• HaberciGazete

Artvin'den 'beşibiryerde' haber29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI FUTSAL TURNUVASI SONA ERDİ


Hopa Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen Cumhuriyet Bayramı Futsal Turnuvası, İlçe Spor Salonunda oynanan Final Maçları ile tamamlandı.
HOPA-Hopa Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen Cumhuriyet Bayramı Futsal Turnuvası, İlçe Spor Salonunda oynanan Final Maçları ile tamamlandı.

Sporseverler tarafından yoğun ilgi gösterilen turnuva boyunca takımların taraftarları da tribünlerden takımlarını desteklemesi renkli görüntülerin de oluşmasına neden oldu.

Futsal turnuvası sonunda Yavuz Selim İlkokulu Turnuva birincisi olurken, ikinciliği Hopa Kaymakamlığı ve üçüncülüğü de HOPAPORT Futsal takımı kazandı.

Turnuvada dereceye giren takımlara kupa ve ödülleri Cumhuriyet Bayramı kutlama programı kapsamında Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Zafer Yazıcı tarafından verildi.HOPAPORT TAKIMI ÜÇÜNCÜLÜK KUPASINI GENEL MÜDÜR ÖZER’E TAKDİM ETTİ.

Turnuva boyunca oynadığı 3 karşılaşmayı da kazanarak yarı finale yükselen HOPAPORT takımı yarı final karşılaşmasını kaybederek Turnuva’ da üçüncülüğü kazanmıştı.

HOPAPORT İsmail Temelkaya, Tolga Küçükkaya, Mesut Kavak, Okan Yıldırım, Mehmet Lokumcu, Hakan Akbulut, İbrahim Sevimli, Olgun Kamış, Barış Altıntaş, Mehmet Çelik, Devrim Barsbay ve Asim Aksoy’dan oluşan ekip kazandıkları üçüncülük kupasını Genel Müdür Meriç Burçin Özer’e takdim ettiler.

Genel Müdür Özer, şampiyonluk yolunda güçlü takımlar ile karşılaşan oyuncularını 3 karşılaşma kazanmalarını anlamlı bulduğunu ifade ederek heyecanlı bir yarı final karşılaşması oynadınız. Şans faktörü biraz da rakip Tarımspor’dan yana oldu.

Gösterdiğiniz performans ve kazanma azminizden dolayı sizleri tebrik ediyorum. Spor centilmenliktir. Turnuva’ da bu anlamda başladığı gibi aynı centilmenlik içinde sona erdi. Turnuva’ da Üçüncü olup bu kupayı HOPAPORT’a kazandırmanızı anlamlı buluyorum. Hepinizi bu kupayı limanımız kupaları arasına kattığınız için tebrik ediyorum” dedi.


71. GELENEKSEL YUSUFELİ KARAKUCAK GÜREŞLERİ SONA ERDİ.

Güreşlerin Başpehlivanı Onur Alkanoğlu oldu.YUSUFELİ-71. Geleneksel Yusufeli Karakucak Güreşleri 30 – 31 Ekim Cumartesi ve Pazar günü yapılan güreşler ile tamamlandı. 71. Geleneksel Yusufeli Karakucak Güreşlerinin Başpehlivanı Onur Alkanoğlu oldu.

Yusufeli Kaymakamlığı, Yusufeli Belediyesi ve Yusufeli Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü koordinesinde, tarihi Yusufeli Er Meydanında bu sene son kez düzenlenme özelliğini taşıyan 71. Geleneksel Yusufeli Karakucak güreşleri sona erdi

2 Ülke ve 14 İl’den toplamda 386 pehlivanın birincilik kürsüsüne çıkabilmek için kıyasıya mücadele ettiği ve 71.’si düzenlen Yusufeli Karakucak Güreşlerini değerlendiren Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin,” Ata sporumuz, karakucak güreşlerimizi düzenlemenin verdiği mutluluğu sizlerle paylaşıyorum. Yusufeli Kaymakamımız Hüseyin Kaptan, Gençlik Spor İl Müdürümüz Mustafa Demirkıran ve İlçe Müdürümüz Fatih Kırbıyık ile birlikte bugün bu organizasyona imza attık. Yağmurlu bir günde tribünlerin dolu olduğunu görmek ayrı bir mutluluk kaynağı oldu bizim için. İki gün boyunca kıyasıya mücadeleler sonrasında dereceye giren tüm pehlivanlarımızı tebrik ediyorum. Bu meydanda büyük ihtimalle son festivalimizi düzenledik. Nasip olursa önümüzdeki sene yeni ilçemizde yeni arenamızda 72. Geleneksel Yusufeli Karakucak Güreşlerimizi düzenleyeceğiz. Bugün başpehlivanlık kemerini alan Onur Alkanoğlu’nu, onu bu günlere getiren ailesi ve hocalarını tebrik ediyorum. Nice zaferler temenni ediyorum. ”dedi.

71. Geleneksel Yusufeli Karakucak Güreşlerinin Ağası Ak Parti Yusufeli İlçe Başkanı İbrahim Alkan oldu.

Yağmurlu havaya rağmen katılımın oldukça yüksek olduğu Yusufeli Karakucak Güreşlerine; Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Ak Parti Artvin Milletvekili Erkan Balta, ATGV Genel Müdürü Mehmet Kocatepe, Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurul Üyesi Dr. Murat Yılmaz, Ak Parti Artvin İl Başkanı Fatih Tahtalı, Yusufeli Kaymakamı Hüseyin Kaptan, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, Ak Parti Yusufeli İlçe Başkanı İbrahim Alkan, MHP Yusufeli İlçe Başkanı Hüseyin Çakaloğlu, İl Genel Meclis Başkanı Furkan Çakmak, Gençlik ve Spor Artvin İl Müdürü Mustafa Demirkıran, Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, Gençlik ve Spor Yusufeli İlçe Müdürü Fatih Kırbıyık ile kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

BORÇKA KAYMAKAMI BULAT BAŞARILI KARATECİLERİ KABUL ETTİ.

Borçka Kaymakamı Ali Osman Bulat, başarılı karatecileri kabul etti.BORÇKA-Borçka Kaymakamı Ali Osman Bulat, başarılı karatecileri kabul etti. Hırvatistan'da gerçekleştirilen Balkan Karate Şampiyonasında 2.lik elde eden Milli sporcu Murat Öz, Antrenör Şirinali Öz ile Gençlik Spor Müdürü Memiş Türk'ü makamında kabul etti.

Kaymakam Bulat sporcu Öz’ü başarılarından dolayı kutlayarak, spor ve sporculara her türlü desteklerinin devam edeceğini belirtti.


YUSUFELİ’NDE “KURU MEYVELİ ATIŞTIRMALIKLAR ÜRETİM ATÖLYE PROJESİ”

2021 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında “Kuru Meyveli Atıştırmalıklar Üretim Atölye Projesi” adlı projesi Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından kabul edildi.YUSUFELİ-2021 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında “Kuru Meyveli Atıştırmalıklar Üretim Atölye Projesi” adlı projesi Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından kabul edildi.

Proje kabulü sonrasında Belediye Başkanı Eyüp Aytekin imzaları attı. İmzalamaya DOKA Birim Başkanı Hacı Salih Şahin refakat etti.

Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin,” Yusufeli Belediyesi bu projenin % 51 ortağıdır. Diğer ortaklarımız ve DOKA işbirliği ile hayata geçirilecek olan Kuru Meyveli Atıştırmalıklar Üretim Atölyesi’nin yeni Yusufeli’nin tarımsal üretiminin geliştirilmesi ile birlikte önemli bir tesis olmasını bekliyoruz. Bu bağlamda Keçevet bölgesinde kurulacak olan bir tesis ile Yeni Yusufeli Meyve Bahçelerinde üretilecek olan meyveleri ve vatandaşlarımızın ilimizin her yerinde ürettikleri meyveleri atölyemizde değerlendirerek Artvin ve Yusufeli ekonomisine katkı sağlamayı umut ediyoruz. Projemize desteklerinden dolayı Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’na ve çok önemli katkı ve destekleri olan Sayın Milletvekilimiz Erkan Balta ile Sayın Valimiz Yılmaz Doruk beye teşekkür ediyorum.” dedi.


ARTVİN’DE İÇME SUYU VE KANALİZASYON YAPIM İŞİ DEVAM EDİYOR


Artvin’de kanalizasyon alt yapı çalışmaları Miralay Şükrü Bey Caddesinde (Adliye) mevkiinde devam ediyor…

ARTVİN-Artvin İçme Suyu ve Kanalizasyon şebeke hattı yapım işi kapsamında, Miralay Şükrü Bey Caddesinde bulunan Cezaevi mevkiinden, Kazım Karabekir Caddesi eski köprübaşına kadar yapılacak olan kanalizasyon alt yapı çalışmaları Miralay Şükrü Bey Caddesinde (Adliye) mevkiinde devam ediyor…

Çalışmalar kapsamında eskiyen ve yetersiz kalan kanalizasyon hatları 400’lük ve 500’lük koruge boru hattı ile yenileniyor…


Doğalgaz alt yapısı tamamlanan Sabit Osman Avcı Hürriyet Caddesindeki üst yapı çalışmaları kapsamında kilit parke döşeme ve çevre düzenleme çalışmalarımız devam ediyor…

Başkan Elçin “Kalıcı Hizmetler Geçici Rahatsızlıklarla Mümkündür! Verdiğimiz rahatsızlıklar için özür dileriz” açıklaması yaptı.


Haberler ve görseller: Hayati AKBAŞ / ARTVİN

53 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör