top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Artvin'den 'beşibiryerde' haberBAŞKAN KURDOĞLU ARHAVİ İÇİN ÇALIŞTIKLARIN AÇIKLAYARAK

“ARHAVİ DEĞİŞECEK VE GELİŞECEK”ARHAVİ-Yaklaşık 3 yıldır Arhavi de büyük bir özveriyle çalıştıklarını ifade eden Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, “Yükselen şehir Arhavi vizyonu ile çıktığımız hizmet yolculuğunda yaklaşık Üç yılı geride bıraktık. Katılımcı, paylaşımcı bir yerel yönetim anlayışıyla kararlı adımlarla yolumuzda ilerliyoruz” açıklaması yaptı.

Kurdoğlu “Göreve geldiğimiz günden bu yana halkımıza ayrım yapmadan eşit hizmet sunmayı her eve girmeye ve tüm halkımızın gönlünü kazanmaya çalışıyoruz. Yolumuz uzun asla yorulmayacağız. Göreve gelirken ne kadar meşakkatli bir vazife ye talip olduğumuzu biliyorduk. Bu bilinçle ilçemizin eksiklerini ve önceliklerimizi belirledik. Seçim bey annemiz ile vaatlerde bulunduk. Biz biliyoruz ki yolumuz uzun ama asla yorulmadan hizmetlerimizi tek tek hayata geçirmeye devam edeceğiz.

Bu yıl sahil dolgu alanında modern bir terminal için düğmeye basacağız. Ayrıca şehir içi sokak ve caddelerin yeniden dizayn edip çehresinin değişeceği bir yıl olacaktır. 2022’nin ülkemize, kentimize, ilçemize ve tüm insanlığa sağlık, mutluluk getirmesini diliyoruz” dedi.

Haber: Necmettin Numanoğlu / Arhavi


HOPA TSO AYLIK OLAĞAN MECLİS TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası aylık olağan Meclis toplantısını Meclis Başkanı Gökhan Bıyıklı Başkanlığında Meclis Üyelerin katılımıyla gerçekleştirildi.HOPA-Hopa Ticaret ve Sanayi Odası aylık olağan Meclis toplantısını Meclis Başkanı Gökhan Bıyıklı Başkanlığında Meclis Üyelerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantıda aylık mizanın incelenmesi ve onaylanması, Zonguldak Odaları ile kardeş oda protokolü imzalanması, KOSGEB bilgilendirme semineri düzenlenmesini, Meslek grubu kahvaltıları, TOBB Türkiye 100 ödül törenini, Coğrafi işaretli ürünlerin satışı ve pazarlanması, Saklama süresi dolan evrakların imhası, Bazı nace kodlarında değişiklik yapılması, 4. Meslek grubunun talebi, tescil ve terkin talepleri ve odaya kesilen faturaların ödenmesinin değerlendirilmesi maddeleri görüşülerek kararlar alındı.


ARTVİN’Lİ ÖĞRENCİLER ALMANYA YOLCUSU

Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar hazırlamış oldukları "Yaşlıların Bakımı Gençlere Emanettir" adlı Erasmus+ KA102 projesi kapsamında Almanya'ya giderek staj yapacak olan İbni Sina MTAL 3. grup öğrencileri ve öğretmenleri makamında kabul etti.ARTVİN-Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar hazırlamış oldukları "Yaşlıların Bakımı Gençlere Emanettir" adlı Erasmus+ KA102 projesi kapsamında Almanya'ya giderek staj yapacak olan İbni Sina MTAL 3. grup öğrencileri ve öğretmenleri makamında kabul etti.

Kabulde Almanya'ya giderek buradaki yetkin sağlık kuruluşlarında Avrupa normlarında yapacakları staj hakkında Acar'a bilgi veren proje ekibi, proje ile elde edecekleri kazanımlardan bahsettiler.

Acar, öğrencilere Almanya'da görecekleri eğitimden dolayı başarı dileklerinde bulunarak Avrupa koşullarında kendilerini geliştirme fırsatı bulmalarından duyduğu memnuniyeti ifade etti.


DKBB ENCÜMEN TOPLANTISI ARHAVİ’DE YAPILDI…

Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Encümen toplantısı Arhavi Belediyesi Başkanlık Makamında birlik başkanı ve encümen üyelerin katılımıyla gerçekleştirildi.ARHAVİ-Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Encümen toplantısı Arhavi Belediyesi Başkanlık Makamında birlik başkanı ve encümen üyelerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Encümen Toplantısına Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı ve Birlik Başkanı Murat Zorluoğlu, Birlik Genel Sekreteri Mehmet Şentürk, Encümen Üye Belediye Başkanları Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, Arsin Belediye Başkanı M. Sait Gürsoy ve İyidere Belediye Başkanı Saffet Mete katıldı.

Birlik Genel Sekreteri Mehmet Şentürk tarafından gündemde yer alan konular hakkında sırasıyla bilgiler verildi. Toplantı gündeminde yer alan maddeler görüşülerek karara bağlandı.

Resmi gündem maddelerinin görüşülmesinden sonra katılımcılar bir süre sohbet etti. Ardından toplantıya ev sahipliği yapan Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu ve encümen üyeleri günün anısına karşılıklı hediye takdiminde bulundular.


HOPA’DA YEREL BASINA ULAŞIMDA %25 İNDİRİM DESTEĞİ

Hopa-Kemalpaşa, Hopa-Arhavi ve Hopa-Artvin arasındaki güzergâhta faaliyet gösteren kooperatiflerle yapılan görüşmeler sonucu bu hatları kullanacak basın mensuplarına %25 oranında indirim uygulanmasına karar verildi.HOPA-Hopa-Kemalpaşa, Hopa-Arhavi ve Hopa-Artvin arasındaki güzergâhta faaliyet gösteren kooperatiflerle yapılan görüşmeler sonucu bu hatları kullanacak basın mensuplarına %25 oranında indirim uygulanmasına karar verildi.

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle gerçekleştirilen istişare kahvaltısında basın mensuplarının dile getirdiği ulaşımda indirim sağlanarak basının emekçilerinin desteklenmesi talebi ile ilgi çalışma yaparak Hopa-Kemalpaşa, Hopa-Arhavi ve Hopa-Artvin arasındaki güzergâhta faaliyet gösteren kooperatiflerle bir araya geldi. Başkan Akyürek katılımlarından dolayı kooperatif başkanlarına teşekkür ederek basın mensuplarının talepleri hakkında bilgi verdi.

Toplantıya Başkan Akyürek’in yanı sıra Oda Meclis Üyesi ve basın Mensubu İsmet Başar katılarak S.S. 15 No.lu Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Selahattin Meydan, S.S. 17 No.lu Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Etem Karabacak, S.S. 18 No.lu Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Ferda Karahan ile bir araya geldi. Yapılan görüşme neticesinde bu güzergâhları kullanacak basın mensuplarına %25 oranında indirim uygulanmasına karar verildi.

Kooperatif başkanları güzergâhlar konusunda yaşanan sorunlar, yolcu fiyatları, yakıt fiyatları ve diğer gider kalemleri ile ilgili minibüsçülerin talepleri hakkında yerel basının daha duyarlı olması ve kendilerine kulak verilmesi gerektiğine vurgu yaptılar. Taleple ilgili değerlendirme yapan Meclis Üyesi İsmet Başar yerel basın mensubu olarak kooperatifleri daha sık ziyaret ederek taleplerini gazetelere taşıyacaklarını ifade etti.


Haberler ve görseller: Hayati AKBAŞ / Artvin10 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page