceğiz ama onlara çeşitli ödüller vereceğiz. Yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler aşağıdaki şartnameye göre hazırladıkları eserleri 8 Kasım 2021 Pazartesi gününe kadar ADD Arhavi Şube’mize şahsen ya da okullarına teslim etmeleri gerekmektedir. Ödül törenimiz 11 Kasım 2021 Perşembe Günü Saat:13.30’da Belediye Nikâh Salonu’nda yapılacaktır.

Bu vesile ile Yeni eğitim öğretim yılında tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimize Atatürk’ün gösterdiği yolda başarılı, huzurlu, mutlu bir yıl diler sevgi ve saygılarımı sunarım.”dedi.

KOMPOZİSYON, ÖZGÜN VİDEO YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

(Lise ve Yüksekokul öğrencileri)

Kompozisyon - Özgün Video Yarışma Konusu:

“Ulusal ekonominin temeli tarımdır, ziraattır.” M.K:Atatürk (1.11.1923)

Atatürk’ün bu sözünün kompozisyon ya da özgün video ile anlatılması, ifade edilmesi.

Yarışmada kullanılacak Yazı Türü: Düşünce yazılarından, makale, fıkra , deneme türlerinden biri ile ya da Özgün video ile işlenmesi. Kompozisyon Yarışmamızın Amacı : 1- Gençler arasında Atatürk sevgisini geliştirmek.

2-Atatürkçü düşünce sistemini kavratmak, benimsetmek ve yaygınlaştırmak, 3-Arhavi sınırları içinde yaşayan 14-25 yaşlarındaki gençlerimizde araştırma ve araştırdıklarını yazılı olarak anlatabilme yeteneklerini, yaratıcılıklarını geliştirmek.

Kompozisyon, Özgün Video Yarışmasına Katılma Şartları: 1- Arhavi ilçe sınırlarında okuyan ve yaşayan Lise ve Yüksekokul öğrencileri 2- Yarışmaya katılacak eserler A4, 2 sayfayı geçmeyecek ve bilgisayar ortamında yazılacaktır. 3-Değerlendirmede kompozisyon yazma kuralları dikkate alınacaktır. 4-Alıntı olmayıp tamamen özgün eserlerin olmasına dikkat edilecektir. 5-Eserlerde işlenen düşüncelerden doğabilecek hukuki sorumluluklardan eser sahipleri sorumludur. 6-Dereceye giren veya girmeyen eserler derneğimizce hazırlanacak dergi ve kitap çalışmalarında bu eserlere kısmen veya tamamen yazarı ile yer verildiğinde eser sahipleri herhangi bir hak iddia etmeyeceklerini kabul etmiş sayılacaktır. 7-. Yarışmacının adı soyadı, kimlik bilgileri ve telefonu yazılacaktır.

8-Video özgün olup, hiçbir yerden alıntı olmayacak, 10 dk. geçmeyecektir.

ŞİİR YARIŞMASI ŞARTNAMESİ (Ortaokul öğrencileri)

Şiir Yarışması Konusu:

“Ulusal ekonominin temeli tarımdır, ziraattır.” M. K: Atatürk (1.11.1923)

Atatürk’ün bu sözünün şiir ile anlatılması, anlamlandırılması.

Şiir Yarışmasının Amacı

1-Atatürk sevgisini geliştirmek

2-Atatürkçü düşünce sistemini kavratmak , benimsetmek ve yaygınlaştırmak,. 3-Arhavi sınırları okuyan çocuklarımızın Atatürk ile ilgili bilgisini, görüşlerini , duygu ve düşüncelerini şiir diliyle anlatabilme yeteneklerini, yaratıcılıklarını geliştirmek. Şiir Yarışmasına Katılma Şartları: 1- Arhavi ilçe sınırlarında yaşayan tüm orta okul öğrencileri katılabilecek 2-Şiir tamamen orijinal ve hiçbir yerde yayınlanmamış olacaktır. 3-İki sayfayı (A4) geçmeyecektir. 5-Alıntı olmayıp tamamen özgün eserlerin olmasına dikkat edilecektir. 6-Eserlerde işlenen düşüncelerden doğabilecek hukuki sorumluluklardan eser sahipleri sorumludur. 7-Eserler dereceye girsin girmesin geri iade edilmeyecektir. 8-Dereceye giren veya girmeyen eserler derneğimizce hazırlanacak dergi ve kitap çalışmalarında bu eserlere kısmen veya tamamen yazarı ile yer verildiğinde eser sahipleri herhangi bir hak iddia etmeyeceklerini kabul etmiş sayılırlar. 9- Yarışmacının adı soyadı, kimlik bilgileri ve telefonu yazılacaktır.

RESİM YARIŞMASI ŞARTNAMES (İlkokul öğrencileri)

Resim Yarışma Konusu:

“Ulusal ekonominin temeli tarımdır, ziraattır.” M. K: Atatürk (1.11.1923)

Atatürk’ün bu sözünün resim ile ifade edilmesi.

Resim Yarışmasının Amacı : 1- Atatürk sevgisini geliştirmek.

2-Atatürkçü düşünce sistemini kavratmak, benimsetmek ve yaygınlaştırmak

3-Çocuklarımızın Atatürk ile ilgili bilgisini, görüşlerini, duygu ve düşüncelerini resimle anlatabilme becerisini geliştirmek. Resim Yarışmasına Katılma Şartları: 1- Arhavi ilçe sınırlarında yaşayan tüm ilkokul öğrencileri 1- Ö LÇÜLER: 35 x 50 resim kağıdı 3- TEKNİK ve MALZEME: Serbest 4-Yarışmaya katılacak eserler paspartulu olarak, katlanmadan ve yıpranmayacak şekilde iki mukavva arasına konularak elden teslim edilecek; katlanan ve yıpranan eserler değerlendirmeye alınmayacaktır. 5-Yarışmaya , daha önce ödül almamış ve sergilenmemiş en fazla 1 ( Bir ) eserle katılacaktır. 6-Dereceye giren veya girmeyen eserler derneğimizce hazırlanacak dergi ve kitap çalışmalarında bu eserlere yer verdiğinde eser sahipleri herhangi bir hak iddia etmeyeceklerini kabul etmiş sayılacaktır. 7-Eserlerde işlenen düşüncelerden doğabilecek hukuki sorumluluklardan eser sahipleri sorumludur. 8- Yarışmacının adı soyadı, kimlik bilgileri ve telefonu yazılacaktır.

Teslim Tarihi: Yarışmacılar eserlerini 8 Kasım 2021 Pazartesi gününe kadar ADD Arhavi Şube’mize şahsen yada okullarına teslim etmeleri gerekmektedir.

ÖDÜL TÖRENİ:

Yarışmada dereceye girenlerin ödülleri 11 Kasım 2021 Perşembe Günü Saat:13.30’da Belediye Nikâh Salonu’nda verilecektir.


HOPA TSO’DA TIR SIRA SİSTEMİNİ MASAYA YATIRILDI

TIR sıra sistemi ile ilgili sorunlar Hopa Kaymakamı Gürkan Üçüncü’nün başkanlığında Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıda masaya yatırıldı.HOPA-TIR sıra sistemi ile ilgili sorunlar Hopa Kaymakamı Gürkan Üçüncü’nün başkanlığında Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıda masaya yatırıldı.

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Akyürek, Hopa İlçe Emniyet Müdürü Hasan Cavit, Hopa Gümrük Müdürü Atila Karataş, , S.S 08 Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Celil Yıldırım, Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Okan Poyraz, Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi Alişan Ender Topaloğlu, Trafik Polisleri ve sektör temsilcileri katıldı.

TIR parkı sorunu, mesaj sistemi, araç çıkışlarının Gürcistan’daki makamlarla görüşülerek 600 aracın üstüne çıkarılması, Arhavi ve Esenkıyı TIR parkları, şehir içindeki park sorunu konuları görüşüldü.

Hopa TSO Başkanı Akyürek açılış konuşması gerçekleştirerek daha önceki toplantıda kararlaştırılan ve yaklaşık bir aydır uygulamada olan sıra sistemi ile ilgili değerlendirmelerini paylaştı.

Daha sonra sözü alan Kaymakam Üçüncü konuşmasında “Görevimiz Hopa halkını düşünmek, ilçe trafiğini düzenlemek ve kamu düzenini sağlamak. Mesaj sistemi ile alakalı ne kadar hızlı işletilebilir üzerinde çalışıyoruz. Amacımız Arhavi TIR parkından çıkan araç ile aynı anda Esenkıyı TIR parkından araç çıkarabilecek bir sistem oluşturmak” ifadelerini kullandı.

Toplantı soru cevap bölümünün ardından sona erdi.


Haberler ve görseller: Hayati AKBAŞ / ARTVİN
25 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör