• HaberciGazete

Artvin'den 'beşibiryerde' haberARTVİN’DE GAMER TOPLANTISI YAPILDI

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, başkanlığında, Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi (GAMER) İzleme, Değerlendirme ve Koordinasyon Kurulu bilgilendirme toplantısı yapıldı

ARTVİN- Artvin Valisi Yılmaz Doruk, başkanlığında, Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi (GAMER) İzleme, Değerlendirme ve Koordinasyon Kurulu bilgilendirme toplantısı yapıldı


Belediye Başkanı Demirhan Elçin’in de katıldığı toplantıda, İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü Yahya Kanbur tarafından, 2021 yılında Artvin’de meydana gelen ve GAMER’e yansıyan konularla ilgili sunum gerçekleştirildi.HOPA’DA MESLEKİ EĞİTİM VE HAYAT BOYU ÖĞRENME TOPLANTISI

Hopa’da Mesleki Eğitim Ve Hayat Boyu Öğrenme Genel Değerlendirme Toplantısı YapıldıHOPA-Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar başkanlığında Hopa Anadolu İmam Hatip Lisesinde; Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Çok Programlı Anadolu Lisesi, Mesleki Eğitim Merkezi ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürlerinin katılımı ile Mesleki Eğitim ve Hayat Boyu Öğrenme Genel Değerlendirme Toplantısı yapıldı.

Mesleki Teknik Eğitim ve Yaygın Eğitim faaliyetlerinin ülkemizin üretimi ve ekonomisine olan katkısını değerlendiren Acar, meslek liseleri ve halk eğitimi merkezi müdürlüklerinin İl’de yaptığı başarılı çalışmalardan bahsetti; “Bu hususta meslek liselerimizde öğrenci sayısının ve halk eğitimi kurslarına katılan kursiyer sayısının arttırılmasının da önemli olduğunun” altını çizen Acar; “Gençlerimizin beceri ve donanım kazanması, gençlerimiz mezun olduktan sonra iş olanaklarının artması ve üretimde, ülke ekonomisinde gençlerimizin aktif olması için Mesleki Eğitim ve Hayat Boyu Eğitimin güçlendirilmeye devam edileceğini “ ifade etti.

Okul Müdürlerinin de görüşlerinin alınmasının ardından toplantı sona erdi.

Toplantıda İl Müdürü Acar'a; Hopa İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Aydın, İl Şube Müdürleri Recep Kaya ve Ahmet Bürlükkara, Hopa İlçe Şube Müdürleri eşlik ettiler.


YUSUFELİ BELEDİYESİ ARALIK AYI BELEDİYE MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

SU VE KİRA ÜCRETLERİNE YİNE ZAM YOK

Yusufeli Belediyesi Aralık ayı olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Eyüp Aytekin başkanlığında toplandı.YUSUFELİ- Yusufeli Belediyesi Aralık ayı olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Eyüp Aytekin başkanlığında toplandı.

Aralık ayı olağan meclis gündeminin tetkikinin ardından Kasım ayı meclis karar özetleri Belediye ve Meclis Başkanı Eyüp Aytekin tarafından okundu. Sonrasında Aralık ayı gündem maddelerine geçildi. Gündem maddelerine göre; Devlet memurlarına verilecek olan sosyal denge tazminatı sözleşmesi konusunda Belediye Başkanına yetki verilmesi hususu ve Yusufeli Belediyesi 2022 yılı Vergi, Harç ve Tarifelerinin meclis mevcudunun oy birliği ile kabul edilmesine karar verildi.

Meclis toplantısını değerlendiren Başkan Aytekin;”Aralık ayı Belediye Meclis toplantımızı gerçekleştirdik. 2022 yılı Vergi, Harç ve Tarifelerimiz meclis mevcudunun oy birliği ile kabul edildi. Belediye Meclis Üyelerimize teşekkür ediyorum. Yusufeli Belediyesi olarak Su ve Kira ücretlerimize herhangi bir zam yapmadan 2020 yılı fiyatları üzerinden alarak vatandaşımızın yanında olmaya devam ediyoruz. Alınan kararların ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”dedi.

Yusufeli Belediye Meclisi, 2022 yılı Su Ücretleri ve İş Yeri Kiraları için 2020 yılı fiyat tarifesi uygulandı ve iki yıllık sürede zam yapılmamış oldu. Meclis Kararları onaylandıktan sonra Yusufeli Belediyesi resmi web sitesi olan www.yusufeli.bel.tr adresindeki kurumsal menüsü altında yayınlanıyor.

HOPA TSO ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR

‘Finansal Okuryazarlık Eğitimi’ Hopa TSO Konferans Salonunda DüzenlendiHOPA-Hopa Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde düzenlen ‘Finansal Okuryazarlık Eğitimi’ Hopa İş bankası Şube Müdürü Şafak Eroğlu ve Hopa Denizbank Şube Müdürü Özgür Devrim Güvensoy tarafından sunum gerçekleştirildi.

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Akyürek, Başkan Yardımcısı Şükrü Aydemir, Meclis Üyeleri İsmet Başar, Meriç Burçin Özer, Artvin İş Adamları Derneği Başkanı Seçim Altınkaya, Hopa Garanti Bankası Fedai İmancı, Hopa Halkbank Şube Müdürü Sinan Lokumcu, Kemalpaşa Ziraat Bankası Şube Müdürü Umut Bulut ve oda üyesi iş insanları eğitime katıldı.

Tasarruf ve Birikim Sağlamak, Doğru Yatırımlar Yapmak, Kredi Türleri, Mali Veriler, Sektör Analizi ve Türleri hakkında bilgi verildi.

Sunumlarının ardından soru cevap bölümüne geçilerek finansal okuryazarlık hususunda görüş alışverişi gerçekleştirildi.


ARHAVİ REŞAT SÖNMEZ İÇİN AĞLADI

Arhavi’nin önemli bir değeri olan Reşat Sönmez son yolculuğuna sevenlerinin gözyaşları ile uğurlandı.Necmettin Numanoğlu

ARHAVİ-Arhavi’nin sevilen isimlerinden biri olan Reşat Sönmez (84) son yolculuğuna gözyaşları arasında uğurlandı.

Arhavi Merkez Camiinde toplanan ve yoğun bir kalabalığın katıldığı cenaze töreninde ailesi taziyeleri kabul ederken, dökülen gözyaşları cenaze töreninde duygulu anların yaşanmasına neden oldu.

Uzun yıllar başkanlığını yaptığı Arhavi Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri il dışından cenaze için gelenlerle yakından ilgilenmeleri gözlerden kaçmadı.

Cenaze törenine TESKOMB Birlik Başkan Vekili Murat Gümrükçü, TESKOMB üyesi Güven Aksoy, Rize Esnaf Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkan Vekili Alaettin Turanlı, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, Hopa Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Osman Küçükali, Arhavi Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Yılmaz, Hopa Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi eski Başkanı Ahmet Ekmekçi, Arhavi Akparti İlçe Başkanı Remzi Gedik, Arhavi CHP İlçe Başkanı Erkan Özyazıcı ile beraber çok sayıda STÖ Başkan ve yönetim kurulu üyeleri ve kalabalık bir vatandaş katılarak Reşat Sönmez’i son yolculuğuna uğurladılar.

Reşat Sönmez’in kılınan cenaze namazı sonrası Cumhuriyet Mahallesinde bulunan aile mezarlığında gözyaşları arasında toprağa verildi.

İlçede uzun yıllardır Saat Tamirciliği yapan Reşat Sönmez, ayrıca Atmacacılık ve Atmaca Kültürü konusunda bilgi birikimi ile görüşlerine başvurulan bir isimdi. Sönmez evli ve 4 çocuk babası idi.


Haberler ve görseller: Hayati AKBAŞ / ARTVİN


20 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör