• HaberciGazete

Artvin'den "beşibiryerde" haberARTVİN BELEDİYESİ EYLÜL AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Artvin Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin Başkanlığında, sosyal mesafe kuralına uyularak Belediye Başkanlık Makamında gerçekleştirildi.ARTVİN- Artvin Belediye Meclisi Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin başkanlığında gerçekleşti. Toplantı, alınan koronavirüs önlemleriyle Belediye Başkanlık Makamında sosyal mesafe kuralları uygulanarak yapıldı. Meclis Toplantısı Başkan Elçin’in, alınan kararların Artvin’e hayırlı olması dileğinde bulunmasından sonra saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından başladı.Meclis Toplantısının en önemli gündem maddesi Rize İdare Mahkemesince iptal edilen Şehir Planı yerine çok kısa bir sürede hazırlanan yeni Şehir planının tamamlanması ve Belediye Meclisince görüşülüp incelenmek üzere İmar komisyonuna sevk edilmesi oldu. Belediye Başkanı Demirhan Elçin istinaf Mahkemesinin kararını zaman kaybı olmaması için beklemeyeceklerini Şehrin İmar Planına bir an evvel kavuşmasını sağlayacaklarını belirtti.

Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısında 4 gündem maddesi görüşülerek karara bağlanması ile meclis toplantısı sona erdi.

BAŞKAN ELÇİN BASIN MENSUPLARININ SORULARINI YANITLADI.

Başkan Elçin, Meclis Toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Geçtiğimiz günlerde AK Parti İl Başkanı Fatih Tahtalı ’nın yaptığı basın açıklamasında kendisine dair kullandığı ifadeleri değerlendiren Başkan Elçin, “Onların akıllarının şeytanlığa çalıştığı kadar benim o işlere aklım erse de onların o dediklerini yapsam. Herkes haddini hududunu bilecek ve iftira atmayacak. İftira atanları müfteri ilan ediyorum” dedi.Elçin “AKP İl Başkanı benim akrabamdır, yeğenimdir. O da bir sonraki yerel seçimlerde Belediye Başkanlığı adaylığını düşünüyormuş, inşallah aday olur dayı yeğen yarışırız. Problem yok ama bilsinler ki biz bu işleri yalansız dolansız düzgün şeffaf şekilde yaptığımız sürece hemşerilerimizin teveccühü ile bir dahaki dönemde halk yine bizi seçecek. AKP ve Cumhur ittifakı için Yolun sonu göründü, Millet ittifakı içinse tünelin ucunda ışık var” dedi.

Kafkasör Boğa Güreşleri etkinliği boyunca özellikle Fatih Tahtalı olmak üzere Cumhur İttifak’ının temsilcilerinin etkinliklerde olmadığı ve kendilerine davetiye gönderildi mi sorusunu yanıtlayan;

Başkan Elçin, “ Fatih Tahtalı; davet edilmedim ama davete gerek de yoktu, hava soğuktu o yüzden gitmedim dedi. Belediye olarak biz herkesi davet ettik. Parti binalarında güvenlik kameraları mevcuttur. Kameralara baksın Sayın Milletvekili Erkan Balta’nın, Sayın İsrafil Kışla'nın ve Sayın İl Başkanı Fatih Tahtalı' nın davetiyelerini bizzat Belediye personeliyle gönderdim ve buradan da kontrol ettim. Sayın Fatih Tahtalı Partisindeki Kameralara baksın, kim doğru söylüyor, kim vatandaşı aldatıyor, herkes anlasın. Desin ki ben gitmedim, Cumhur ittifakının ve Devlet erkânında sözümün geçtiklerini de gitmelerini engellediğini yiğitçe söylesin. Boğa Güreşlerini Boğacılar Derneğiyle birlikte Belediyenin yapmasını çekemedim desin evet nedense Cumhur ittifakı ve Devlet güreşlerde yoktu ama Millet oradaydı. Önemli olanda zaten millettir. Hemen bir hafta sonra Melo'ya gelmeyi bilenler, Kafkasör'e gelebilirdi. Halk her şeyi görüyor.

BAŞKAN ELÇİN OFF-ROAD ALANI İÇİN DE MAHKEMEDE OLDUKLARINI SÖYLEDİ.

Off-road alanında önceden Off-road ve motosiklet yarışlarının gerçekleştirildiğini ifade eden Başkan Elçin, “O zaman bir şey olmadı. Dönemin Valisi Kocatepe ile birlikte oradaydı. o zamanda Orman Dairesinden Belediye izin almamıştı ama biz yapınca olmaz yaptırmayız dediler. Biz alanda çalışma yapıyorduk bize siz bunu yapamazsınız dediler. Orasını da Orman Dairesinden Belediye olarak parası karşılığında Kent ormanı diye kiralamış. Buradan duyuruyorum; ilerleyen zamanlarda o kent ormanının kiracılığından vazgeçeceğiz. Bakalım ki ondan sonra kent ormanına vatandaş parasız girebilecek mi? Bakalım ki kent ormanını kim temizleyecek. Bakalım ki o alanda Off-road yarışlarına ve Motosiklet yarışlarına izin verecekler mi? Atatepe’nin de kirası bitecek, ihalesine de girmeyeceğiz. İnşallah kimse de girmez, kimse de almaz. Bakalım oraların temizliğini kim yapacak. O bayrağı bakalım ki kimse dalgalandıra bilecek mi? Son 5 yılı hatırlayın; yırtıldı, yaptılar yaptırmadılar diye siyasi istismar konusu yapıldı. Bayrağın yırtılmasına fırsat vermiyoruz. Buradan Orman Dairesi yetkililerine sesleniyorum, Belediye olarak kent ormanını da Atatepe’yi de bırakacağız” dedi.

Mehmet Kocatepe’nin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla ilgili soru soran basın mensuplarına cevaben Başkan Elçin şu ifadelere yer verdi;

“Biz Belediye’yi aldıktan sonra Kafkasör Festivalini aldığımızdan daha iyi daha görkemli gerçekleştirdik. Onlardan daha iyi yaptığımıza inanıyorum. Kafkasör’de özgürlük vardı, huzur vardı içen içti, yiyen yedi, mescitte namazını kılan da kıldı kimse kimseye rahatsızlıkta vermedi. Boğa Güreşlerinde şu da vardı; bakkal 10 liralık sigarayı 11 liraya satmadı, dönerci de 25 liralık döneri 35 liraya satmadı. Merkezde kaç liradan satıyorsa Kafkasör’de de aynı fiyata sattı. Şarkıcının gelmeme nedeni Vali Bey rica etti, pandemi var sadece güreşler olsun diye. Ben işin en başında sadece boğa güreşlerini yapalım seyirci olmayacaksa da televizyonda yayınlattırayım dedim. Onlar Televizyondan yayınlattırırken reklam arasına giriyorlardı, 2 gün boyunca reklam vermeden yayın yapıldı.

Mülk sahipleri 2018 yılının Nisan ayında Belediyeye Noter ’den ihtar çektirmiş; demiş ki benim rızam yok, festivali burada yapamazsın. Kocatepe sanki böyle bir şey olmamış gibi mülk sahibini suçluyor biraz insaf. Sayın Valimize o dönemin Valisi için, bende Mehmet Kocatepe hakkındaki başkasının mülküne izinsiz el atma suçu iddiasıyla ceza davası yürütülmesi için Mülkiye Müfettişine yazılı ifade verdim. Ben onun yerinde olsam ben muafiyet istemiyorum yargılanacağım derim. Bir de zaten bavulunu almış gitmişsin Kocatepe, böyle işlerle uğraşmana değmez.”

Başkan Elçin, “Yenilen pehlivan güreşe doymaz misali, senin benimle yarışabilme hevesin olabilirde seni partinde aday göstermez seni anca gönderdiler hiç heveslenme.

Kafkasör Festivallerini öyle allı şanlı yaptığını iddia eden Kocatepe 2015 yılındaki festivalin organizasyoncusuna borcu olan 300 bin TL’lik faturayı ödememişsin ya da el altından ödettirdin ama 2015 deki senin döneminin Festival borcu için 4 yıl sonra Belediyeyi icraya verdirtirdin biraz insaf.” dedi.


BAŞKAN ELÇİN ZABITA HAFTASINI KUTLADI

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, 1-7 Eylül Zabıta Haftası nedeniyle Artvin Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nü ziyaret etti.ARTVİN-Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, 1-7 Eylül Zabıta Haftası nedeniyle Artvin Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

Zabıtalarla tek tek selamlaşarak sohbet eden Başkan Elçin, Artvin’in daha huzurlu, sağlıklı ve daha düzenli olması için mesai mefhumu gözetmeksizin özveri ile çalışan zabıtaların, 1-7 Eylül Zabıta Haftasını kutlayarak çalışmalarında kolaylıklar diledi

Ziyarette Başkan Elçin’e Belediye Meclis Üyesi Kazım Keskin eşlik etti


İL MÜDÜRÜ ACAR SPOR LİSESİ AÇILIŞ HAZIRLIKLARINI YERİNDE İNCELEDİ

Artvin İl Millî Eğitim Müdürü Fahri Acar, 2021-2022 eğitim öğretim yılında öğrencilerine kapılarını ilk kez açacak olan Artvin Spor Lisesini ziyaret ederek Okul Müdürü Ali Kablan'dan açılış hazırlıklarında gelinen durum hakkında bilgi aldı.ARTVİN- Artvin İl Millî Eğitim Müdürü Fahri Acar, 2021-2022 eğitim öğretim yılında öğrencilerine kapılarını ilk kez açacak olan Artvin Spor Lisesini ziyaret ederek Okul Müdürü Ali Kablan'dan açılış hazırlıklarında gelinen durum hakkında bilgi aldı.

Okul ve pansiyon binalarını gezen Acar, okulun eğitim öğretime hazır hale getirilmesi için okul idarecilerinin yoğun gayret gösterdiklerini ifade etti. Acar, toplam 64 öğrencimize eğitim imkanı sunacak olan Artvin Spor Lisesinin ilimiz ve bölgemizdeki spor liselerine olan talebin karşılanması açısından önemli bir misyon üstleneceğini sözlerine ekledi.

Ziyaretleri sırasında İl Millî Eğitim Müdürü Fahri Acar'a İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kenan Güray eşlik etti.


HOPASPOR YÖNETİMİNDEN HOPA TSO’YA ZİYARET

Hopaspor Başkanı Göksel Cihan, Başkan yardımcıları Ahmet Yalçın ve Osman Akkaya ve Yönetim Kurulu Üyesi Rıfat Acar odamızı ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek ile bir araya geldiler.HOPA-Hopaspor Başkanı Göksel Cihan, Başkan yardımcıları Ahmet Yalçın ve Osman Akkaya ve Yönetim Kurulu Üyesi Rıfat Acar odamızı ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek ile bir araya geldiler.

Başkan Cihan, Hopa sporun yeni sezon hazırlıkları ve transferleri hakkında Başkan Akyürek’e bilgi verdi. Başkan Cihan “herkesin bir kombine alarak takımımızı desteklemesi gerektiğini” ifade etti.

Başkan Akyürek, Hopa sporumuza sahip çıkmak adına her kesin mutlaka bir kombine olması gerektiğini vurgulayarak VIP kombinesi aldı. Akyürek, Hopa TSO camiası olarak her zaman Hopaspor’a destek vereceğini ifade ederek 2021/2022 sezonda başarılar diledi.


ARTVİN 7 MART SPOR ZOR GRUBA DÜŞTÜ.

Türkiye Hentbol Federasyonu Kadınlar 1. Ligi'nde mücadele eden Artvin 7 Mart Spor Kadın Hentbol Takımı 2021-2022 Sezonuna 9. Ekim'de Mersin Büyükşehir Belediye SK müsabakası ile başlayacak.ARTVİN-Türkiye Hentbol Federasyonu Kadınlar 1. Ligi'nde mücadele eden Artvin 7 Mart Spor Kadın Hentbol Takımı 2021-2022 Sezonuna 9. Ekim'de Mersin Büyükşehir Belediye SK müsabakası ile başlayacak.

Geçtiğimiz sezon ligin en düşük bütçeli ve en genç takımı unvanlarını elinde bulunduran, ağırlıklı olarak Artvinli ve Alt yapıdan yetişen sporcularla mücadele eden ve ligi orta sıralarda tamamlayan Artvin 7 Mart Spor Türkiye çapında dikkatleri üzerine çekmişdi.

Türkiye Hentbol Federasyonundan yapılan açıklamaya göre 9 Ekim'de başlayacak olan Kadınlar Hentbol 1. Ligi bu yıl ilk defa 10'ar takımla A ve B grubu olarak iki grupta oynanacak.

Artvin temsilcisi Artvin 7 Mart Spor A) Grubunda Süper Lige çıkma mücadelesi verecek.

Yeni Sezon öncesi açıklamalarda bulunan Artvin 7 Mart Spor Kulübü Başkanı ve Antrenörü Murat Ülker; Zor bir gruptayız, rakiplerimizin hepsi bir birinden güçlü ekipler ekonomik anlamda adeta bütçesiz bir şekilde yola çıkıyoruz, Büyüklerimiz, Artvin’imizin Ağabeyleri, iş adamları ve halkımızdan Artvin’in çocuklarına sahip çıkmalarını istiyoruz, Artvinli gençlerden oluşan bu takım sahada üzerine düşeni yapmaktadır, Artvinlilere düşen bu çocuklara sahip çıkmaktır. Artvin adını en üst noktalarda temsil etmek istiyoruz, artık sesimizi büyüklerimiz duysun.

Ülker; Yeni bir hedefimiz var 1. Ligde takımımızın iskeletini oluşturan Artvinli Sporcuların hepsi Lise öğrencisi bu yıl arzumuz defalarca yarı Final, final oynadığımız sporcularımız ile Okul Sporları Lise Kategorisinde Türkiye Şampiyonu olmak ve Ülkemizi Dünya Şampiyonasında temsil edebilmek, Artvin’e ve Artvinlilere bu gururu yaşatmak en büyük isteğimiz heyecanımız ve motivasyonumuz en üst noktalarda diyerek sözlerini noktaladı.


Haberler ve görseller: Hayati Akbaş/Artvin


47 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör