top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Artvin'den 'beşibiryerde' haberHOPA ATA’SINA SAHİP ÇIKTI: VATANIMIZ VE ATAMIZ KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR

Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından Samsun’da Atatürk Onur Anıtına yapılan çirkin saldırıyı protesto etmek için organize edilen basın açıklaması gerçekleşti.HOPA-Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından Samsun’da Atatürk Onur Anıtına yapılan çirkin saldırıyı protesto etmek için organize edilen basın açıklaması gerçekleşti.Hopa Belediye parkında bulunan Atatürk heykeli önünde gerçekleşen açıklamaya Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Hopa ADD Başkanı Hakan Gül, CHP İlçe Başkanı Şükrü Aydemir, İYİPARTİ İlçe Başkanı Mürsel Şişman, Memleket Partisi Hopa İlçe Başkanı Osman Yakut, İl Genel Meclisi üyesi Murat Özçep, STÖ Başkanları ve vatandaşlar katıldılar.

Belediye Başkanı Taner Ekmekçi ve Hopa ADD Başkanı Hakan Gül Atatürk anıtına “Hopa Halkı” yazılı çelenk sunumu ardından, Saygı duruşu yapıldı ve ardından İstiklal marşı okundu.

Basın açıklamasını Belediye Başkanı Taner Ekmekçi okudu. Başkan Ekmekçi konuşmasında şunları söyledi: “Bugün burada tek yürek tek sesiz. Cumhuriyetimizin Kurucu Önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’dan başlattığı Kurtuluş Savaşı mücadelesinin simgesi olan Onur Anıtı’na yapılan çirkin saldırıyı şiddetle kınıyorum.

Milli Mücadelemizi ve ulu önderimizi temsil eden anıta yapılan saldırı, ülkenin ulusal bağımsızlık ruhuna yapılmış bir saldırıdır.Buradan bunu bir kez daha vurgulamak isterim ki…. , Samsun'dan doğan direniş ve bağımsızlık güneşinin altında aydınlanmaya devam edeceğiz.

Gündemi değiştirmeye yönelik kasıtlı olarak yapılan saldırılara Türk milletinin vermiş olduğu cevap umarım anlaşılmıştır.

Vatanımız ve Atamız kırmızı çizgimizdir.”


CHP'Lİ BİBER: ÖNCE ADALET VE EKONOMİYİ DÜZELTECEĞİZ!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, ülke gündemine dair açıklamalarda bulundu.ARTVİN-Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, ülke gündemine dair açıklamalarda bulundu. Partisinin kuruluşundan bu yana hedeflerinden ve ideallerinden bir an bile şaşmadığını belirten Başkan Biber, ülkenin ancak erken seçimle refaha ulaşabileceğini ifade etti.

"BİZ SORUNLARLA BERABER ÇÖZÜMÜ DE SUNUYORUZ"

Partisinin Cumhur İttifakını oluşturan partilerden ayrı bir gayesi olduğunu belirten Başkan Biber; "Mensubu olmaktan gurur duyduğum bir partideyim. İdealleri olan, sadece halkı düşünen, eğriyi, doğruyu halka yalın bir şekilde anlatabilen, Türkiye'nin mihenk taşı olan bir partinin içindeyim. Bizi Cumhur İttifakında olan diğer partilerden ayıran, bu kadar köklü bir parti yapan bir özellik var. İşte bu özellik aslında bizi farklı kılıyor.

Biz Türkiye'nin sorunlarını Cumhur İttifakı gibi yüzeysel değil derinsel olarak biliyoruz. Biz neyin ne zaman, neden yapılacağını çok iyi biliyoruz. O yüzden sorunları ertelemek yerine yüzleşmeyi ve de halletmeyi en büyük gayemiz olarak görüyoruz. Sadece eleştirmiyoruz, çözüm de getiriyoruz. İktidara bunun çözümü bu diyebiliyoruz. Yine söylüyoruz. Türkiye'nin refaha kavuşması için öncelikle ekonomik ve hukuksal sorunları çözmemiz gerek. Çünkü ülkede adalet, liyakat fazlasıyla eksik. AKP bu kavramların altındaki her şeyi vatandaştan aldı. Bu konularda bilhassa beceriksizler. Bunun sebebi ise derine inmek istememeleri, halkı önemsememeleri. Fakat biz ineceğiz, radikal bir karar vereceğiz. Erken seçimle ülkeyi bu girdaptan çıkaracağız. Refah seviyesi yüksek ülkeler arasında ilk beşte yer alacağız. Halk yeter ki bize güvensin ve yetkiyi versin. İşte o zaman Türkiye hak ettiği değere elbet kavuşacak." şeklinde konuştu.


ARTVİN’DE SAĞLIK EMEKÇİSİNE YAPILAN SALDIRI KINANDI

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Artvin Temsilciliği yaptığı basın açıklaması ile Artvin’de sağlık emekçisi arkadaşlarına yapılan saldırıyı kınadı.ARTVİN- Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Artvin Temsilciliği yaptığı basın açıklaması ile Artvin’de sağlık emekçisi arkadaşlarına yapılan saldırıyı kınadı.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Artvin Temsilciliği tarafından yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Basına, Kamuoyuna ve Tüm Sağlık Emekçilerine, son zamanlarda sağlıkta yaşanan şiddet uzun zamandır süregelen sağlıkta dönüşüm programının ve yanlış politikaların sonucudur. Sağlıkta yaşanan sorunların kaynağı sağlık emekçileri değil iktidarın kendisidir. Popülist ve neoliberal siyaset anlayışları uğruna sağlık emekçileri feda edilmiş, hakları gasp edilmiş ve her geçen gün katmerleşerek emekleri sömürülmüştür. Daha iki gün önce Artvin Devlet Hastanesinde bir sağlık emekçisi arkadaşımız görevi başında bıçaklı saldırıya uğramış ve hayatını zor kurtarmıştır. Yine yaklaşık bir ay önce Kemalpaşa 112 biriminde çalışan arkadaşlarımız saldırıya uğramıştır. Her gün saldırıya uğrayacağız endişesiyle görev yapmak istemiyoruz. Yetkililere sesleniyoruz ve artık yeter diyoruz. Sağlıkta şiddeti önleme yasasının çıkması için bizlerin ölmesi mi gerekmektedir. Güvenli işyerleri ve şiddetsiz bir çalışma ortamı istiyoruz. Sağlıkta şiddet yasasının bir an önce çıkmasını istiyoruz. Canımıza kast edenlerin mahkemelerce serbest bırakılmamasını talep ediyoruz.

Savaşta, depremde, Pandemi de ve her olağanüstü durumda görev başındayız. Aldığımız risk ve karşılaştığımız tehlike hiçbir kamu çalışanı ile karşılaştırılamaz. Buna rağmen yıllardır ekonomik, özlük ve sosyal haklarımız teslim edilmiyor, her türlü düzenlemeden hariç tutuluyoruz. Bedenen, zihnen ve maddi olarak tükendik. Biz tükenirken bizi sessizce ve sorumsuzca izleyen sisteme karşı öfkemiz de artıyor.

Sağlık emekçilerinin sorunları, acil eylem planlarının hazırlanmasını gerektirecek bir boyuta evrilmiştir artık. Sağlık sistemi iflasa doğru gitmektedir. Bu durumun sorumlusu biz değiliz. Buna rağmen sisteme olan tepki sağlık emekçilerine yansımaktadır. Sağlıkta şiddet gebe bir hemşirenin “yapmayın, hamileyim” demesine rağmen karnının tekmelenmesine ve insani değerlerin kaybedilmesine kadar varmıştır.

Biz sağlık ve sosyal hizmet emekçilerinin aslında çok şey değil sadece insan onur ve haysiyetine yaraşır, güvenli bir çalışma yaşamı talep ediyoruz. Çalışırken ölmek istemiyoruz. Nitelikli bir sağlık hizmeti üretebilmek için mali, özlük ve sosyal haklarımızın çalışma riskimize göre dengelenmesini istiyoruz.

Bu nedenlerle sendikalı, sendikasız, üyemiz olsun ya da olmasın tüm sağlık emekçilerini sağlık hizmeti üretirken olduğu gibi birlikteliğe davet ediyoruz. Gasp edilen haklarımıza, giderek artan sağlıkta şiddete, sömürülen emeğimize karşı çıkmak için ve halkın sağlık hakkını savunmak için 8 Şubat’ta G(ö)REVE davet ediyoruz. Duyarlı Artvin halkını sağlık emekçilerinin haklı eylemini sahiplenmeye çağırıyoruz”.


ARTVİN’DE GAZİ ORTAOKULU İNŞAATI HIZLA İLERLİYOR

Depreme dayanıklı olmadığı için Bakanlık tarafından yıkılması ve yeniden inşa edilmesi için çalışma başlatılan Artvin Gazi Ortaokulu inşaatı hızla devam ediyor.ARTVİN-Depreme dayanıklı olmadığı için Bakanlığımız tarafından yıkılması ve yeniden inşa edilmesi için çalışma başlatılan Artvin Gazi Ortaokulu inşaatı hızla devam ediyor.


24 derslikli proje olarak inşaatına başlanan Gazi Ortaokulu binasında bir kat otopark; sosyal ve kültürel faaliyetlerde kullanılmak üzere konferans salonu ve fuaye alanı yer alacak. Ayrıca çeşitli sosyal alanlarıyla örnek bir proje olacak Gazi Ortaokulunun en kısa sürede bitirilerek eğitim öğretime açılması hedefleniyor.


KAYMAKAM OLÇAŞ’TAN BELEDİYE PERSONELİNE KUTLAMA

Arhavi Kaymakamından Belediye personeline teşekkür belgesiNecmettin Numanoğlu

ARHAVİ-Arhavi Kaymakamı Mehmet Şerif Olçaş, belediye personeline pandemi sürecinde üstün gayret ve başarılı çalışmaları dolayısıyla teşekkür belgesi veridi.


Başkan Vasfi Kurdoğlu da kaymakamlık bünyesinde görev yapan belediye personeli Kadir Helvalı’yı kutladı. Başkan Kurdoğlu, “Bu zor Pandemi döneminde kurumlar arası ilişkilerimizi doğru yürüttüğün ve bizleri düzgün temsil ettiğin için teşekkür ediyorum” dedi.
18 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page