• HaberciGazete

Artvin'den "beşibiryerde" haber



VALİ YILMAZ DORUK, MURGUL’DA İNCELEMELERDE BULUNDU.

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, şiddetli yağışlar sonucu Murgul’da meydana gelen sel ve heyelanın dere yatakları ve bazı yollarda oluşturduğu tahribatın giderilmesine yönelik çalışmalarını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.



ARTVİN-Artvin Valisi Yılmaz Doruk, 21 Temmuz tarihinde bölgede gerçekleşen şiddetli yağışlar sonucu Murgul’da meydana gelen sel ve heyelanın dere yatakları ve bazı yollarda oluşturduğu tahribatın giderilmesine yönelik Devlet Su İşleri 26. Bölge Müdürlüğü ve Artvin İl Özel İdaresinin birlikte devam eden çalışmalarını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.

Bölgede yaşanan afetin hemen sonrasında başlaya DSİ ve İl Özel İdaresinin ortak koordinesinde Kabaca deresi tahkimatı, hasar gören köy yollarının iyileştirilmesi ve içme suyu proje çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Yapılan incelemelerde Murgul Kaymakamı Kemal Balaban, DSİ 26. Bölge Müdürü Celal Tokalak da hazır bulundu.


VALİ YILMAZ DORUK, ARTVİN MUHTARLAR DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ.

Artvin merkez çok katlı otopark binasındaki dernek merkezinde gerçekleştirilen ziyarette Vali Yılmaz Doruk dernek çalışmaları hakkında bilgi aldı.



ARTVİN-Artvin merkez çok katlı otopark binasındaki dernek merkezinde gerçekleştirilen ziyarette Vali Yılmaz Doruk dernek çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Ziyarette, Dernek Başkanı Merkez Tütüncüler Köyü Muhtarı Hasan Cin, Merkez Balcıoğlu Mahallesi Muhtarı Bekir Yıldırım, Merkez Dere Mahallesi Muhtarı Hasan Kalaycı, Merkez Seyitler Köyü Muhtarı Mustafa Keskin, Merkez Taşlıca Köyü Muhtarı Ümit Akalın, Merkez Ballıüzüm Köyü Muhtarı Ali Fuat Beyaz ve Merkez Beşağıl Köyü Muhtarı Sinan Yavuzdemir hazır bulundu.


ARTVİN’DE TÜBİTAK 4006 PROJELERİNDE REKOR KABUL

Öğrenciler ve izleyiciler için eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturma amacıyla TÜBİTAK tarafından 4006 Bilim Fuarları Destekleme Programı düzenleniyor.

Artvin'de 2020-2021 döneminde ise 25 okulun başvurusu kabul edildi.



ARTVİN-5-12. sınıfta okumakta olan öğrencilerin eğitim/öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri, öğrenciler ve izleyiciler için eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturma amacıyla TÜBİTAK tarafından 4006 Bilim Fuarları Destekleme Programı düzenlenmektedir.

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları Destekleme Programı kapsamında 2018-2019 döneminde 10 okulun, 2019-2020 döneminde 12 okulun başvurusu kabul edilen Artvin'de 2020-2021 döneminde ise 25 okulun başvurusu kabul edildi.

Proje kabul sayısındaki büyük artışı değerlendiren İl Millî Eğitim Müdürü Fahri Acar, 2020-2021 eğitim öğretim yılında ilimizden 55 TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları Destekleme Programı proje başvurusunun yapıldığını ve bu projelerden 25'inin kabul edildiğini” ifade ederek” ilimizde ilk kez bu sayıda projenin çalışılacağını” belirtti. Acar, "Bu başarıda emeği olan tüm çalışma arkadaşlarımı ve proje sahibi öğrencilerimizi tebrik ederim." dedi.


BORÇKA BELEDİYESİ ARTIK CEPLERDE

Borçka Belediyesi geliştirdiği uygulama ile cep telefonu üzerinden vatandaşlara online olarak hizmet vermeye başlıyor.



BORÇKA-Borçka Belediyesi geliştirdiği uygulama ile cep telefonu üzerinden vatandaşlara online olarak hizmet vermeye başlıyor.

Android ve Iphone telefonların tamamında uyumlu olarak geliştirilen uygulama ile yurttaşlar; günlük anonslara, nöbetçi eczanelere, rotalara, Borçka ile ilgili haberlere, kent rehberine ve belediye hizmetlerine erişebilecekler.

Her alanda vatandaşa hizmet

Geliştirilen telefon uygulamasının Borçka açısından bir ilk olduğunu söyleyen Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan: “Bu uygulama ile hemşerilerimiz belediyemizin bütün hizmetlerine online olarak erişebilecek. Özellikle uzun zamandır mesaj yoluyla da duyurusunu yaptığımız kent anonsları artık bu uygulama üzerinden de yurttaşlarımızın bilgisine sunulacak. Fatura yatırmadan, doğal güzelliklerimizin yol rotalarına kadar her şeyi bu uygulamada bulabilecek dostlarımız. Bu uygulamayı hazırlayan yazılımcı arkadaşlarıma da teşekkürlerimi sunuyorum. Her alanda Borçka’mıza hizmet etmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.


ARTVİN’DE SU DEPOLARI YENİLENİYOR

Artvin Belediyesi İçme Suyu ve Kanalizasyon şebeke hattı yapım işi kapsamında eskiyen depoları yenileme çalışmaları devam ediyor.



ARTVİN-Artvin Belediyesi İçme Suyu ve Kanalizasyon şebeke hattı yapım işi kapsamında yurttaşların gönül rahatlığıyla su içmeleri için eskiyen depoları yenileme çalışmalarına devam ediyor.

Bu kapsamda uzun yıllardır şehrin su ihtiyacını karşılayan ve artık eskiyerek içme suyu ihtiyacına cevap veremeyen Havuz bası mevkiinde ki su deposunu yıkarak yerine yeni ve modern nitelikli bir içme suyu deposu inşası için temel atıldı.


Haberler ve görseller: Hayati Akbaş/ Artvin

44 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör