top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Artvin Belediyesi'nde Bilgehan Erdem dönemi başladı

Artvin’de devir-teslimi başkanlık makamında gerçekleştirildi.

Hayati Akbaş

ARTVİN-31 Mart yerel seçimlerinde Artvinin yeni belediye başkanı olarak Bilgehan Erdem seçildi. Erdem, mazbatasını alarak görevine başladı. Seçim sürecindeki başarısıyla dikkat çeken Bilgehan Erdem, halkın geniş desteğini arkasına alarak bu önemli göreve layık görüldü.

Artvin Belediye Başkanlığı’nda gerçekleştirilen devir teslim töreninde, önceki dönem Belediye Başkanı Demirhan Elçin’den görevi devralan Erdem, şehrin gelişimi ve refahı için kararlılıkla çalışacağını belirtti. Seçim kampanyası boyunca vadettiği sosyal projelerin artırılması ve çevre dostu uygulamaların genişletilmesi gibi vaatlerle öne çıkan Erdem, başkanlık döneminde gençler, kadınlar, çocuklar, emekliler ve çalışanlar başta olmak üzere şehrin tüm kesimlerinin beklentilerine yanıt vermek ve şehri daha ileriye taşımak için azami çaba göstereceğini vurguladı.

 Erdem, göreve başlama konuşmasında, “Bu memleket, Mustafa Kemal’in memleketi; aydınlık yüzlü, tertemiz kalpli insanların memleketi. Benim için iki memleket var: Türkiye Cumhuriyeti tartışmasız ama Ata’nın yattığı memleket Ankara ve doğduğum kent Artvin. Teşekkürler Artvin,” dedi. Ardından Artvin’in sevgi, aydınlık, kültür, tiyatro, sanat ve dayanışma kenti olacağını, bundan kimsenin şüphe etmemesi gerektiğini ifade etti.Belediye çalışanları ve yol arkadaşlarıyla birlikte Artvin’i daha güzel, yaşanabilir, müreffeh ve mutlu bir kent yapma sözü veren Erdem,  “Artvin Belediyesi’ne geldiğinizde burada güler yüzle karşılanacaksınız. Mutlu gireceğiniz, mutlu çıkacağınız bir belediye olacak. Belediyenin yüzü, Artvin’in yüzüdür; sevginin yüzü olacak. Buradaki her arkadaşım en az benim kadar, Artvin Belediyesi’ni ve Artvin’i temsil ettiğini içtenlikle biliyor. Artık mutluluk zamanı, şimdi güler yüzlü belediyecilik zamanı,” diyerek sözlerini tamamladı.

Demirhan Elçin, Başkan Erdem’i tebrik ederek görevinde başarılar diledi ve “Şundan da mutluyum; tekrardan Mehmet Kocatepe’ye devredene kadar size devretmekten mutluyum. Çünkü Artvin’de yaşamayan insanın Artvin’de belediye başkanı olmasını doğru bulmuyorum. Artvin halkı da bunu söyledi ve tekrardan aynı hataya düşmedi.” dedi.

 

 

96 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page