• HaberciGazete

Artvin'den 'beşibiryerde' haberPİRİNKAYALAR TÜNELİ AÇILDI


Erzurum ile Artvin arasındaki Uzundere / Pirinkayalar Geçidine için inşa edilen Pirinkayalar Tüneli düzenlenen törenle hizmete açıldı.ARTVİN - Artvin ile Erzurum arasındaki Uzundere / Pirinkayalar Geçidine için inşa edilen Pirinkayalar Tüneli düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan video konferans yöntemiyle katıldı. 2,24 km uzunluğunda, tek tüpten oluşan tünel projesinin toplam uzunluğu 1,07 km bağlantı yolu ile birlikte toplam 3,34 km’ye ulaşıyor.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Her ikisi de yüksek Turizm potansiyeline sahip Erzurum ve Artvin arasındaki yol beraberinde yeni fırsatları getirecektir. Her iki şehir üzerinden Kafkasya'ya yönelen transit trafiği de rahatlayacaktır. Bu tünel uluslararası bağlantıların parçası olacak. Pirinkayalar Tünelimizin bölgemize hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu,” Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ülkemiz ve milletimizin refahı için çalışmaya üretmeye devam ediyoruz. Erzurum ve Artvin arasındaki ulaşımı büyük ölçüde rahatlatacak olan Pirinkayalar Tünelimiz yöre halkımıza hayırlı uğurlu olsun. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.


Ak Parti Artvin Milletvekili Erkan Balta,” Burası özellikle kış aylarında geçit vermeyen zor bir yol güzergâhıydı hamdolsun ki tünel inşaatımız ile bu sıkıntıyı da aşmış olduk. Tünelimizin hemşerilerimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin,” Pirinkayalar Bölgesi bizler için tarih boyunca güzel anılarla anılan bir yer olmadı. Kış aylarında buz, yaz aylarında taş düşmesi gibi birçok tehlike ile karşı karşıya kalıyorduk. Bugün açılan tünel ile bu sorunlar ortadan kalkmış oldu. Projede emeği geçen tüm kurumlarımıza hemşerilerim adına teşekkür ediyorum.” dedi.Açılış Törenine; Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Artvin Milletvekili Erkan Balta, Ak Parti Artvin İl Başkanı Fatih Tahtalı, MHP Artvin İl Başkanı Serdar Kılınç, Yusufeli Kaymakamı Hüseyin Kaptan, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, Ak Parti Yusufeli İlçe Başkanvekili Osman Küçükkondakçı, MHP Yusufeli İlçe Başkanı Hüseyin Çakaloğlu, İl Genel Meclis Başkanı Furkan Çakmak, ilgili kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.


ARTVİN’DE OKULLAR ARASI SPOR MÜSABAKALARI DEVAM EDİYOR

Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen okullar ve öğrenciler arası spor müsabakaları devam ediyor.ARTVİN-Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen okullar ve öğrenciler arası spor müsabakaları devam ediyor.

Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Demirkıran ile liseler arası güreş il birinciliği müsabakalarını izlemeye katıldılar.HOPA TSO HİZMETLERİ ARTIK ONLİNE ALINABİLECEK


Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Elektronik Belge Yönetim Sistemini hayata geçirdi.HOPA-Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Elektronik Belge Yönetim Sistemini hayata geçirdi,

Hopa TSO tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Üyelerimiz diledikleri yerden 7/24 e-imzalı belge talep ederek dakikalar içinde sistem üzerinden e-imzalı belgelerini almakla beraber aidat sorgulaması ve ödemesi yapabilecektir.

E-imzalı olarak alabileceğiniz belgelerimiz:

Faaliyet Belgesi

Oda Sicil Kayıt Sureti

Sisteme sadece firma yetkilileri kayıt olabilmektedir. Ayrıca firma yetkilisinin cep telefonu numarası TOBB net sisteminde kayıtlı olmalıdır. Onay kodunuz sms ile ulaştırılacaktır. Kayıt işlemi bir defaya mahsus olmakla birlikte, sisteme giriş işlemi kayıt anında belirttiğiniz e-posta adresi ve şifrenizle giriş yapılabilecektir.

Kayıt anında yapılan doğrulama ile cep numarası seçimi boş veya gelen numara yanlış ise bilgileri odamıza irtibata geçmeniz gerekmektedir”.


ŞAMPİYONLUK İÇİN TRANSFER ŞART

Artvin Çoruhspor kulübü yönetim kurulu başkanı Murat Yılmaz yaptığı açıklamalarda” Artvin Çoruhspor kulübü olarak ilk kez katıldığımız Bölgesel Amatör Ligi sezonun ilk yarısını Lider kapattık. Tüm sporcularımızı, teknik ekibi ve personelimizi sizlerin huzurunda Tebrik ediyorum” dedi..


ARTVİN-Artvin Çoruhspor kulübü yönetim kurulu başkanı Murat Yılmaz yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi ”Artvin Çoruhspor kulübü olarak ilk kez katıldığımız Bölgesel Amatör Ligi sezonun ilk yarısını Lider kapattık. Tüm sporcularımızı, teknik ekibi ve personelimizi sizlerin huzurunda Tebrik ediyorum” dedi..Yılmaz açıklamalarına şöyle devam etti. “Artvin çoruhspor kulübü yönetim kurulu olarak Artvin ili Merkez ilçemizi deplasmanlı lig olan Bölgesel Amatör Liginde en güzel şekilde temsil etmek ve bu Ligi şampiyon tamamlayarak profesyonel lige çıkmak parolası ile sezon başı yola çıktık.

Artvin çoruhspor kulübü olarak İlk kez katıldığımız bu Ligde Maddi ve Manevi oldukça yorulduk 6. haftada teknik ekip ile yaşanan sıkıntıların ardından teknik ekip değişikliğine gittik bu süreçte yönetim kurulundan ayrılan arkadaşlarımız oldu. Bu süreçte takımımız iki hafta üst üste puan kaybederek Ligde 4. Sıraya düştü, fakat takım olarak kısa sürede toparladık, sporcularımıza dedik ki; En güçlü iki savaşçı sabır ve zamandır. Tüm takım olarak İnandık, Savaştık, sabrettik neticede takımımız diğer müsabakaları kazanarak Ligi lider tamamladı bu durum taraftarlarımızı ve yönetim kurulumuzu oldukça mutlu etti ve tüm yaşadığımız sıkıntıları unuttuk.

Artvin Çoruhspor kulübü Yönetim Kurulu olarak Teknik ekip ile sezonun ilk yarı değerlendirmesi ve Artvin Çoruhspor kulübünün Bölgesel Amatör Ligini şampiyon tamamlayarak Artvin Merkez halkının Profesyonel lig özlemini sona erdirmesi için yapmamız gerekenler konusunda istişarelerde bulunduk, Artvin çoruhspor kulübü olarak Profesyonel lige çıkmamız için en az 5 bölgeye transfer yapmak zorundayız..”


YUSUFELİ BELEDİYESİ SOKAK HAYVANLARI İÇİN EK GIDA TOPLAMA ÇALIŞMASI BAŞLATTI


Yusufeli Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü tarafından ilçe merkezinde hizmet veren lokanta ve kasaplarda günlük olarak kalan yemek, et ve kemiklerin toplanması için çalışma başlatıldı.YUSUFELİ-Yusufeli Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü tarafından ilçe merkezinde hizmet veren lokanta ve kasaplarda günlük olarak kalan yemek, et ve kemiklerin toplanması için çalışma başlatıldı.

Yusufeli Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışmada ilçe merkezinde hizmet veren lokanta ve kasap dükkânlarına birer adet büyük kova yerleştirildi. Günlük olarak kovaların takibi yapılarak dükkânlarda kalan yemek, et ve kemikler toplanarak sokak hayvanları için kullanılması sağlanmış olacak. Bu çalışma ile özellikle arta kalan ve çöpe dökülen yemekler de değerlendirilmiş olacak.

Yusufeli Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürü İbrahim Topal, ”Bugün itibariyle başlatmış olduğumuz çalışma ile hem israfın önüne geçmiş olacağız hem de artan yemek, et ve kemikleri sokak hayvanlarımız için ek mama takviyesi olarak kullanacağız. Dükkânlarımıza bıraktığımı kovaları ekiplerimiz günlük olarak takip edecek ve yemek artıklarını alarak sokak hayvanlarımıza vermek üzere besleme istasyonlarımıza götürecekler. Esnafımıza bu konuda ki hassasiyetleri için teşekkür ediyorum.” dedi.

Yusufeli Belediyesi tarafından evlerde oluşan fazla yemekleri de sokak hayvanları için kullanmak üzere ilçe merkezi ve mahallerine belirli noktalar oluşturulacak.

9 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör