top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Artvin'den 'beşibiryerde' haberARTVİN CHP MİLLETVEKİLİ ADAYI OGUZ KURDOĞLU’NDAN AÇIKLAMA

CHP Artvin Milletvekili adayı Doç. Dr. Oğuz Kurdoğlu “Benim bir hayalim var. Bu hayal; doğal varlıklarımızı korurken, işlenebilir kaynaklarımızı da rantçılar için değil halkımızın huzuru, refahı, işi ve aşı için sürdürülebilir olarak planlamak. Ben bu hayal için yola çıktım” açıklaması yaptı.ARTVİN-CHP Artvin Milletvekili adayı Doç. Dr. Oğuz Kurdoğlu “Benim bir hayalim var. Bu hayal; doğal varlıklarımızı korurken, işlenebilir kaynaklarımızı da rantçılar için değil halkımızın huzuru, refahı, işi ve aşı için sürdürülebilir olarak planlamak. Ben bu hayal için yola çıktım” açıklaması yaptı.

Kurdoğlu açıklamalarına şöyle devam etti: Doğa da halk da kazanacak! Peki nasıl yapacağız?

Orman köyleri ve kırsal nüfusun sürdürülebilir tarım/onarıcı tarım ve ekoturizm olanaklarının akılcı planlamalarla yönetilmesini sağlamamız gerekiyor.

Bu çalışmaların mutlaka sivil toplum ve yerel halk ile birlikte planlamada ve yönetimde katılımcılık ile başarılabileceğini; ancak böyle sürdürülebilir kaynak yönetiminin tesis edilebileceğini düşünüyorum ve bu doğrultuda çalışacağım.

Bunun için:

• Biyolojik çeşitliliğin en verimli biçimde hangi alanları ve nasıl korunması gerektiğini belirleyen Sistematik Koruma Plânlamasına hızla geçilecek projelerin uygulanması,

• Doğa koruma kurumlarının şimdi olduğu gibi farklı bakanlıklarda değil tersine tek bir çatı altına alınması,

• Her türlü yatırımın Çevresel ve Sosyal Etkilerini gerekli yeterlilikte denetleyecek ve bağımsız kurumlarca fonlanacak yeni bir ÇED Yönetmeliği'nin hayata geçirilmesi,

• Akademik müfredata doğa bilimleri haricindeki disiplinler için sürdürülebilir kaynak yönetimi ya da benzer içerikte derslerin konması,

• Ormanlarda kent kurulması yerine kentlerde orman kurulmasını teşvik edecek yaklaşımların ve yeşil alt yapının hayata geçirilmesinin sağlanması özet olarak önceliklerimiz olacak”.


KEMALPAŞA’DA KADINA ŞİDDETE GEÇİŞ YOK

Kemalpaşa’da Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele toplantısı, Kaymakam Mesut Coşkun başkanlığında, kurum amirlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.KEMALPAŞA-Kemalpaşa’da Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele toplantısı, Kaymakam Mesut Coşkun başkanlığında, kurum amirlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Kaymakamlık makamında gerçekleştirilen toplantıda, kadına yönelik şiddetin sona erdirilmesine yönelik kurumlar arası koordinasyon, işbirliğinin geliştirilmesi, 2023 yılı eğitim ve toplumsal farkındalık çalışmaları ile kadına karşı şiddetle mücadelede etkin rol alınması ve Kadın Acil Destek Uygulaması (KADES) hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

Yapılan değerlendirme, görüş ve önerilerin belirtilmesi ile toplantı sona erdi.
ŞAVŞAT KAYMAKAMLIGINDA KOLTUKLAR ÇOCUKLARIN

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 103. yıl dönümü dolayısıyla temsili makam devir teslimi yapıldı.ŞAVŞAT-23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 103. yıl dönümü dolayısıyla temsili makam devir teslimi yapıldı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 103. yıl dönümü dolayısıyla ilçede düzenlenen etkinlikler kapsamında Kaymakamı Yusuf Akın, makamını Şavşat Atatürk Ortaokulu 5. sınıf öğrencilerinden Egehan Altun, Elif Mine Gökçe ve Melis Coşkunoğlu’na bıraktı.

Devir teslim yapıldıktan sonra temsili olarak makama geçen öğrenciler dilek ve taleplerini ilgili kurumlara ilettiler.

Kaymakam Akın, öğrencilerin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı ve öğrencilere çeşitli hediyeler takdim etti.


ARHAVİ’DE KURUMLAR ARASI VOLEYBOL TURNUVASI DÜZENLENDİ

Depremzedeler yararına düzenlenen Kurumlar Arası Kaymakamlık Ramazan Özel Voleybol Turnuvası Arhavi kapalı spor salonunda oynandı.

ARHAVİ-Depremzedeler yararına düzenlenen Kurumlar Arası Kaymakamlık Ramazan Özel Voleybol Turnuvası Arhavi kapalı spor salonunda oynandı.

Turnuvayı İlçe Kaymakamı Burak Çimşir, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, Kemalpaşa Kaymakamı Mesut Coşkun, Jandarma Komutan V. Taner Çiğdem, İlçe Emniyet Müdürü Bünyamin Temur, kurum amirleri ve voleybol severler takip etti.

Çekişmeli geçen turnuvanın final karşılaşmasında Milli Eğitim takımı, Arhavi Gençlik Spor İlçe takımını 3-1 yenerek turnuvanın kazananı oldu.

Turnuva sonunda katılım gösteren ve derece alan takımlara kupaları ve katılım belgeleri protokol tarafından verildi.


TÜRKİYE GÜREŞ ŞAMPİYONASINA KATILMAYA HAK KAZANDILAR

13-15 Nisan tarihleri arasında Tokat'ta düzenlenen Okul Sporları Yıldızlar-Gençler Grekoromen Güreş Grup Müsabakalarında öğrenciler Enes Tatar, Hasan Ergen ve Hüseyin Demir başarılı bir performans sergilediler.ARTVİN-13-15 Nisan tarihleri arasında Tokat'ta düzenlenen Okul Sporları Yıldızlar-Gençler Grekoromen Güreş Grup Müsabakalarında öğrenciler Enes Tatar, Hasan Ergen ve Hüseyin Demir başarılı bir performans sergilediler.

Müsabakalara 60 kiloda katılan Enes Tatar ve 71 kiloda katılan Hasan Ergen üçüncü; 80 kiloda katılan Hüseyin Demir birinci olarak Türkiye Güreş Şampiyonasına katılmaya hak kazandılar.

Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar “Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz” dedi..


Haberler ve görseller: Hayati Akbaş / Artvin


22 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page