• HaberciGazete

Artvin'den 'beşibiryerde' haberŞAVŞAT’TA KURTULUŞ COŞKUSU YAŞANDI


Şavşat’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 101. Yılı Düzenlenen Programla KutlandıŞAVŞAT-Şavşat’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yılı eski Hükümet Konağı önünde düzenlenen programla kutlandı.

Programa İlçe Kaymakamı Yusuf Akın, Belediye Başkan Vekili Timurhan Ocak, Daire Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı.

Kaymakamlık makamının ve Belediye Başkanlığı’nın Atatürk Anıtı’na çelenk sunması, İstiklal Marşı ve Saygı Duruşu ile başladı. Günün anlam ve önemini anlatan konuşmasını yapan Şavşat Belediye Başkan Vekili Timurhan Ocak konuşmasında: “Bugün serhat ilçemiz Şavşat’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıldönümündeyiz. Ülkemizi düşmanlardan temizleyerek bizlere emanet eden kahraman ecdadımızı bu önemli gün vesilesi ile rahmetle, minnetle, hayırla yâd ederken, siz Şavşatlı hemşerilerimin kurtuluş bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.


7 Mart 1921 tarihinde milletimizin bağımsızlıktan asla vazgeçmeyeceği bir kez daha tüm dünyaya gösterilmiş, Şavşat’ımızı işgalcilerden temizlenmiş ve Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde sürdürülen bu büyük mücadelede Şavşat’ımız genciyle yaşlısıyla üzerine düşen görevi yerine getirmiştir.

Bizler Şavşat halkı olarak vatanımızı, devletimizi ve Cumhuriyetimizi savaşarak kazandık. Ne bugün ne yarın bağımsızlığımızdan ve Cumhuriyetimizden taviz vermemizi kimse beklemesin.

En değerli hazinemiz olan kahraman ecdadımızın bizlere emaneti olan bu vatan toprakları üzerinde şehitlerimizin asil kanlarıyla sulanmadığı, yavrusunu vatana kurban eden analarımızın gözyaşlarıyla ıslanmadığı bir yer neredeyse yok gibidir.

Tarihimiz bizi kahraman ecdadımızın emanetlerine sıkı sıkıya bağlı olmamızı, vatanımızın birlik ve bütünlüğünü korumak için her alanda hizmet etmemiz gerektiğini her zaman hatırlatır; Bu bilinçle hareket etmeli ve sorumluluğumuzu bilmeliyiz.

Tekrar siz değerli Şavşat halkının Kurtuluş Bayramını kutluyor, sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.


Başkan Vekili Ocak’ın konuşmasının ardından günün anlam ve önemini anlatan şiirler okundu, yapılan yarışmalarda dereceye girenleri ödülleri takdim edildi. Kutlama programı oynanan halk oyunları ile sona erdi.BORÇKA’NIN DÜŞMAN İŞGALİNDEN

KURTULUŞUNUN 101. YILDÖNÜMÜ


Borçka’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıldönümü törenlerle kutlandı.BORÇKA-Borçka’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıldönümü törenlerle kutlandı. Belediye başkanı Ercan Orhan’ın Borçka Kaymakamı, Garnizon Komutanı ile birlikte katıldığı törenler Borçka Belediye Meydanı’nda Atatürk anıtına çelenk konulmasıyla başladı.Törenler vatandaşların kurtuluş gününü kutlaması, temsili kurtuluş savaşının canlandırılması, şiirlerin okunması ve dereceye giren öğrencilere belediye başkanı Ercan Orhan’ın çeşitli ödüller vermesiyle devam edildi. Belediye Meydanı’ndaki törenlerin ardından Borçka Şehitliği ziyaret edildi ve burada şehitlerimizin ruhu için okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti sonrası dualar okundu.


ARTVİN’DE FOTOĞRAF SERGİSİ VE ÇORUH'UN TÜRKÜSÜ PROGRAMI

7 Mart Artvin'in Düşman İşgalinden Kurtuluş Günü etkinleri kapsamında Merhum Erol Çağal'ın anısına Eski Artvin Fotoğraf Sergisi ve Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Artvin Halk Eğitimi Merkezinin hazırlayıp sunduğu Çoruh'un Türküsü Programları gerçekleştirildi.ARTVİN-7 Mart Artvin'in Düşman İşgalinden Kurtuluş Günü etkinleri kapsamında Merhum Erol Çağal'ın anısına Eski Artvin Fotoğraf Sergisi ve Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Artvin Halk Eğitimi Merkezinin hazırlayıp sunduğu Çoruh'un Türküsü Programları gerçekleştirildi.

Artvin Vali Yardımcısı Onur Özaydın ve İl Protokolünün fotoğraf sergisini ziyaretleri ile başlayan program AÇÜ Ali Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezi'nde türkülerin seslendirildiği, drama ve halk oyunları gösterilerinin sergilendiği Çoruh'un Türküsü programı ile devam etti.

7 Mart Artvin'in Kurtuluşu temasıyla hazırladıkları gösteriyi sunan Çoruh'un Türküsü grubu salonda bulunan Artvin halkından büyük beğeni aldı.HOPA’DA KURUMLARDA KADINLAR UNUTULMADI

Hopa ve Kemalpaşa’da Kaymakamlık ve Resmi kurumlarda yöneticiler Kadın çalışanlarının Kadınlar günün çiçek vererek kutladılar.HOPA- Hopa ve Kemalpaşa’da Kaymakamlık ve Resmi kurumlarda yöneticiler Kadın çalışanlarının Kadınlar günün çiçek vererek kutladılar.

Hopa Kaymakamı Gürkan Üçüncü 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla ilçe ’deki kamu kurumlarında çalışan kadınları ziyaret ederek karanfil dağıttı.

Kaçkar Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğünde çalışan bayan personel Bölge Müdürü Recep Bilgin dünya kadınlar gününü kutlayarak yarım elma gönül alma da olsa birer gül vererek birlik beraberlik içinde güzel bir gün geçirmelerinin mutluluğunu yaşadılar.

Hopa İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Aydın’da okulları ziyaret ederek okullarda çalışan kadın personel ve bayan öğretmenlerin kadınlar gününü kutlayarak karanfiller verdi.ARTVİN’DE STOK VE KDV DENETİMİ


Artvin İl genelinde Ticaret İl Müdürlüğü, Defterdarlık, Tarım İl ve İlçe Müdürlükleri, İl ve İlçe Emniyet Personeli ve ilgili Belediye ekipleriyle sıvı yağ üzerine stokçuluk, haksız fiyat artışı, fiyat etiketleri ve KDV indirimi denetimleri yapıldı.
ARTVİN-Artvin İl genelinde Ticaret İl Müdürlüğü, Defterdarlık, Tarım İl ve İlçe Müdürlükleri, İl ve İlçe Emniyet Personeli ve ilgili Belediye ekipleriyle sıvı yağ üzerine stokçuluk, haksız fiyat artışı, fiyat etiketleri ve KDV indirimi denetimleri yapıldı.

Denetimlerde özellikle son günlerde fiyat artışlarıyla gündeme gelen sıvı yağ reyonları ile depolarda incelemelerde bulunularak fahiş fiyat ve stokçuluğa yönelik kontrollerde bulunuldu.

Denetimler kapsamında temel ihtiyaç maddelerinde ürünün etiket ile kasa fiyatı arasında fark olup olmadığı, etiket ve künye bilgilerinin ilgili yönetmeliğe uygun olarak yazılıp yazılmadığı da incelendi.

Denetim ekiplerince yapılan kontroller sonucunda sıvı yağda talebin karşılanması noktasında sıkıntı olmadığı ifade edilerek, vatandaşların herhangi olumsuz bir durumda ilgili birimlere bilgi vermesi durumunda gerekli müdahalelerin en kısa zamanda yapılacağı bildirildi.


Haberler ve görseller: Hayati AKBAŞ / ARTVİN
17 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör