top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Artvin'den 'beşibiryerde' haber


HOPA BELEDİYE BAŞKANI EKMEKÇİ DE HESAP VERDİ.

Hopa’da “Halkımıza Hesap Veriyoruz İktidara Geliyoruz” programı gerçekleştirildi.HOPA-Artvin’de Cumhuriyet Halk Partili Belediyeler seçildikleri günden itibaren yapmış olduğu çalışmalar hakkında geniş bilgi verdiği “Halka Hesap Veriyoruz” Programları kapsamında Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi 3 yılın değerlendirmesini yaptı.

Hopa TSO Atatürk konferans salonunda düzenlenen etkinliğin sunuculuğunu da İlçe Başkanı Şükrü Aydemir yaptı. Etkinliğe Cumhuriyet Halk Partisi Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, Borçka Belediye Başkanı, Ercan Orhan, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Başkan, Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, Hanak Belediye Başkanı Ayhan Büyükkaya, Hopa TSO Başkanı Osman Akyürek, Siyasi Parti temsilcileri, Cumhuriyet Halk Partisi İl Genel Meclis Üyeleri, Cumhuriyet Halk Partisi Kadın ve Gençlik kolları STK Başkanları ile birlikte çok sayıda Hopa Halkı katılarak salonu tamamen doldurdular.

Etkinlikte Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan’ın mesajı okundu. Bayraktutan katılmayı çok istemesine rağmen Ankara’da Parlamentodaki çalışmaların yoğunluğundan katılamadığını bildirerek başarılar diledi.

Belediye başkanları sırayla etkinlikler hakkında düşüncelerini ifade ettikten sonra İl Başkanı Ahmet Biber gündeme ilişkin değerlendirmeleri içeren yaptığı konuşma salonda bulunanlar tarafından alkışlandı.


Daha sonra 3 yıllık çalışmalarını değerlendiren bir sunum gerçekleştiren Belediye Başkanı Taner Ekmekçi göreve geldiklerinde kendilerine açıklanandan çok daha fazla bir borç stoku ile karşılaştıklarını ifade ederek buna rağmen hizmetleri aksatmadan ve borçları da ödeyerek bugüne geldiklerini ifade etti.

İlçede en önemli projelerden biri olan İçme suyu projesinde sona geldiklerini ve musluklardan rahatlıkla içilebilecek suyu şehir şebekesine verdiklerini ve en önemlisi de Karadeniz’de en ucuz suyu da Hopa Belediyesinin abonelerine verdiği ifade etti.

Belediye olarak ciddi anlamda taş duvar, yol ve beton yol imalatı yaptıklarını ifade ederek, 3 yıllık süre içerisinde belediye çalışmaları, ekonomik durumu, devam eden çalışmalar, gelecek çalışmalardan ve içerisinde bulunduğu sorunlar hakkında geniş bir bilgi verdi.

Etkinlik daha sonra çekilen fotoğraf ardından sona erdi.


KEMALPAŞA’DA TÜBİTAK 4006 BİLİM ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ

Kemalpaşa Kaymakamı Deniz Yıldırım, İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, ilçe protokolü, Şube Müdürü Özcan Köse ve Ar-Ge Birimi Proje Ekibi Kemalpaşa Köprücü İlkokulu/Ortaokulunda düzenlenen TÜBİTAK 4006 Bilim Şenliğinin açılışına katıldılar.KEMALPAŞA-Kemalpaşa Kaymakamı Deniz Yıldırım, İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, ilçe protokolü, Şube Müdürü Özcan Köse ve Ar-Ge Birimi Proje Ekibi Kemalpaşa Köprücü İlkokulu/Ortaokulunda düzenlenen TÜBİTAK 4006 Bilim Şenliğinin açılışına katıldılar.

Öğrencilerin hazırladığı projelerin yer aldığı alanda tüm projeleri tek tek gezerek bilgiler alan misafirler, bazı projeleri uygulama fırsatı da buldular. İl Müdürü Acar, bilim şenliğinde emeği geçen tüm idareci, öğretmen ve öğrencilere teşekkür ederek ziyaretini sonlandırdı.


ARTVİN HENTBOL TAKIMI TÜRKİYE 3'ÜNCÜSÜ

15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi Gençler Kız Hentbol Takımı Kastamonu'da katıldığı final müsabakalarında Türkiye 3'üncülüğü derecesi ile büyük bir başarı sergiledi.ARTVİN-15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi Gençler Kız Hentbol Takımı Kastamonu'da katıldığı final müsabakalarında Aksaray takımını yenerekTürkiye 3'üncülüğü derecesi ile büyük bir başarı sergiledi.

Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Acar, “Eğitim kenti Artvin'de öğrencilerimizin yeteneklerini geliştirerek tüm alanlarda eğitimin niteliğini yükseltmeye devam edeceğiz” diyerek “ilimizi başarıyla temsil eden ve Türkiye 3'üncülüğü ile bizleri gururlandıran başta sporcu öğrencilerimiz olmak üzere idareci, antrenör ve velilerimizi tebrik ediyorum” dedi.


KEMALPAŞA’DA OTİZM ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ.

Kemalpaşa’da düzenlenen etkinlikte Otizmin farkındayız, her zaman yanınızdayız mesajı verildi.KEMALPAŞA- Otizm farkındalık günü kapsamında Kemalpaşa’da Serhat İlk/Ortaokulları tarafından bir etkinlik programı gerçekleştirildi.

Programa İlçe Kaymakamı Deniz Yıldırım, Belediye Başkanı Ergül Akçiçek ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Cengiz katıldı.

Program kapsamında el baskısı ve tohum ekme etkinlikleri gerçekleştirildi. Program, İlçe Kaymakamı Deniz Yıldırım, Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Cengiz, öğretmenler ve öğrencilerin gökyüzüne kırmızı balonları bırakması ile sona erdi.


HOPA BELEDİYESİ İLAÇLAMAYA BAŞLADI

Hopa Belediyesi Fen işlerine bağlı teknik ekipler tarafından larva üreyebilecek tüm alanlar ilaçlanmaya başlandı..HOPA-Hopa Belediyesi Fen işlerine bağlı teknik ekipler tarafından yapılan çalışmalarda su kanallarının derelere aktığı noktalar, Fosseptiği olan evler, mazgal ve rögarlar, su birikintileri, inşaatlardaki su çukurları, çöp konteynerleri, ahırlar ve larva üreyebilecek tüm alanların ilaçlanmasına başlandı.

Başkan Taner Ekmekçi yapılan ilaçlama çalışması ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Kent zararlıları olarak tanımlanan Halk sağlığı ve huzurunu bozan sivrisinek, karasinek, fare, pire, kene, hamamböceği gibi vektör (hastalık taşıyıcı) popülasyonlarının İnsan sağlığını tehdit etmeyecek düzeyde tutulması, bulaşabilecek sıtma, tifo, tifüs, kolera, Ensefalit, sarıhumma, Batı Nil ateşi gibi hastalıkların yayılmasının önlenmesi, Biyosidal ürün listesinde yer alan ve bakanlık onaylı ürünler ile bilinçli ve bilimsel mücadele yöntemleri kullanılarak çevre ve toplum sağlığının korunması amaçlanmaktadır”.


Haberler ve görseller: Hayati AKBAŞ / ARTVİN

4 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page