top of page
  • HaberciGazete

Artvin'den 'beşibiryerde' haberARTVİN BELEDİYESİ ŞEHRİN ALT YAPISINI TEKER TEKER TAMAMLIYOR

Artvin Belediyesi’nin, Belediye mücavir alanları içerisinde başlattığı Artvin tarihinin en büyük alt yapı yatırımlarından biri olan 8 Milyon 565 Bin TL’lik, 14 km uzunluğundaki alt yapı çalışmasının 9.5 km’si tamamlandı.ARTVİN-Artvin Belediyesi’nin, Belediye mücavir alanları içerisinde başlattığı Artvin tarihinin en büyük alt yapı yatırımlarından biri olan 8 Milyon 565 Bin TL’lik, 14 km uzunluğundaki alt yapı çalışmasının 9,5 km’si tamamlandı.

Kanalizasyon hattı bulunmayan Çamlık Mahallesi ve şehrin turizm destinasyon merkezi olan bin 200 rakımlı Kafkasör Yaylasının belli bir bölümüne ilk defa kanalizasyon hattı imalatı yapılarak bu bölgelerin kanalizasyon sorunu çözüldü.

Şehir merkezindeki eskiyen ve ömrünü tamamlayan Fevzi Çakmak Caddesinde ki 1. 500 metre uzunluğundaki kanalizasyon hattında çap büyütme işlemi yapılarak 400’lük koruge borularla kanalizasyon hattı imalatı çalışmalarının 1.300 metresi tamamlandı.

Kazım Karabekir Caddesinde ve 19 Mayıs Caddesinden Atanoğlu Sokak yol ayrımı güzergâhından Katrevan mevkiindeki içme suyu arıtma tesisi arasında yapılacak olan kanalizasyon çalışmaları ile Artvin’in kanalizasyon sorunu tamamen ortadan kalkmış olacak.

Şehrin geleceğini planlarken birçok farklı noktada altyapı eksiklerinin ortadan kaldırılması ve mevcut altyapı sistemlerinin iyileştirilmesi için önemli projeleri hayata geçirdiklerini belirten Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin;

“Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana şehrimizdeki eksiklerin tespiti ve bunların çözümüne yönelik projeleri hayata geçiriyoruz. Öncelikle aciliyeti olan yatırımları hizmete sunuyoruz. Göreve gelir gelmez, şehrimizin Doğalgaza kavuşması için köprübaşından AVM’ye kadar olan yolu Karayollarından devir alarak Doğalgaz imalatının yapılmasına imkân sağladık. Şehrimizin 7 mahallesinin 5’inde Hemşerilerimizin Doğalgaz buluşturarak, hem temiz bir hava solumalarını hem de ekonomilerine katkı sağladık.

Şehrimizin her geçen gün nüfusu artıyor. Şehrimizin bu nüfus artışına cevap verecek alt yapısı maalesef mevcut değildi. Bundan dolayı şehrimizde eskiyen ve yetersiz kalan içme suyu ve kanalizasyon şebeke hattı yenileme, Kafkasör yaylasının belli bir bölümüne ilk defa kanalizasyon hattı alt yapı çalışmalarına başladık.

Biz kısıtlı imkânlarımızla günü kurtaran değil geleceği planlayan Belediyecilik yapıyoruz. Tıkır Tıkır Çalışarak eksiklerimizi teker teker tamamlıyoruz. Bu çalışmaları da yaparken hemşerilerimizden vermiş olduğumuz rahatsızlıktan dolayı özür diliyor, sabır ve hoşgörüleri için teşekkür ediyorum.” dedi.


ARHAVİ ADD’DE ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENDİ.

Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi düzenledikleri “Atatürk” konulu yarışmada dereceye girenlere ödülleri verildi.ARHAVİ-Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi düzenledikleri “Atatürk” konulu yarışmada dereceye girenlere ödülleri verildi.

ADD Başkanı Emine Hekimoğlu ödül dağıtımı ardından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bedenen aramızdan ayrılışının üzerinden 83.yılında saygıyla, rahmetle, minnetle ve özlemle anıyoruz. Atatürk sadece bir başkomutan, bir antiemperyalist, bir tam bağımsızlıkçı, bir Cumhurbaşkanı, bir devrimci, bir başöğretmen, bir düşünür, bir yazar, bir gazeteci, bir aydın, bir yurtsever, bir dil bilimci, bir tarihçi, bir emekçi, bir köylü, bir sanayici, bir ziraatçı, bir örgütçü değil bizim için, hepsi ve daha fazlası, bir üst insan...

Atatürk’ü suikastlarla, ihanetlerle yok etmeye çalışanlar da, ebediyete intikalinden sonra yalan ve iftiralarla unutturacaklarını sananlar da başaramadılar. Tersine iç ve dış bedhahlar saldırdıkça büyüdü, yalancılar unutturmak istedikçe güçlendi, sevgisi daha da çoğaldı. O’nu çok seviyor ve çok arıyoruz. Arıyoruz çünkü; Atatürk Yolu'nun, Kemalizm' in, ne kadar doğru ve geleceğimize de ışık tutan bir ideoloji olduğunu yaşayarak gördük. Sarı saçlarını, mavi gözlerini, karizmasını da sevdik elbet, ama asıl O'nun fikirlerini sevdik, devrimciliğini sevdik, sarsılmaz iradesini sevdik, vatandan başka aşk milletten başka sevgili bilmeyişini sevdik. Atatürk' ü biz, Anladığımız için sevdik. Yaptıklarını nasıl görebildiğine, o koşullarda nasıl başarabildiğine, inancına, direncine, kararlılığına şaşarak sevdik. Okuduğu kitap sayısına bakarak sevdik, 4 bini aşkın kitabın çoğunu yazıldığı dilden okuyuşuna akıl erdirmekte zorlanarak sevdik.

Sakarya Savaşı'nın ortasında Muallimler Kongresi, Lozan imzalanmamış, Cumhuriyet ilan edilmemişken İktisat Kongresi toplamasını sevdik. Çanakkale'den Trablus' a, Şam'dan Muş'a, Sakarya'dan Dumlupınar' a savaş alanlarında geceleri mum ışığında kitap okuyan bir komutanı hayalimizde canlandırmakta güçlük çektik de sevdik. Conk Bayır’ında " Size taarruz etmeyi değil ölmeyi emrediyorum." derken sergilediği cesaret ve adanmışlığa şapka çıkardık da sevdik. Sakarya' da dünya harp literatürünü değiştiren " Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır, o satıh bütün vatandır, vatanın her karış toprağı vatandaş kanı ile sulanmadıkça düşmana terk edilmeyecektir " stratejisine hayran olduk da sevdik.

15 yılda % 115 büyüme sağlayışını, tek kuruş borç almadan Osmanlı borçlarını da ödeyerek UçaK üreten bir sanayi ülkesi yaratışını, devlet yönetimine namusu, liyakati ve dürüstlüğü yerleştirişini, israfa asla izin vermeyişini gördük de sevdik. Büyükbaş hayvanlar bile sayılırken nüfustan sayılmayan, sorulduğunda babaların çocuk sayısına katmadığı Kadını eşit yurttaş yapısını, Cumhuriyet’in aslında Kadın Devrimi oluşunu, “Ey Türk kadını, sen yerlerde sürünmeye değil, başlar üzerinde taşınmaya layıksın” deyişindeki isabeti.“Dünyada hiçbir milletin kadını ‘Ben Anadolu kadınından daha fazla çalıştım, milletimi kurtuluşa ve zafere götürmekte Anadolu kadını kadar emek verdim’ diyemez” diyen yüce gönüllüğünü, kadirşinazlığını sevdik.

Tarihine yabancılaştırılmış, dilinden koparılmış bir toplumu, dil ve tarih birliği ile Uluslaştırma idealini sevdik. Başöğretmen olmasını sevdik. "Efendiler iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz.” Deyişini; Esaretten kurtardığı insanına; 14 asır iman ettiği Allah kelamı Kur'an-ı Kerim'i kendi dili ile okuma, anlama, öğrenme olanağı sunmasını sevdik. Sanata, sanatçıya verdiği değeri, " Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir " deyişindeki çağdaşlığını sevdik.

3 yıl 3 ay 22 gün kan revan içinde sel önünden kütük kaparcasına kurtardığı vatanına tek kurşun atmadan aklı ve uz görüsü ile Boğazları, Hatay'ı kazandırışını sevdik."Umutsuz durum yoktur, umutsuz insan vardır, ben umudumu hiç bir zaman kaybetmedim" diyen millet inancını hep aklımızda tuttuk da sevdik. Biz O’nu sevdik, seviyoruz ve hep seveceğiz.

O nedenledir ki ADD olarak Atatürk’ün düşüncelerini, görüşlerini, fikirlerini, duygularını yaşatmaya, unutturmamaya ve yaymaya çalışıyoruz. Kuruluşumuzdan bu yana yaptığımız ilkokullar arası resim, orta okullar arası şiir, liseler arası kompozisyon yarışmamızda dereceye giren öğrencilerimizi bu yıl pandemi nedeniyle Anıtkabir’e götüremedik ama aşağıda isimleri yazılı sevgili öğrencilerimize ödüllerimizi12 Kasım’da Belediye Nikâh Salonu’nda takdim ettik.

Resim Dalında:1.Ulviye Rana Kaya ( Nuri Özaltın 75.Yıl İlkokulu ),2.Cemre Altun ( Mehmet Nazif İlkokulu ),3.Elif Nisa Şen (Hacılar İlkokulu )Şiir Dalında:1.Dila Zeynep Karataş (Cumhuriyet Ortaokulu),2.Minel Güney (Hacılar Ortaokulu),3.Mete Çebinoğlu (Hacılar Ortaokulu),Kompozisyon Dalında:1.Ecem Nur Tuncer ( Ertuğrul Kurdoğlu Fen Lisesi)öğrenci ve öğretmenlerimizi de kutluyoruz.

Öğrencilerimize verdiğimiz yeni basım Muhteşem Nutuk için İstanbul Belediyesi Kültür AŞ’ye de teşekkür ediyoruz.

Tatil dönüşü de bir hayırsever vatandaşımızın destekleriyle bastırdığımız 1500 adet ‘Çocuklar İçin Nutuk’, ‘Atatürk’ten Geometri ‘ ve ‘Atatürk’ten Anılar’ kitabını tüm ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimize dağıtarak amaçlarımız doğrultusunda çalışmalarımıza azimle devam edeceğimizi sevgi ve saygı ile bildiriyorum” dedi.


HOPA SAADET PARTİSİ DE ARTIK KENDİ ADRESİNDE

Hopa Saadet Partisi Turan Altuntaş Ticaret merkezinin 2. Katında satın aldığı kendi adresinin açılışını yaptı.HOPA- Hopa Saadet Partisi Turan Altuntaş Ticaret merkezinin 2. Katında satın aldığı kendi adresinin açılışını yaptı.

Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, siyasi partilerin İlçe Başkanları ve Saadet Partisi İlçe Başkanı Ferit Sevinç ve yönetim kurulu üyeleri ile Gençlik ve kadın kolları ve partililerin katıldığı bir tören ile açıldı.

Açılış öncesi bir konuşma yapan İlçe Başkanı Ferit Sevinç parti olarak artık kendi sahibi oldukları bir adrese taşınmanın sevincini yaşadıklarını, bu adresin satın alınmasına katkı sunan tüm üyelerine ve Genel merkezlerine teşekkür etti.

Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi’de açılışta bir konuşma yaparak Türk siyasetinin önemli mihenk taşlarından biri olan Saadet Partisinin Hopa İlçe Örgütünün artık kendi adresine sahip olmasını önemli gördüklerini ve bu yeni merkezin Saadet Partisi Hopa İlçe Örgütüne hayırlı olmasını diledi.

Açılış kurdelasının kesilmesi ardından parti yöneticileri açılışlarına katılan Belediye Başkanı ve siyasi parti İlçe Başkanları ve partililerine teşekkür etti.


ARTVİN HOPASPORUN EV ÇEKİLİŞİNDE KAZANAN BELLİ OLDU.

Artvin Hopaspor’un düzenlemiş olduğu Ev çekiliş kampanyasında kazanan talihliye kazandığı evin anahtarı teslim edildi.HOPA- Artvin Hopaspor’un düzenlemiş olduğu Ev çekiliş kampanyasında kazanan talihliye kazandığı evin anahtarı teslim edildi.

Artvin Hopaspor kulüp binası başkanlık makamında gerçekleşen anahtar tesliminde kazanan talihli Selçuk Özbilgin’e kazandığı evin tapusu ve anahtarı teslim edildi.

Ev çekilişini kazanan Selçuk Özbilgin Aslen Artvinli olup Bursa'da yaşadığını, yaz tatili için geldiği Artvin’de dostları kanalı ile kampanyaya 3 bilet alarak destek verdiğini ifade ederek çekilişe katıldığını, sporu sevdiğini ve Artvin Hopa sporun kentin bir marka takımı olduğunu ifade ederek Hopa sporun başarısı ve aldığı galibiyetlerle kendisinin de sevindiğini ifade ederek, başkan Göksel Cihan ve yöneticilere teşekkür etti.

Başkan Göksel Cihan’da kampanya da istedikleri amaca ulaştıklarını, kulübün sezonluk bütçesinin 8 milyon TL olduğunu, 3 ay önce başlattıkları kampanyada toplam 10 bin bilet sattıklarını, kulübe de ciddi bir kaynak yaratıldığını, bu tür kampanyaların değişik zamanlarda devam edeceğini ifade ederek Noter huzurunda yapılan çekilişle 5977 no’lu bilete büyük ikramiye olan evin çıktığını, bugün burada kazanan Selçuk Özbilgin’e teslim etmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek evin tapusunu ve anahtarını hayırlı olsun diyerek kendisine teslim etti.


HOPA TSO’YA DİJİTAL EHLİYET YETKİSİ VERİLDİ

Hopa TSO’nun Sayısal Takograf Kartı (Dijital Ehliyet)Düzenleme Yetkisi Talebinde Mutlu SonHOPA-Hopa Ticaret ve Sanayi Odasının uzun yıllardır talep etiği sayısal takograf kartı (Dijital Ehliyet) düzenleme yetkisinde mutlu sona ulaşıldı.

Konu hakkında değerlendirmede bulunan Hopa TSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek “Hopa lojistik sektörü açsısından hem güçlü hem de bir geçiş noktasıdır. Düzenleme yetkisinin Odamıza verilmesi dijital ehliyet almak yâda süre yenileme işlemi için Artvin veya Rize’ye gitmek zorunda kalan şoförlerimiz açısından son derece kıymetli bir adım olmuştur. TOBB Başkanımız Sayın Hisarcıklıoğlu’na yetki için teşekkür ediyor, herkese hayırlı olmasını diliyorum’ ifadelerini kullandı.


Haberler ve görseller: Hayati AKBAŞ / ARTVİN37 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page