• HaberciGazete

Artvin'den 'beşibiryerde' haberARTVİN VALİSİ DORUK YILBAŞI GECESİ HOPA’DAYDI

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, yeni yıl dolayısıyla Hopa ilçesinde görev başındaki güvenlik güçlerini ziyaret ederek, yeni yıllarını kutladı.HOPA-Artvin Valisi Yılmaz Doruk, yeni yıl dolayısıyla Hopa ilçesinde görev başındaki güvenlik güçlerini ziyaret ederek, yeni yıllarını kutladı.

Vali Doruk’un ziyaretlerine İl Emniyet Müdürü Sinan Ergen, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Kılınç, Hopa Kaymakamı Gürkan Üçüncü ile TRT’de yayınlanan Gönül Dağı programının sevilen sunucusu Hacı Ali Konuk, yapımcı ve yönetmeni Ferhat Yalçıner eşlik etti.


ARTVİN İL BAŞKANI AHMET BİBER'DEN YENİ YIL MESAJI

Cumhuriyet Halk Partisi Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, yeni yılda da yoksulların, ezilenlerin ve adalet arayan mağdurların yanında cesaretle duracaklarını söyledi.ARTVİN-Cumhuriyet Halk Partisi Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, yeni yılda da yoksulların, ezilenlerin ve adalet arayan mağdurların yanında cesaretle duracaklarını söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, yeni yıl dolayısıyla yayınladığı mesajında; sorunlara dikkat çekti. Sorunlar derinleşirken; iktidarın çözüm üretmediğini dile getiren Başkan Biber, "Yurttaşlarımız eğitimde, sağlıkta, tarımda, ticarette, üretimde, ihracatta, ithalatta geri bırakıldı. TL değer kaybederken, alım gücü düştü. Türkiye, tarihinin en büyük krizini yaşıyor. Esnafımız, vergi ve kredi borçlarını ödeyemiyor. Sattığı malın yerine yenisini koyamıyor. Çiftçilerimiz, yüksek girdi maliyetlerini karşılayamıyor. İthalat nedeniyle eziliyor. Düşük ürün fiyatları yüzünden tarlasını ekemiyor. İş bulma umudunu kaybetmiş yüz binlerce gencimiz, okurken çalışmak zorunda kalıyor. Gençlerimiz umutsuzluğa mahkûm ediliyor.

Her yeni yılın, umutların tazelendiği yepyeni bir başlangıç olduğuna olan inancımızla umudumuzu koruyoruz. 2022'de de yoksulların, ezilenlerin ve adalet arayan mağdurların yanında cesaretle duracağız. Yeni yılın ülkemize, şehrimize ve tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini temenni ediyorum" dedi.

BAŞKAN KURTOĞLU’NDAN ANLAMI ZİYARETLER

Başkan Kurdoğlu, Yeni Yıla Girerken Görev Başında Bulunan Görevlileri Ziyaret Etti...ARHAVİ-Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu 2021’in son saatlerinde ilçemizde nöbette olan kurumları gezerek, görevleri başında bulunan kamu görevlileri ile bir araya geldi, kurum amirleri ve personelin yeni yıllarını kutladı.

Başkan Vasfi Kurdoğlu 2021 yılını geride bırakmak üzere olduğumuz saatlerde; Arhavi Devlet Hastanesi’nde Müdür Şadi Hatinoğlu, sağlık görevlileri ve hasta vatandaşlarla, 112 acil servis istasyonunda görevli personelle, İlçe Jandarma Komutanlığı’nda Jandarma Komutanı Engin Yılmaz ve jandarma personeliyle, İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde Emniyet Müdürü Erkan Gürsoy ve emniyet personeliyle, Arhavi Askerlik Şubesi’nde Asb.Üçvş. Murat Balcı ve görevlilerle, Karayolları Denetim İstasyonu’nda görevli personelle, Zabıta Merkezi’nde görev yapan belediye personeli ile bir araya geldi.

Başkan Kurdoğlu’nun ziyaretlerinde Belediye meclis üyesi Mustafa Kemal Tatar, zabıta müdürü Turgay Lakerta ve Halkla İlişkiler ve Sosyal İşler Müdürü Enver Koparmal da hazır bulundu.

Vatandaşlarımızın güvenliği için gece gündüz demeden görevleri başında bulunan kolluk kuvvetlerimiz, görevleri başında bulunan polis ve askerlerimiz ve diğer kamu görevlilerimiz, belediye başkanı Vasfi Kurdoğlu tarafından ziyaret edilerek yeni yılları tebrik edildi, pasta ikramında bulunuldu ve görevlerinde başarılar dilendi.


ARTVİN’DEN BALIKESİR’E KİTAPLARLA KURULAN GÖNÜL KÖPRÜSÜ

Börezli İlkokulunda hediye kitaplarını alan öğrenciler, Artvin’den arkadaşlarının göndermiş olduğu kitaplardan duydukları mutluluğu yazdıkları mektuplar ile dile getirdiler.ARTVİN-Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Okuyan Artvin Projesi kapsamında Artvin Karadeniz Bakır İlkokulu Sınıf Öğretmeni Hilal Keskin ve öğrencilerin planladıkları etkinlik ile Balıkesir Burhaniye Börezli İlkokulu öğrencilerine hediye kitaplar ve kitap ayraçları göndermişlerdi. Börezli İlkokulunda hediye kitaplarını alan öğrenciler, arkadaşlarının göndermiş olduğu kitaplardan duydukları mutluluğu yazdıkları mektuplar ile dile getirdiler.

İki okulun öğrencileri çevrim içi olarak düzenlenen programda buluştu. Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar ve Burhaniye İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Okan Günal'ın da katılımıyla gerçekleşen programda Börezli İlkokulu Artvin'de Ege Bölgesi'nin güzel türkülerini ve halk oyunlarını da sergileyerek; Artvin Karadeniz Bakır İlkokulu öğrencileri de Atabarı türküsünü seslendirerek programa renk kattılar.

Programda duygularını ifade eden Acar "Okuyan Artvin projesi kapsamında bizler daha çok çocuğumuzun kitaplara ulaşmasını ve kitap okumayı sevmelerini amaçlıyoruz." dedi.

Hilal Keskin öğretmen ve öğrencilerinin Börezli İlkokuluna kitaplar göndererek çocukların arasında kurulan bu gönül köprüsünden duyduğu memnuniyeti de belirten Acar, Artvin Karadeniz Bakır ve Burhaniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü nezdinde Börezli İlkokulunda görev yapan idareci, öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.


ARDANUÇ'TA MESLEKİ EĞİTİM GELİŞTİRME TOPLANTISI YAPILDI

Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar Ardanuç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde mesleki eğitim geliştirme toplantısı yaptı.ARDANUÇ-Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar Ardanuç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde mesleki eğitim geliştirme toplantısı yaptı.

Ardanuç İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Saraç, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Erol Kaya, İskenderpaşa Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdür V. Hakan Şahin ve müdür yardımcılarının katılımı ile yapılan toplantıda Acar, Bakanlığın mesleki ve teknik eğitimde yaptığı çalışmalar ile meslek liselerinin ülkemizde ve ilimizde yaptığı çalışmalar hakkında değerlendirmeler yaparak; İlçede, Ardanuç Çok Programlı Lisesi Mesleki Eğitim Programına kaydedilen öğrenci sayısı ve çalışma yapılması gereken işletmeler hakkında önerilerde bulundu.

Okulda yapılan çalışmalar hakkında okul idarecilerinden bilgi alan Acar, idarecilerin görüş ve önerilerini almasının ardından toplantıyı sonlandırdı.


15 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör