• HaberciGazete

Artvin'den 'beşibiryerde' haberBAŞKAN ELÇİN GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ.

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Çalışan Gazeteciler günü nedeni ile organize ettiği akşam yemeğinde gazeteciler ile bir araya geldi.ARTVİN-Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Çalışan Gazeteciler günü nedeni ile organize ettiği akşam yemeğinde gazeteciler ile bir araya geldi.

“10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeniyle organize edilen akşam yemeği programına Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Artvin Gazeteciler Cemiyetini Başkanı Zeki Alkan, Artvin Faal Gazeteciler Derneğini Başkanı Yaşar Kars, İl’de görev yapan Basın mensupları katıldı.

Başkan Elçin, Gazetecilerin gününü kutlayarak “şehrimizde ki yerel ve ulusal basın mensupları ile bu anlamlı günde bir arada olmaktan dolayı mutluluk duyduğunu” ifade etti.

Program, Başkan Elçin’in basın mensupları ile karşılıklı basının sorunları, günün anlam ve önemine dair sohbet etmesi ile sona erdi.ARTVİN’DE EN ANLAMLI KONSER

Leman Sam ve Selçuk Balcı ölüme terk edilen atlara destek amacıyla Artvin’de HAYDİKO tarafından düzenlenen konsere destek verdiler.
ARTVİN- Leman Sam ve Selçuk Balcı ölüme terk edilen atlara destek amacıyla Artvin’de HAYDİKO tarafından düzenlenen konsere destek verdiler.

Artvin’de Çoruh Park’ta verilen konsere Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi ile birlikte HAYDİKO’ya destek amaçlı Leman Sam ve Selçuk Balcı tarafından verilen konsere katıldılar.

Konser gelirleri, Kırgızistan’a kesilmek üzere götürülmek istenirken tır dorsesinde ölüme terk edilen atları sahiplenerek bakım ve tedavilerini üstlenen HAYDİKO’ya bağışlandı.

Başkan Elçin; bir yurttaş, bir hayvansever ve sosyal demokrat bir belediye başkanı olarak her zaman hayvan severlerin yanında olduğunu belirtti…


BORÇKA BELEDİYESİ TIKIR TIKIR ÇALIŞIYOR

Borçka Belediyesi İlçe’de her gün yaptığı çalışmaları kendi sosyal medya hesaplarından yayınlamaya devam ediyor.BORÇKA- Borçka Belediyesi İlçe ‘de her gün yaptığı çalışmaları kendi sosyal medya hesaplarından yayınlamaya devam ediyor.

Borçka Belediyesi Fen işleri ekipleri İlçe’de son 72 saatte dur durak bilmeden çalışıyor. Son 72 saatte: Aydınlar Mahallesinde cami önü parke işi için kazı dolgu işine devam edildi. Atapark Kafe yanı spor aletleri alanına mıcır serildi, bordür işine başlandı. Gündoğdu Mahallesi ve kent merkezinde parke ve yağmur oluğu onarımı yapıldı. Mavi Çarşı yeni hat kanalizasyon bağlantısı yapıldı. Özel idareden alınan greyder ile bozuk yollar düzeltildi. Ayrıca Yeniyol Mahallesi yolları jcb ile düzeltildi. Sanayi Sitesi girişi beton köprüsü yaya yolu sacları onarıldı. Yeniyol Mahallesi perde duvar arkasına dolgu yapıldı ve Gündoğdu Mahallesi ormanlık alan içindeki su arızası giderildi” açıklaması yapıldı.

Başkan Ercan Orhan çalışmaları her aşamasında yakından takip ederek, müdahale edilmesi gereken yerlerde müdahale ederken, ihtiyaçları da anında tedarik ederek planlanan proje etrafında çalışmaların devam ettiğini ifade ettiğini ifade etti.ARTVİN BELEDİYESİNDEN ORTAKÖY’E İTFAİYE ARACI


Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, tamiratının yapıldığı itfaiye aracını Ortaköy (Berta) Muhtarı Yaşar Uğural’a teslim etti.ARTVİN-Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, tamiratının yapıldığı itfaiye aracını Ortaköy (Berta) Muhtarı Yaşar Uğural’a teslim etti.

Geçtiğimiz günlerde Ortaköy’ü ziyaret eden Başkan Elçin’e, köy muhtarı Yaşar Uğural; Önceki dönem Belediye Meclisinin, 1 Mart 2017 yılındaki olağan meclis toplantısında aldığı karara istinaden 08 AL 922 plakalı itfaiye aracını, 4 Mart 2017’de imzalanan protokol ile Ortaköy Muhtarlığına tahsis ettiğini ve bu süre zarfında bakımsız kalan itfaiye aracının 1 Nisan 2021 yılında köyde çıkan yangına müdahale edemediğini bildirerek aracın yapılması için talepte bulunmuştu.

Muhtar Uğural’ın talebi üzerine Başkan Elçin, itfaiye aracının eksiklerinin giderilmesi için talimat verdi. Başkan Elçin’in talimatıyla, Artvin Belediyesi tarafından itfaiye aracının onarımı yapılarak tüm eksikleri giderildi. Bütün donanımları çalışır hale getirilen itfaiye aracını Başkan Elçin; Ortaköy’de, Köy Muhtarı Yaşar Uğural’a teslim etti.

Başkan Elçin, itfaiye aracının yıllık muayene ve sigortasının Artvin Belediyesi tarafından karşılanacağını ifade ederek imkanlar dahilinde köylere destek olmaya devam edeceklerini belirtti.

Ortaköy Muhtarı Yaşar Uğural, Başkan Elçin’e, göstermiş olduğu ilgiden ve vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür etti.


ARTVİN’DE MİLLİ EGEMENLİK ANAOKULU KİTAP KUMBARASI YAPTILAR

Artvin Merkez ilçeye bağlı Milli Egemenlik Anaokulu öğrencileri ve öğretmenleri Hacer Tüfekçioğlu "Okuyan Artvin" projesi kapsamında, atık malzemelerden kendi tasarladıkları kumbaralarını yaptılar.ARTVİN-Artvin Merkez ilçeye bağlı Milli Egemenlik Anaokulu öğrencileri ve öğretmenleri Hacer Tüfekçioğlu "Okuyan Artvin" projesi kapsamında, atık malzemelerden kendi tasarladıkları kumbaralarını yaptılar. Daha sonra aile büyüklerinden aldıkları harçlıkları biriktirerek kendilerine öğretmenleri ile birlikte gittikleri kitapçıdan okuma kitapları aldılar.

Bu etkinlik ile hem geri dönüşüme dikkat çektiler, hem de tutumlu olmanın tasarruf yaparak para biriktirmenin ve akabinde kendi biriktirdikleri paralarla alışveriş yapmanın keyfine vardılar.

Ayrıca küçük yaşlardan itibaren kitap okuma alışkanlığı kazanma yönünde de bir adım attılar. Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu anlamlı etkinliği planlayan ve farkındalık kazandıran Hacer Tüfekçioğlu ve öğrencilere teşekkür ettiler.


Haberler ve görseller: Hayati AKBAŞ / Artvin

6 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör