• HaberciGazete

Artvin'den 'beşibiryerde' haberCHP'Lİ BAYRAKTUTAN, ÇAYKUR BÜNYESİNDE ÇALIŞAN MEVSİMLİK İŞÇİLERİN SESİ OLDU


Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan ÇAYKUR’un mevsimlik işçilerini bir kez daha meclis gündemine taşıdı!
Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan ÇAYKUR’un mevsimlik işçilerini bir kez daha meclis gündemine taşıdı!

ÇAYKUR bünyesinde mevsimlik işçi statüsünde çalışan yaklaşık 9000 kişinin yaşadığı mağduriyetlerin tespit edilerek, taleplerinin detaylıca incelenmesi ve çözüm önerilerinin ivedilikle hayata geçirilmesi amacıyla hazırlamış olduğu Meclis araştırma önergesini TBMM Başkanlığına sundu.

Bayraktutan TBMM Meclis Başkanlığına verdiği araştırma önergesinde "Daha önce sayısız kez Meclis Kürsüsünden dile getirdiğimiz, kanun teklifleri, yazılı soru önergeleri verdiğimiz bu konu büyük önem arz etmektedir. ÇAYKUR’un yıl içinde 4-6 ay çalıştırdığı mevsimlik işçilerin özlük ve sosyal hakları ile ilgili iyileştirme çalışmaları başlatılmalıdır. Mevsimlik işçilere işsizlik ödeneği verilmesi hususunda gerekli düzenlemeler yapılmalıdır. Ayrıca ÇAYKUR Bünyesinde Mevsimlik işçi statüsünde çalışan yaklaşık 9000 kişinin kadroya geçmeleri hususundaki taleplerinin karşılanması ve yaşadıkları diğer sorunların tespit edilerek çözüm önerilerinin hayata geçirilmesi gerekmektedir." ifadelerini kullandı.


ARTVİN'DE CHP’Lİ BELEDİYE BAŞKANLARI "HESAP" VERİYOR!

CHP Artvin İl Başkanlığının başlattığı uygulama kapsamında, il ve ilçe Yerel yöneticileri 3 yıl boyunca yapılan ve yapılmayan çalışma ve görevlerle ilgili partililere ve ilgili kurullara hesap veriyor.ARTVİN-CHP Artvin İl Başkanlığının başlattığı uygulama kapsamında, il ve ilçe Yerel yöneticileri 3 yıl boyunca yapılan ve yapılmayan çalışma ve görevlerle ilgili partililere ve ilgili kurullara hesap veriyor.

İl Başkanı Ahmet Biber: "CHP halkın partisidir. Temelinde halk vardır, halka hesap vermek vardır. Biz de partimizin köklerine, geleneklerine yakışır böyle bir uygulama başlattık. Böylece herkesin çalışma motivasyonunu arttırmayı, daha verimli hizmetler yapmayı hedefliyoruz."

CHP Artvin İl Teşkilatı tarafından başlatılan ve tüm Türkiye genelince örnek alınacak çalışma kapsamında, partinin il ve ilçe yöneticileri, 3 yıllık süreçte yaptıkları ve yapmadıklarının hesabını veriyor.

"HALKA HESAP VERİYORUZ, İKTİDARA GELİYORUZ"

CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, parti olarak iktidara hazırlandıklarını ve bu hazırlıklar kapsamında üslerine düşen ya da düşmeyen her şeyi hayata geçirmek için kolları sıvadıklarını söyledi.

İktidar yolunda ve halkın sorunlarını çözme kapsamında ciddi sorumlulukları olduğunu belirten Biber, "Halkımızın sorunlarını biliyoruz. AKP iktidarının yol açtığı yıkımın farkındayız. İktidara geldiğimiz zaman ivedilikle bu sorunları çözmemiz gerekiyor. Bu yüzden buna şimdiden hazırlıklı olmalıyız." dedi.

"HALKIN GÖNLÜNE GİRMEK ÇALIŞMAKTAN GEÇİYOR"

Başkan Biber, bu yolda her zaman neler yapılabileceği konusunda kafa yorduklarını vurgulayarak, "İktidar olmak öyle yatmakla olacak bir şey değil. Bunun farkında olduğumuz için çeşitli programlar başlattık. Çünkü plansız, programsız, emek vermeden, alın teri dökmeden ne iktidar olabilirsin, olsan bile halkın gönlüne giremezsin." diye konuştu.

Hesap verebilen, şeffaf bir yönetim tarzını belirlediklerini anlatan Biber, sözlerini şöyle tamamladı: "İl ve İlçe örgütlerimizin "Halkımıza Hesap Veriyoruz, İktidara Geliyoruz" sloganıyla yola çıktığı bir program başlattık. Yöneticilerimiz bu kapsamda geliyor, çalışmaları hakkında hesap veriyor. Son olarak da Ardanuç Belediye Başkanımız Sayın Yıldırım Demir ve Arhavi Belediye Başkanımız Sayın Vasfi Kurdoğlu 3 yıl boyunca yapılan ve gerçekleştirilemeyen çalışmaların neden yapılamadığını hesap vermesi ile başladı."


ARTVİN’DE ORMANCILIK GÜNÜ KUTLANDI


Orman Haftası ve Ağaç Bayramı Artvin’de çeşitli etkinliklerle kutlandı.ARTVİN-Orman Haftası ve Ağaç Bayramı Artvin’de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Doğa ve ağaç sevgisini aşılamak için her yıl 21-26 Mart tarihleri arasında kutlanan Orman Haftası Artvin’de de kutlandı.

Milli İrade Meydanı’nda Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başlayan program günün anlam ve önemine uygun olarak hazırlanan ormancılık faaliyetlerinin anlatıldığı serginin açılışı ile devam etti.Programa, Vali Vekili Onur Özaydın, Artvin Orman Bölge Müdürü Dr. Mimar Sinan Özkaya, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aydın Tüfekçioğlu ve kurum amirleri katıldı.

Sergi açılışında Vali Vekili Onur Özaydın ile birlikte stantları gezen Artvin Orman Bölge Müdürü Dr. Mimar Sinan Özkaya, ormancılık faaliyetlerinde kullanılan ve Artvin ormanlarını korumak için geliştirdikleri ürünler hakkında bilgiler verdi.

Orman Haftası ve Ağaç Bayramı mesajı da veren Dr. Mimar Sinan Özkaya, “Orman Haftası ile ilgili en temel amacımız toplumun her kesiminde ve yaş grubundan vatandaşımıza ağaç sevgisini aşılamak. Yüzde 54’ü ormanlarla çevrili güzel kentimizde ormanlarımızı korumak ve çoğaltmak bizlerin en temel görevi” dedi.

ORMANCILARDAN VALİ VEKİLİ ONUR ÖZAYDIN’A ZİYARET

Vali Vekili Özaydın’a “21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası” Ziyareti

Artvin Vali Vekili Onur Özaydın, "21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası" dolayısıyla Artvin Orman Bölge Müdürü Mimar Sinan Özkaya'yı kabul etti.

Özkaya, şube müdürleri ve kurum çalışanlarıyla gerçekleştirdiği ziyarette, Vali Vekili Özaydın'a, hafta boyunca gerçekleştirecekleri faaliyetler hakkında bilgi verdi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Vekili Özaydın, Orman Haftası’nı kutlayarak kurum çalışanlarına başarılar diledi.


YILDIRIM DEMİR DE HESAP VERDİ.

"Halkımıza Hesap Veriyoruz, İktidara Geliyoruz" sloganıyla yola çıkan Artvin’in CHP’li Belediye Başkanları hesap vermeye başladı.

Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, 3 yıl boyunca ilçede yaptığı çalışmaları ve bundan sonra yapacağı projeleri anlattığı hesap veriyoruz toplantısı yapıldı.ARDANUÇ-Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, 3 yıl boyunca ilçede yaptığı çalışmaları ve bundan sonra yapacağı projeleri anlattığı hesap veriyoruz toplantısı yapıldı.

Ardanuç’ta düzenlenen etkinliğe CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar, Arhavi Belediye Başkan Yardımcısı Engin Erkan, CHP Ardanuç İlçe Mesut Hüseyin Aksakal, İYİ Parti Ardanuç İlçe Başkanı Selçuk Babacan, CHP Arhavi İlçe Başkanı Erkan Özyazıcı, CHP Hopa İlçe Başkanı Şükrü Aydemir, CHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Taner Çakır, CHP Borçka İlçe Başkanı Vehbi Yılmaz, İl Genel Meclisi Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, Kadın ve Gençlik Kolları, STK temsilcileri, siyasi parti başkanları, partililer ve Ardanuç halkı katıldı.

Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım 3 yıllık çalışma raporunu anlattıktan sonra vekil Bayraktutan ve Belediye Başkanları da birer konuşma yaparak düşüncelerini anlattılar.

Başkan Yıldırım “Bütün misafirlerimize katılımlarından dolayı teşekkür ederiz” dedi..


BONUS HOCA'DAN ARHAVİ’DE MOTİVASYON SEMİNERİ

Doğu Akdeniz Üniversitesi Türkiye Eğitim Danışmanı Süleyman Beledioğlu Arhavi ilçesinde öğrenme, motivasyon ve başarı konulu seminer verdi.ARHAVİ-Doğu Akdeniz Üniversitesi Türkiye Eğitim Danışmanı Süleyman Beledioğlu Arhavi ilçesinde öğrenme, motivasyon ve başarı konulu seminer verdi.

Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, okul müdürleri, öğretmen ve ilçede eğitimini sürdüren tüm 12. Sınıf öğrencilerinin katıldığı seminerde Beledioğlu, merkezi sınavlar ve sınav başarısı üzerine eğitimciler ve öğrencilere bilgilendirmelerde bulundu.

Seminerde konuşan İl Müdürü Acar "Değerli Hocamız Sayın Süleyman Beledioğlu'nu Arhavi'de ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz." dedi. Acar, seminere katılan öğrencilerimize de seslenerek hedeflerine ulaşmak için çok çalışmalarını tavsiye ederek "Eğitim camiası olarak bizlerin hedefi, sizleri hedeflerinize ulaştırmaktır." dedi.

Acar, seminer için Arhavi’ye gelen Beledioğlu'na, semineri düzenleyen ve katılım sağlayan herkese teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Seminer sonunda Süleyman Beledioğlu’na Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar ve İdeal Özel Öğretim Kursu sahibi Erçin Alpay tarafından plaket ve hediyeler takdim edildi.


Haberler ve görseller: Hayati AKBAŞ / ARTVİN


22 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör