• HaberciGazete

Artvin'den 'beşibiryerde' haberVALİ DORUK ARTVİN DOKA OFİSİNİ ZİYARET ETTİ.

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) Artvin Yatırım Destek Ofisini ziyaret etti.ARTVİN-Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) Artvin Yatırım Destek Ofisini ziyaret etti.

Ziyarette, DOKA Artvin Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Berna Kiriş Turna, kurumlarının faaliyetleri ve projeleri hakkında Vali Doruk’a bilgi verdi.

Vali Doruk Ajansın Artvin'e sağladığı hizmetlerden dolayı Turna’ya teşekkür etti.


HOPA KAYMAKAMI GÜRKAN ÜÇÜNCÜ STK BAŞKANLARI İLE BİR ARAYA GELDİ

Hopa Ticaret ve Sanayi Odasının ev sahipliğindeki İlçe Ekonomisi İstişare Toplantısı sivil toplum kuruluşları başkanlarının katılımıyla ve Hopa Kaymakamı Gürkan Üçüncü’nün başkanlığında gerçekleştirildi.HOPA-Hopa Ticaret ve Sanayi Odasının ev sahipliğindeki İlçe Ekonomisi İstişare Toplantısı sivil toplum kuruluşları başkanlarının katılımıyla ve Hopa Kaymakamı Gürkan Üçüncü’nün başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıda İlçenin turizm potansiyeli ve hayata geçirilecek projeler, Coğrafi İşaret Tescili almış ürünler ve kadın kooperatifi çalışmaları, lojistik sektörünün durumu ve tır kuyrukları ile ilgili çalışmalar ve çevre duyarlılığı konuları hakkında talepler iletilirken görüş alışverişi gerçekleştirildi. İlçe Kaymakamı Üçüncü katılımcılardan gündem maddeleri ile ilgili görüşlerini aldı. Değerlendirmelerini paylaşan Hopa TSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek özellikle turizm sektöründeki eksikliklere dikkat çekerek Ciha Kalesi, Çağçağan Şelalesi ve Makriali Kilisesinin sektörün ilçedeki geleceği açısından arz ettiği öneme dikkat çekti.

Talepler ve önerilerle ilgili notlarını alan İlçe Kaymakamı özellikle tır parkları ve ilçe sınırlarındaki kuyruklarla ilgili mevcut sistemde güncelleme ve bazı değişiklikler yaparak güvenlik şeridi olmayan yerlerde araçların beklememesini ve mesaj gelmeden yola çıkmamasını sağlamayı hedeflediklerini ifade etti.


HOPA TSO’DAN HOPA VE KEMALPAŞA’DA ÖĞRENCİLERE DESTEK

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası, Hopa ve Kemalpaşa Milli Eğitim Müdürlükleri ile tüm okullardaki 625 öğrenciye eğitime destek amacıyla kırtasiye malzemesi dağıtımını gerçekleştirdi.HOPA-Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek, Hopa İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Aydın, Kemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Cengiz ve beraberindeki heyet orta eğitim öğrencilerine eğitime destek amacıyla kırtasiye malzemesi dağıtımını gerçekleştirdi.

Hopa ve Kemalpaşa Milli Eğitim Müdürlükleri ile tüm okullardaki 625 öğrenciye ulaşıldı. Milli Eğitim Müdürleri ile örnek seçilen okullar ziyaret edilerek dağıtım gerçekleştirildi. Diğer okullara verilecek kırtasiye malzemeleri Milli Eğitim müdürlüklerine dağıtılmak üzere teslim edildi. Beraberinde 15 Temmuz Anaokulu ziyaret edilerek öğrenciler hakkında bilgi alındı.

Hopa heyetinde İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ümit Aslan, Öğretmen Mecit Aydemir, Hopa TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şükrü Aydemir, Meclis üyesi İsmet Başar, Mehmet Akif Ersoy Okul Müdürü Hasan Vedat Yılmaz ve öğretmenler yer aldı.

Kemalpaşa heyetinde, Hopa TSO Meclis Üyelileri Arif Lokumcu, İsmet Başar ve Aydın Tatar, Köprücü İlköğretim Okul Müdürü Ümit Gökçelik ve öğretmenler yer aldı.


HOPA’DA TIR KUYRUGU VE TRAFİK GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI

Hopa’da son günlerde oluşan TIR kuyruğunun gündeme taşındığı Trafik güvenliği toplantısı yapıldı.HOPA-Hopa’da son günlerde oluşan TIR kuyruğunun gündeme taşındığı Trafik güvenliği toplantısı yapıldı.

Hopa Kaymakamlığı toplantı salonunda yapılan toplantıda, Sarp Kara Hudut Kapısını kullanarak yurt dışına çıkış yapan TIR ve kamyonlarda son dönemlerde ticaret hacmindeki değişikliklere bağlı olarak oluşan TIR yoğunluğuyla ilgili Trafik güvenliği tartışıldı.

Toplantıda bu tırların Sarp Gümrüğüne sorunların mimimize edilerek sevk edilebilmesi maksadıyla ilçe Kaymakamı Gürkan Üçüncü başkanlığında; Hopa Sanayi ve Ticaret Odası Başkanının ve ilgili kurum amirlerinin de katıldığı geniş katılımlı toplantıda bir dizi kararlar alındı.


HOPA YAVUZ SELİM ORTAOKULUNUN BÜYÜK BAŞARISI

Hopa Yavuz Selim Ortaokulunun Avrupa Birliği Erasmus+KA229 Stratejik Okul Ortaklığı projeleri kapsamında 2020-1-PL01-KA229-082202_6 nolu “All the World’s a Stage” adlı projesi kabul edildi.HOPA-Hopa Yavuz Selim Ortaokulunun Avrupa Birliği Erasmus+KA229 Stratejik Okul Ortaklığı projeleri kapsamında 2020-1-PL01-KA229-082202_6 nolu “All the World’s a Stage” adlı projesi kabul edildi.Hopa Yavuz Selim Ortaokulu İngilizce öğretmeni Seren Akyüz tarafından hazırlanan Projenin kabul edilmesi Milli eğitim camiasında büyük sevinç yaşattı. Akyüz projenin amacı hakkında verdiği bilgide Projenin amacının drama gibi farklı yöntem ve teknikler kullanarak öğrencilerin dil eğitimine motivasyonunu arttırmak, karşılıklı iyi örneklerin partnerler arasında paylaşılmasını sağlamak olduğunu ifade etti.

Akyüz, Proje kapsamında gidilecek ülkelerde, tüm ortak ülkelerin öğrencileri bir araya gelip aynı sahnede rol arkadaşı olup tiyatro gösterisi sunacaklar ve tüm proje sürecinde öğrenci ve öğretmenler farklı kültürler tanıyacak ve kendi kültürlerimi de tanıtma fırsatı yakalayacaktır. Proje süresi 2 yıl olup ortakları Portekiz, İtalya, Romanya, Polonya, Kuzey Makedonya olan projede 16-19 Kasım tarihlerinde Romanya hareketliliği gerçekleştirilecek ve her hareketlilikte 4 öğrenci ve 2 öğretmenin katılımı sağlanacaktır. Bu projeye paralel yürütülen e twnning projesini de gerçekleştiren Okul, Mart ayında Türkiye’de gerçekleştirilecek hareketlilik için heyecanla hazırlıklara başlandığını söyledi..


Haberler ve görseller: Hayati AKBAŞ / ARTVİN

37 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör