top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Artvin'den haberler...


ARHAVİ ADD GELENEĞİ DEVAM ETTİRİYOR

Atatürkçü Düşünce Derneği 23 Nisan Coşkusu İçin 12. Uçurtma Şenliği DüzenlediARHAVİ-Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi’nin çocuklar ve gençlere verdiği değer kayda değer. Arhavi ADD yönetimi gençler ve çocuklar için peş peşe bir dizi etkinlikler düzenleyerek hem moral destek ve hem de Üniversite öğrencileri için burs sağlamaya devam ediyor

Arhavi ADD olarak yapılan çalışmalar ve etkinliklerle ilgili olarak başkan Emine Hekimoğlu şu açıklamayı yaptı. “Bir ülkenin gelişip yükselmesinin, çağdaş medeniyetleri yakalamasının yegâne yolu çocuklara verilen eğitim ve değerdir. Büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ”Eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder.” sözünden yola çıkarak onların eğitimine maddi manevi destek olmaya çalışıyoruz.

12’NCİ UÇURTMA ŞENLİĞİMİZİ DÜZENLİYORUZ

Nisan ayıyla birlikte Ana sınıfları, ilkokullar ve ortaokullara Atatürk’ü daha yakından tanıtan, ilkelerini, görüş ve düşüncelerini anlatan kaynaklarla, kitaplarla destek olduk, olmaya devam ediyoruz. Geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığı olan çocuklarımıza Ata’mızın armağanı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu yaşatmak için hava durumuna göre 26 ya da 27 Nisan’da şehir stadında ilçedeki tüm ilkokulların ve isteyen ortaokul öğrencilerinin katılacağı ”12. Uçurtma Şenliği” düzenleyeceğiz. Öğrencilerimiz öğretmenleri ve aileleriyle birlikte piknik yaparak, rengârenk uçurtmalarını uçurarak, çeşit çeşit yarışmalarımıza katılarak coşku içinde kutlayacaklar. Bunun için çocukların kendi uçurtmalarını kendinin yapmasını sağlamak, hem de yaratıcı yeteneklerini de geliştirmek için okullarda uçurtma yapımını gösterdik.

300 ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİMİZE BURS VERMEYE ÇALIŞIYORUZ

Eğitim adına kuruluşumuzdan bu yana yaptığımız ve bizim için kıymetli olan bir başka etkinliğimiz ise 300 üniversite öğrencimize eğitim bursu vermektir. Atatürkçülüğe inanan yardımsever, erdemli üyelerimiz ve dostlarımızın destekleriyle bunu gerçekleştiriyoruz. Bundan dolayıdır ki, Ramazan ayında verdiğiniz fitreleri, zekâtları ya da sizlerin adlandırdığı yardımları makbuz karşılığı derneğimize ya da derneğimizin İş Bankasındaki IBAN: 9110-0461345 TR74 0006 4000 0019 1100 4613 45 no’lu burs hesabına bağış yapmalarını duyarlı insanlara öneriyor ve öğrencilerimiz adına şimdiden teşekkürler ediyoruz.

Bu vesile ile şeker tadında bir Ramazan Bayramı diliyor, her şeyin gönlünüzce olmasını temenni ediyor, esenlikler diliyorum. İyi bayramlar.”dedi.


ARTVİN’İN İKİ ÖNEMLİ SİYASET ADAMININ YOLLARI ARHAVİ’DE ÇAKIŞTI

CHP ve AK PARTİ Artvin Milletvekili adayları Arhavi’de karşılaşınca birbirilerine başarılar dilediler.ARHAVİ-14 Mayıs Milletvekili seçimlerine sayılı günler kala Milletvekili adayların da seçim çalışmalarına ara vermeden devam ediyorlar.

Bu kapsamda Artvin Milletvekili adayı Faruk Çelik ve CHP Milletvekili adayı Av. Uğur Bayraktutan seçim çalışmaları için geldikleri Arhavi’de karşılaşınca birbirlerine başarılar dilediler.

Arhavi CHP seçim bürosunda seçmenlerle buluşan Artvin Milletvekili Uğur Bayrak tutan ve 2. Sıra adayı Oğuz Kurdoğlu, seçim bürosunda konuşma yaptığı esnada Esnaf ziyareti yapan Ak Parti Artvin Milletvekili Faruk Çelik ve Ahmet Erdem seçim bürosunda birbirleri ile kucaklaşarak birbirlerine şans dilediler.

Adayların Seçim çalışmaları sırasındaki nezaketleri ve samimi davranışları gözden kaçmadı.

MUSA ULUTAŞ’I UNUTMADILAR

Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan ve Oğuz Kurdoğlu ve partililer, eski Belediye başkanı Musa Ulutuş mezarını ziyaret ederek mezarı başında dua ettiler.

Bayraktutan ve Kurdoğlu daha sonra seçim çalışmaları için Arhavi sanayi sitesini ziyaret ederek işyerlerinde işyeri sahipleri ve çalışanlarla sohbet ederek sorunlarını dinlediler.

Adaylar daha sonra kavak köyüne de giderek burada köylüler ve işyerlerini de ziyaret etmenin ardından İlçe merkezinde bulunan seçim bürosuna geçtiler. Burada kendilerini bekleyen vatandaşlar ve partililer ile sohbet edip birer konuşmada yaparak “Artvin’e yakışanı bu defa Artvin yapacak ve Arhavi’de kendi evladına sahip çıkarak Ankara’ya 2 vekil gönderecektir” dediler.


CHP’Lİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI ARHAVİ’DE

Cumhuriyet Halk Partisi Artvin Milletvekili Adayı olan Doç. Dr. Oğuz Kurdoğlu iktidarımızda çay üreticisi “Çay üreticisi hakkını alacak” dediARHAVİ-Cumhuriyet Halk Partisi Artvin Milletvekili Adayı olan Doç. Dr. Oğuz Kurdoğlu iktidarımızda çay üreticisi “Çay üreticisi hakkını alacak” dedi

Arhavi’de Uğur Bayraktutan ile birlikte esnaf ziyaretlerini sürdüren Oğuz Kurdoğlu, seçim koordinasyon merkezinde vatandaşlara yönelik bir konuşma yaptı. Kurdoğlu konuşmasında, Binlerce çay üreticisinin, yılın bu zamanlarında çaya gübre vurduğunu, maliyetlerin ateş pahası olduğunu ifade eden Kurdoğlu, “Çay üreticisi emeğinin hakkını almak istiyor.

Çay-Kur’da soyguna son verilecek. ÇAY-KUR yeniden üretici dostu olacak. İşçilerin kadro sorunu çözülecek.

Tarım Kanunu’nun 21’nci maddesi tam olarak uygulanacak, çiftçimiz milli gelirden alması gereken en az yüzde 1’lik desteği almaya başlayacak

Çiftçimizin kanunen 2006 yılından beri hak edip de bir türlü alamadığı milli gelirden Hakları olan yüzde 1’lik refah payını ödemeye iktidarımız döneminde başlayacağız” ifadelerini kullandı.


İYİ PARTİ ADAYLARINDAN BAŞKAN ELÇİN’E ZİYARET

Belediye Başkanı Demirhan Elçin’i, İYİ Parti Artvin 28.Dönem Milletvekili 1.sıra Adayı Hamza Gezmiş, 2. Sıra Adayı Hüseyin Işık ziyaret etti.ARTVİN-Belediye Başkanı Demirhan Elçin’i, İYİ Parti Artvin 28.Dönem Milletvekili 1.sıra Adayı Hamza Gezmiş, 2. Sıra Adayı Hüseyin Işık ziyaret etti.

Belediye Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette, İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Murat Bilir ve parti yöneticileri yer alırken bir süre Artvin hakkında sohbet edildi.

Başkan Elçin, milletvekili adaylarına nazik ziyaretlerinden ötürü teşekkür ederek seçim çalışmalarında başarılar diledi.


HOPA CHP’DEN VEKİL ADAYLARI VE PARTİLİLERE İFTAR YEMEĞİ VERDİ.

Cumhuriyet Halk Partisi Hopa İlçe Başkanı Şükrü Aydemir, düzenledikleri iftar yemeğinde partililerle bir araya geldi.HOPA-Cumhuriyet Halk Partisi gençler ve partililere İftar yemeği verdi. Düzenlenen iftar yemeğine Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Milletvekili adayı Oğuz Kurdoğlu ,İl Başkanı Orhan Atan, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Belediye meclis üyeleri, İl genel meclisi üyeleri ,İl yönetim kurulu üyeleri, Hopa Gençlik ve Kadın kolları üyeleri katıldı.

İlçe Başkanı Şükrü Aydemir “örgüt içi iftar düzenleyerek gençler ve partililerle bir araya gelmek istedik. Sağ olsunlar bizleri kırmayarak tüm davetlilerimiz iftarımıza teşrif ettiler” dedi. Oldukça sıcak bir ortamda geçen iftar yemeğinde sohbetlerin ortak seçimler oldu. Başkan Aydemir davetlilerle tek ilgilenmesi gözlerden kaçmadı.

İftar yemeği ardından Milletvekili adayları Uğur Bayraktutan ve Oğuz Kurdoğlu, Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, İl Başkanı Orhan Atan ve İlçe Başkanı Şükrü Aydemir birer konuşma yaparak 14 Mayıs seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı yapacaklarını ve Artvin’de de 2 vekili de kazanmak olduğunu ifade ederek gündeme dair açıklamalarda bulundular.

BAŞKAN AYDEMİR TEŞEKKÜR ETTİ

Başkan Şükrü Aydemir iftar yemeği ardından yaptığı değerlendirmede şu ifadelere yer verdi “CHP Hopa İlçe Başkanlığı olarak düzenlemiş olduğumuz örgüt içi iftar yemeğimize iştirak eden Artvin Milletvekili Sn. Uğur Bayraktutan, Milletvekili adayımız Sn. Oğuz Kurdoğlu, İl Başkanımız Sn. Orhan Atan, Hopa Belediye Başkanımız Sn. Taner Ekmekçi, Belediye meclis üyelerimiz, İl genel meclisi üyelerimiz, İl yönetim kurulu üyelerimiz, Hopa Gençlik ve Kadın kollarımız ile bir araya gelerek güzel bir iftar yemeği programı düzenledik. İftar yemeğimizde seçimler hakkında konuştuk. 81 ile olduğu gibi Hopa'ya da baharlar gelecek dedik. Güzel gecemize katkı sunan, bizleri onurlandıran tüm katılımcılara şükranlarımızı sunuyoruz." dedi.


Haberler ve görseller: Hayati Akbaş / Necmettin Numanoğlu (Artvin)


60 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page