• HaberciGazete

Artvin'den 'beşibiryerde' haberAKÇİÇEK UĞUR MUMCU'YU ANMA MESAJI YAYINADI

Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, gazeteci Uğur Mumcu'nun 29. ölüm yıl dönümü dolayısı ile anma mesajı yayımladı.KEMALPAŞA-Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, gazeteci Uğur Mumcu'nun 29. ölüm yıl dönümü dolayısı ile anma mesajı yayımladı.

Başkan Akçiçek:" Gazetecilik Uğur Mumcu ile başladı." Diyerek başladığı anma mesajında şu ifadelere yer verdi:

"GAZETECİLİĞE YENİ BOYUT GETİRDİ"

Uğur Mumcu’nun araştırmacı, doğru ve ilkeli gazeteciliğin en önemli örneklerinden biri olduğunu ifade eden Başkan Akçiçek, mesajında şunları kaydetti: "Mumcu’nun gazetecilik anlayışı bu mesleğe yeni girenlere ve halen mesleği sürdürenlere yol gösterici durumdadır.

Gazetecilik mesleğinin nasıl yapıldığını, doğru yapılınca nasıl kamuoyu oluşturulabileceğini, halkın nasıl sevgisinin kazanılacağını, gazetecilik anlayışının nasıl olacağını hepimiz Uğur Mumcu'dan öğrendik. Türkiye olarak ülkemizin yetiştirdiği önemli değerlerden birisini aramızdan alan suikasta tepkimizi her zaman ortaya koyarken, Mumcu’nun hiçbir zaman unutulmayacağını, başarılı meslek hayatını, ülkemiz üzerinde oynanan oyunları ortaya çıkarmasındaki gayretini ve bıraktığı ilkeli gazetecilik mirasını gelecek nesillere de aktarmaya devam edeceğimizi belirtmek isterim.

Ölümünün 29. seney-i devriyesinde Mumcu'ya Allah'tan rahmet diliyorum. Açtığı ışıklı yolu asla unutmayacağız, unutturmayacağız.".YUSUFELİ BARAJINDA SONA BİR ADIM KALDI


DSİ Çoruh Projeleri 26. Bölge Müdürlüğünce inşa edilmekte olan Yusufeli Barajı ve HES Projesi İnşaatında çalışmalar devam ediyor.YUSUFELİ-DSİ Çoruh Projeleri 26. Bölge Müdürlüğünce inşa edilmekte olan Yusufeli Barajı ve HES Projesi İnşaatında çalışmalar devam ediyor.

Yusufeli Barajı ve HES Projesi İnşaatında gövde enjeksiyon çalışmalarında fiziki gerçekleşme % 95 seviyesinde olduğu açıklandı. Gövde dolusavak hidromekanik imalatları ve dipsavak vana odası inşaat çalışmaları sürdürülen baraj inşaatında Tünelli dolusavak kaplama betonu tamamlanmış olup giriş; çıkış ve havalandırıcı bölgesinde çalışmaların devam ettiği açıklandı. Santral binasında idari ve ünite bloklarında mimari işler, trifükatör bölgesinde tıkaç çalışmaları devam eden baraj inşaatında. Mansap düzenlemesi su altı kazı çalışmalarında % 32 fiziki gerçekleşme sağlandı.

Yusufeli Barajının temelden yüksekliği 275 m olup, çift eğrilikli beton kemer kategorisinde Ülkemizin birinci, Dünyanın üçüncü en yüksek barajıdır.

Tesisin kurulu gücü 558 MW olup; yıllık enerji üretimi 1 milyar 888 milyon kWh/yıl’dır.


BORÇKA BELEDİYESİ FOTOGRAF YARIŞMASI SONUÇLANDI

Borçka Belediyesi’nin düzenlediği ulusal fotoğraf yarışmasına Türkiye’nin her yerinden Borçka’ya gelen fotoğrafçılar, kentin birçok yerinde yüzlerce fotoğraf çekti; coğrafi ve kültürel öğelerinin dünyaya tanıtılmasına katkı sağladı.BORÇKA-Bu yıl ilk kez düzenlenen fotoğraf yarışmasına 500 fotoğraf gönderildi. 8 kişiden oluşan jüri 7 saatlik titiz bir toplantı sonrası nihai kararını verdi. Yapılan seçim sonucu birinci, ikinci ve üçüncü, 10 mansiyon ve 50 sergileme fotoğrafı belirlendi.

Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan; “Bu yıl ilkini düzenlediğimiz fotoğraf yarışmasına beklediğimizin üstünde bir katılım oldu. Düzenlediğimiz fotoğraf yarışmasına ulusal çapta 500 fotoğrafın geliyor olması kentimizin tanıtımı, bilinilirliği için bize umut ve cesaret verdi. Borçka’mızda bulunan bazı yerlerden daha fazla fotoğraf bekliyorduk ama buna rağmen yine de bizim için çok başarılı bir deneyim oldu. Bu yarışma ve fotoğraflar Borçka’mızın tanıtımına da çok büyük katkı sağlayacaktır. Uluslararası nitelikte olan ve fotoğrafları değerlendiren jüri üyelerine de bir kez daha teşekkür ederim. Umarım bu tür etkinliklere devam edeceğiz” dedi.

Yarışma jürisinden F. Dilek Uyar yaptığı açıklamada; “jüri üyeleri, Türkiye’de öncü bir hareket de yaparak ilk defa belediye başkanımız Ercan beyin de destekleri ile kadın-erkek eşit sayıdan oluşmuştur. Kültürel faaliyetlere öncülük adına toplumsal kadın-erkek eşitliğini sözde bırakmayarak hayata geçiren başkanımıza sonsuz teşekkürlerimi bir jüri üyesi olarak ben özellikle sunmak istiyorum” ifadelerine yer verdi.

Yarışmada birincilik ödülünü Şavşatlı fotoğraf sanatçısı Zafer Güngüt “Borçka Mereta Yayla”, ikincilik ödülünü Aygül Öztürk “Bal Dede”, üçüncülük ödülünü Meral Yeşilçiçek “Yaylada Yaşam” fotoğrafıyla aldı.


ARTVİN’DE SIFIR ATIK KÜTÜPHANE AÇILIŞI YAPILDI

Artvin’de Vakıfbank İlkokulu'nda atık malzemelerden yapılan Sıfır Atık Kütüphanesi Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Dr. İsrafil Kışla, İl Başkanı Fatih Tahtalı, Daire Başkanı Dr. Ünal Akyüz, İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar ve kurum amirlerinin katılımı ile açıldı.ARTVİN-Artvin’de Vakıfbank İlkokulu'nda atık malzemelerden yapılan Sıfır Atık Kütüphanesi Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Dr. İsrafil Kışla, İl Başkanı Fatih Tahtalı, Daire Başkanı Dr. Ünal Akyüz, İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar ve kurum amirlerinin katılımı ile açıldı.

Öğrencilerde doğa bilinci ve sevgisi kazandırmasının yanı sıra atık malzemeleri değerlendirme konusunda farkındalık kazandıran kütüphane ile öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırılması amaçlanıyor..

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Dr. İsrafil Kışla, yapılan kütüphanenin çok orijinal olduğunu, okula hayırlı olmasını temenni etti ve emeği geçen herkese teşekkür etti.YENİ YUSUFELİ’NDE MESİRE YERİ YAPILIYOR

Orman Bölge Müdürlüğünce Yusufeli Yeni Yerleşkesinde Yapılan Mesire Yeri Yapım Çalışmaları Aralıksız Devam Ediyor.YUSUFELİ-Baraj İnşaatı nedeniyle sular altında kalacak Yusufeli İlçesinde, 200 yıllık boğacılık geleneğinin yok olmaması için, Orman Genel Müdürlüğünün katkılarıyla, Artvin Orman Bölge Müdürlüğünce yapımına başlanan, Yusufeli ilçesi yeni yerleşkesindeki “Yusufeli Mesire Yeri" yapım çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Yusufeli yeni yerleşkesini ve Yusufeli'ni çevreleyen dağ silsilerini çok hakim noktadan görecek şekilde 14.5 ha alanda planlanan “Yusufeli Mesire Yeri” halkın eğlenme ve dinlenme ihtiyaçlarını karşılamak için, yürüyüş yolları, piknik alanları, kır lokantası, sergi alanları ve Artvin'in bir geleneği olan Boğa Güreşlerinin yapılacağı yeni bir arena yapılacağı açıklandı..


Haberler ve görseller: Hayati Akbaş/Artvin

24 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör