• HaberciGazete

Artvin'den 'beşibiryerde' haberARTVİN’DE BOĞA GÜREŞLERİ SEZONU BAŞLADI.

Sarıgöl Spor Kulübü tarafından organize edilen yılın ilk boğa güreşleri olma özelliği taşıyan Sarıgöl Boğa Güreşleri gerçekleşti.YUSUFELİ-Sarıgöl Spor Kulübü tarafından organize edilen yılın ilk boğa güreşleri olma özelliği taşıyan Sarıgöl Boğa Güreşleri gerçekleşti.

Boğa güreşlerine Ak Parti Artvin Milletvekili Erkan Balta, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, Ak Parti Yusufeli İlçe Başkanı İbrahim Alkan, MHP İlçe Başkanı Hüseyin Çakaloğlu, İl Genel Meclis Başkanı Furkan Çakmak ve çok sayıda güreş sever katıldı.


DOKAP’TAN ŞAVŞAT’LI HAYVAN YETİŞTİRİCİLERİNE DESTEK


Artvin İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve DOKAP İdaresi Başkanlığı tarafından yürütülen “Çiğ Süt Toplama Altyapısının Geliştirilmesi Projesi” kapsamında 65 adet süt sağım makinesinin dağıtımı Şavşat’ta gerçekleştirildi.ŞAVŞAT-Artvin İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve DOKAP İdaresi Başkanlığı tarafından yürütülen “Çiğ Süt Toplama Altyapısının Geliştirilmesi Projesi” kapsamında 65 adet süt sağım makinesinin dağıtımı Şavşat’ta gerçekleştirildi.

Törene Kaymakam Yusuf Akın, Artvin Milletvekili Erkan Balta, DOKAP Başkanı Hakan Gültekin, Artvin İl Genel Meclis Başkanı Furkan Çakmak, daire amirleri, siyasi parti ve STK temsilcileri ve proje kapsamında süt sağım makinası teslim edilecek olan çiftçiler katıldılar.


DOKAP BAŞKANINDAN KAYMAKAM AKIN’A ZİYARET

DOKAP Başkanı Hakan Gültekin, Kaymakamı Yusuf Akın’ı makamında ziyaret etti.

Görüşmede DOKAP İdaresinin İlçede desteklemiş olduğu projeler değerlendirilip bundan sonraki süreçte yapılabilecek olan çalışmalar ele alındı.DENİZCİLERDEN ÖĞRENCİLERE KONFERANS

TCSG-307 Hopa Sahil Güvenlik Karakol Bot Komutanlığı tarafından öğrencilere denizciliği sevdirmek için konferanslar verilmeye başlandı.HOPA- TCSG-307 Hopa Sahil Güvenlik Karakol Bot Komutanlığı tarafından öğrencilere denizciliği sevdirmek için konferanslar verilmeye başlandı.

TCSG-307 Hopa Sahil Güvenlik Karakol Komutanlığında görevli Denizciler tarafından İl ve İlçelerdeki okullarda okuyan öğrencilere denizciliği sevdirmek, kurum görev ve sorumluluklarını tanıtmak, denizlerimizin korunmasını sağlamak ve çeken akıntı ile boğulma tehlikelerine karşı farkındalık oluşturmak amacıyla “Geleceğin Denizcilerini Bilgilendirme” başlıklı konferanslar verilmeye devam ediyor.


ARTVİN’DE CHP’Lİ BELEDİYE BAŞKANLARI HESAP VERMEYE DEVAM EDİYOR


Borçka’da bir ilk, hesap veren belediye başkanı Ercan OrhanBORÇKA-Artvin’de Cumhuriyet Halk Partili belediye başkanları tarafından gerçekleştirilen “Halka hesap veriyoruz, iktidara geliyoruz” etkinlikleri devam ediyor.

31 Mart 2019 seçimlerinde Millet İttifakı tarafından kazanılan belediyelerin, 3 yıllık çalışmalarını ve ekonomik durumlarını halkla paylaştığı etkinliğin Borçka ayağı gerçekleşti.

Borçka halkının yoğun ilgi gösterdiği ve sunuculuğunu CHP İlçe Başkanı Vehbi Yılmaz’ın yaptığı toplantıya CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, İYİ Parti Borçka İlçe Başkanı Recep Çırak, CHP Şavşat ilçe Başkanı İmran Kayaoğlu, CHP Murgul İlçe Başkanı Mehmet Durmuş, CHP Hopa İlçe Başkanı Şükrü Aydemir, CHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Taner Çakır ve Artvin İl Genel Meclis Üyeleri ve STK temsilcileri de katıldı.

ETKİNLİĞİN FİKRİ ERCAN BAŞKANDAN ÇIKTI

Halka Hesap Veriyoruz etkinliğinde konuşan Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, engellemelere rağmen Millet İttifakı belediyeleri olarak çalışmalara devam ettiklerini belirterek: “Bizler Artvin’deki 7 belediye başkanı olarak uyumlu şekilde çalışmaya devam ediyoruz. Yeri geliyor kardeşler arasında sıkıntı oluyor, bizim aramızda olmuyor. Her birimizin eksiğini başka bir başkanımız kapatıyor. Genelde ailelerimizle de hep birlikte yan yana gelerek sohbetler ediyoruz. Bunlardan birinde Ercan başkanımız, ‘pandeminin ağır dönemini de geçirdik, üç yıl olacak göreve geldiğimiz. Halka hesap vermeyecek miyiz?’ diye sordu. O gün orada bu etkinliğin sloganını da kendi buldu. Bu anlamda Ercan başkanımıza, Borçka’nın Ercan Hocasına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin’in ardından programa katılan diğer ilçe başkanları da konuşmalarını gerçekleştirerek Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan’a yaptığı çalışmalardan kaynaklı teşekkür etti.İlçe belediye başkanlarının dayanışma konuşmalarının arkasından Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, belediyenin üç yıllık icraatlarını, gelir gider ve borç durumunu aktardığı sunumunu gerçekleştirdi.

Borçka’nın altyapı çalışmalarından, kültür sanat etkinliklerine kadar detaylandırılan sunum yaklaşık iki saat sürdü.

KAÇAĞI KESTİĞİMİZDE PROJE ÜRETİRİZ

Halk Hesap Veriyoruz etkinliğini değerlendiren Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan: “Bugün Borçka’da bir ilki gerçekleştirerek şeffaf belediyeciliğin gereğini yerine getirdik. Bugüne kadar yaptıklarımız kimine göre çok iyi, kimilerine göre ‘anlattıkları kadar da yok’ şeklinde yorumalar alıyordu. Bugün aslında şeffaf şekilde herkese borcumuzu da bütçemizi de çalışmalarımızı da anlattık. Sunumda detaylı olarak yer alan gelir-gider tablolarımız bizlere gösteriyor ki belediyemize gelen iller bankası desteğiyle işçilerimizin maaşları ve kredi borçları başa baş çıkıyor. Peki, biz nasıl yatırım yapabiliyoruz? Belediyemizin gelirlerini nasıl 2-3 katına çıkarmışız? İşte bu tablolar gösterdi ki kaçağı kestiğimizde, parayı halk için kullandığımızda oluyormuş”

BORÇKA HALKI İÇİN ÇALIŞMAYA DA HESAP VERMEYE DE DEVAM

Göreve geldikleri ilk günden itibaren başta Borçka’nın içme suyu gibi birçok kronikleşmiş sorunu kökünden çözmeye çalıştıklarını belirten başkan Ercan Orhan: “Su sorununda sona yaklaştık. Yıllardır bitmeyen bir sorunu kökünden çözmek için uğraşıyoruz. Ben de istemiyorum kentimizde su kesilsin. Suyun kesilmesini kim ister? Ancak o kadar eski ve bakımsız borular değiştiriliyor ki, çalışmalardan kaynaklı su kesintileri meydana gelebiliyor. Bu konuda herkese sabrı için bir kez daha teşekkür ediyorum. Altyapı çalışmalarımızı bitiriyoruz. Bir yıl içerisinde su sorununu Borçka’nın gündeminden kaldıracağımızı düşünüyorum. Hiçbir belediye başkanı altyapıya girmek istemez. Çünkü toprağın altındaki emek görünmez kolay kolay. Biz hem altyapıya girdik hem de belediye sadece parke taşı döşemez diyerek kültür ve sanat faaliyetlerine önem verdik. Bu anlamda belediye olarak hem halk için üretmeye hem de halka hesap vermeye devam edeceğiz” dedi.BALKAN ŞAMPİYONU HOPA'DAN

Toplamda 8 ülkenin katılımı ile gerçekleşen 8. Balkan Kyokushin Karate Şampiyonasında Hopa’dan katılan Nisagül Büyük Balkan şampiyonu olduHOPA- Toplamda 8 ülkenin katılımı ile gerçekleşen 8. Balkan Kyokushin Karate Şampiyonasında Hopa’dan katılan Nisagül Büyük Balkan şampiyonu oldu

Toplamda 8 ülkenin katılımı ile gerçekleşen 8. Balkan Kyokushin Karate Şampiyonasına 33 sporcu ile katılan Türkiye toplamda 18 birincilik, 13 ikincilik, 6 üçüncülük ve 2 dördüncülük elde etti.

Hopa Halk Eğitim Merkezi kursu Hocası Metin Ay’ın yetiştirdiği Hopa İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu 8.sınıf öğrencisi Nisagül Büyük 13 yas yıldız Bayan kategorisinde kumite dalında 1.ncilik kata da ise 4.nculuk elde ederek büyük bir başarıya imza attı.

Hopa İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Aydın “Öğrencilerimizin müsabakalara katılasımda maddi manevi desteğini esirgemeyen Kaymakamımız Sayın Gürkan Üçüncü'ye şükranlarımızı arz eder, Karate Antrenörümüz Metin Ay ve öğrencilerimizi tebrik ederiz” açıklaması yaptı..


42 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör