top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Artvin'de Yayla Bilim Şenlikleri yarın başlıyorArtvin Valiliği himayelerinde İl Millî Eğitim Müdürlüğü koordinesinde bilim, oyun ve eğlencenin bir arada olduğu Yayla Bilim Şenlikleri Bilbilan Yaylası'nda yarın başlıyor.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Valiliği himayelerinde İl Millî Eğitim Müdürlüğü koordinesinde bilim, oyun ve eğlencenin bir arada olduğu Yayla Bilim Şenlikleri Bilbilan Yaylası'nda yarın başlıyor.

Öğrencilerin çok yönlü gelişimlerini destekleyecek 11 atölyenin bulunduğu şenliğe tüm öğrenciler davet edildi.

Artvin Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri, il Bilim ve Sanat Merkezi, Halk Eğitimi Merkezi, Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından il ‘de çocukların yoğun olarak yaşadığı yaylalarda bilim şenlikleri yapmak için Planlama Toplantısı geçtiğimiz günlerde yapılmıştı.

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, Strateji Geliştirme Bölümü'nden sorumlu Şube Müdürü Zeliha Güney, AR-GE personeli ve ilgili kurum amirlerinin katıldığı toplantıda İl Müdürü Acar "Her öğrencimize, her çocuğumuza okul dışı zamanlarda da dokunarak onların eğitsel nitelikli içeriklerle zaman geçirmelerini sağlamak istiyoruz. Bu amaçla aynı zamanda bir yaylacılık şehri olan Artvin’imizde kalabalık sayıda çocuğumuzun yaşadığı yaylalarda Bilim Şenlikleri adı altında eğlenceli matematik, çeşitli akıl oyunları, yaratıcı drama, endemik bitkilerin keşfi gibi 8 atölyemizin olacağı eğlenceli etkinliklerle birlikte çocuklara bilim, kültür, sanat ve sporun da içinde bulunduğu bir gün yaşatmak istiyoruz." dedi.

Toplantı çalışmaların planlanmasıyla sona erdi.


7 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page