• HaberciGazete

Artvin'den 'beşibiryerde' haberCHP ARTVİN İL BAŞKANI BİBER’DEN YANDAŞ MEDYAYA SERT TEPKİ

“HALKIN AYAKLARI ALTINDA EZİLMEYE MAHKÛM KALACAKLAR”ARTVİN-CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber de medyada yaşanan bu duruma tepki gösterdi.

Başkan Biber yaptığı açıklamada “AKP iktidarıyla Türkiye’de demokrasinin, ifade özgürlüğünün, bağımsız medyanın üzerine kara bir çarşaf örtüldü. Kalemini, yüreğini, ruhunu ve fikrini satan rezil medya ülke uçuruma sürüklenirken, ekonomi iç mihraklar tarafından yerle bir edilmişken, buna karşı yükselen sese kulak vermiyor ve mitingi göstermiyor. Yapılacak seçimde yalnızca iktidar değil bu kirlenmiş düzen, kirlenmiş medya da sandığa gömülecek. Halkın sesini duymayan, isyanını yansıtmayan, kamu görevini yerine getirmeyenler halkın ayakları altında ezilmeye mahkûm kalacaklar.” dedi.


HOPA TSO ARALIK AYI MECLİS TOPLANTISI VALİ YILMAZ DORUK BAŞKANLIĞINDA GERÇEKLEŞTİ

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Aylık Olağan Meclis Toplantısı Artvin Valisi Yılmaz Doruk Başkanlığında ve Hopa Kaymakamı Gürkan Üçüncü katılımıyla gerçekleşti.HOPA-Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Aylık Olağan Meclis Toplantısı Artvin Valisi Yılmaz Doruk Başkanlığında ve Hopa Kaymakamı Gürkan Üçüncü katılımıyla gerçekleşti.

Toplantıya Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Akyürek, Meclis Başkanı Gökhan Bıyıklı, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Okan Poyraz, Yönetim Kurulu Üyeleri Muhammet Uzunkaya, Hakan Arslan Meclis Üyeleri Bülent Bayrak, Arif Lokumcu, Hasan Durmuş, İsmet Başar, Alişan Ender Topaloğlu, Tolga Çakır, Hüseyin Yazıcı, Meriç Burçin Özer Aydın Tatar, Ertan Topal, Yener Balkaya katıldı. Yurtdışında bulunan Kemal Gazioğlu ise toplantıya görüntülü olarak katıldı.

Toplantıda Hopa TSO tanıtım filmi gösteriminin ardından turizm ile ilgili çalışmalar, Kemalpaşa ilçesinde Organize Sanayi Bölgesi kurulmasının değerlendirilmesi, nakliye sektörü ve Sarp Kara Hudut Kapısındaki son durum, Hopa ve Kemalpaşa’da 112 Acil hizmet binalarını yaptırma taahhüdünün değerlendirilmesi maddeleri görüşüldü.

Vali Yılmaz Doruk, Artvin’in marka şehir olma yolundaki adımları, Artvin’in turizm potansiyelini, turizmde tesisleşmeyi, coğrafi işaretli ürünlerin sayısının artırılmasıyla birlikte gastronomi turizminin gelişmesi konuları hakkında bilgiler verdi.

Daha sonra Başkan Akyürek söz alarak Kemalpaşa’da Organize Sanayi Bölgesi konusundaki talebi ve bu talebin haklı gerekçelerini aktardı. 721 araç çıkışıyla Sarp Sınır Kapısında işlem yapılan araç sayısının arttığı bilgisini paylaşan Başkan bu sayıların 800’lerin üzerine çıkması halinde sıra sorunun doğal olarak ortadan kalkacağını ifade etti.

Son olarak da Kemalpaşa ve Hopa’da 112 Acil İstasyonunun kurulmasıyla ilgili Hopa TSO’nun tüm masrafları karşılama taahhüdünü Vali Doruk’a iletti.

Toplantı Vali Sayın Yılmaz Doruk’a plaket takdimi ile sona erdi.ARTVİN’DEKİ HER OKUL KÜTÜPHANEYE KAVUŞUYOR

Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen "Kütüphanesiz Okul Kalmayacak" projesi kapsamında mobilya bölümünde öğretmen ve öğrenciler tarafından üretilen kütüphane mobilyalarını yerinde inceledi.ARTVİN-Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen "Kütüphanesiz Okul Kalmayacak" projesi kapsamında mobilya bölümünde öğretmen ve öğrenciler tarafından üretilen kütüphane mobilyalarını yerinde inceledi.

Ülke genelinde her okulda bir kütüphane açılması ve kütüphanesiz okul kalmaması için başlatılan "Kütüphanesiz Okul Kalmayacak" projesi kapsamında ilimizdeki çalışmalarda sona yaklaşıldı. Okul kütüphaneleri için ihtiyaç duyulan mobilyalar TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından yapılıyor.

Hazırlanan kitaplıklar ve okul kütüphaneleri için ihtiyaç duyulan mobilyaların meslek lisemizde yapılarak ihtiyacı olan okullara ulaştırılacağını belirten Acar, “meslek lisemizle okul kütüphanelerini oluşturuyoruz ve ilimizde kütüphanesiz okulumuzun kalmaması için hep birlikte çalışmalarımıza devam ediyoruz”, dedi.

Meslek liselerin her alanda üretime katkı sunmasının ülkemize sağladığı büyük faydadan bahseden Acar, “ilimizde kütüphanesi bulunmayan okullar için üretilen kütüphane raf ve mobilyalar bugün itibarıyla okullarımıza dağıtılmaya başlandı. İnşallah bir hafta içinde ilimizdeki tüm okullar kütüphanelerine kavuşacak”, dedi.

Acar, Kütüphane mobilyalarının hızla üretilmesini sağlayan okul’daki tüm idareci, öğretmen ve öğrencilere teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.


ARTVİN’DE OKUL SPORLARI VOLEYBOL MÜSABAKALARI İLE BAŞLADI

Covid-19 salgını nedeniyle okulların çevrim içi eğitime geçmesi ile birlikte yaklaşık iki yıldır ara verilen okul sporları müsabakaları voleybol maçları ile başladı.ARTVİN-Covid-19 salgını nedeniyle okulların çevrim içi eğitime geçmesi ile birlikte yaklaşık iki yıldır ara verilen okul sporları müsabakaları voleybol maçları ile başladı.

Yoğun seyirci katılımı ile yapılan 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi ve İbn-i Sina MTAL arasında yapılan maç büyük çekişmeye sahne oldu. Ardından Artvin Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu ile Artvin Spor Lisesi kız voleybol takımları arasındaki maç başladı. Kız voleybol takımları arasındaki voleybol müsabakasına İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar; Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Demirkıran, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü personeli ve okul müdürleri ile birlikte seyirci olarak katıldı.

İki takımın da başarılı bir performans sergilediği maç hakkında değerlendirmelerde bulunan İl Müdürü Acar, “öğrencilerimizi sahalarda ve müsabakalarda görmeyi özlemiştik. Okullarımızda yürütülen akademik eğitimle birlikte sosyal, kültürel, sportif faaliyetleri çok önemsiyoruz çünkü bu faaliyetlerin öğrenci gelişimine katkısı çok büyüktür. Müsabakaların düzenlenmesinde emeği geçen Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü personellerimize teşekkür ederim”, dedi.


ARHAVİ’NİN YAŞAYAN TARİHİ SÖNMEZ BU DEFA ÜZDÜ

ESKİ KOOPERATİF BAŞKANI REŞAT SÖNMEZ SEVENLERİNİ ÜZDÜ

Arhavi Esnaf ve Sanatkârlar Odası ve Kooperatifinde yıllarca hizmet etmiş, Bölgemizde Atmacacık denilince İlk akla gelen bir şahsiyet olan Reşat Sönmez yakalandığı hastalığa yenik düştüNecmettin Numanoğlu

ARHAVİ-Trabzon-Rize ve Artvin’de Kooperatifçilik tarihinin en uzun başkanlığını yapan ve tanınan renkli siması Reşat Sönmez 84 yaşsında hayatını kaybetti.

Arhavi için yaşayan tarih ve önemli bir değer olan Reşat Sönmez İlçede her kesim tarafından sevilen, sayılan ve ilçenin makro paşası olarak lanse edilen bir isimdi.

Reşat Sönmez 37 yıllık kooperatifçilik yaşamında bir cemiyet insanı olarak çeşitli dernek ve kooperatiflerde başkanlık yapmıştı.

Reşat Sönmez, yakalandığı hastalıktan dolayı Artvin Devlet Hastanesinde tedavi görüyordu. 84 yaşındaki Reşat Sönmez’in tedavi gördüğü hastanede aniden durumunun ağırlaşması üzerine yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Reşat Sönmez’in ölüm haberi ilçede ve kooperatif camiasında büyük üzüntü yarattı. Cenazesi 9 Aralık Perşembe günü Arhavi Merkez Camiinde kılınacak cenaze namazı sonrası Cumhuriyet mahallesindeki aile mezarlığında toprağa verilecek

Çaca lakapi ile tanınan Reşat Sönmez evli ve 4 çocuk babası idi.


Haberler ve görseller: Hayati AKBAŞ / ARTVİN
24 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör