top of page
  • HaberciGazete

Artvin'den 'beşibiryerde' haberKafkasör Yaylası resmen Artvin halkınınBin 200 Rakımlı Kafkasör Yaylasında Gökçen ailesine ait arazide 200 yıldır boğa güreşlerinin düzenlediği arena ve çevresinin tapusu Artvin Belediyesine devredildi.


ARTVİN-Bin 200 Rakımlı Kafkasör Yaylasında Gökçen ailesine ait arazide 200 yıldır boğa güreşlerinin düzenlediği arena ve çevresinin tapusu Artvin Belediyesine devredildi.

Yaklaşık 2 asırlık gelenek olan boğa güreşleri festivalinin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi için Belediye Başkanı Demirhan Elçin’in girişimleriyle, Gökçen ailesine ait içerisinde Kafkasör Arenasının da bulunduğu 82.835 m² yüzölçümlü alanın tapusu, İş adamı yardımsever İsmet Acar’ın 12 Milyon TL şartlı bağışı ile Artvin Belediye Başkanlığı adına tescillendi.

Gökçen Ailesi adına Sabit Murat Gökçen, Artvin Tapu Müdürlüğünde Balcıoğlu Mahallesi Cenahor Mevki (Kafkasör Yaylası Arena ve civarı) 88.835 m²’lik alanı Artvin Halkının temsilcisi olan Artvin Belediyesine satışını yaparak devretti.

Tapu İl Müdürlüğünde açıklamada bulunan Sabit Murat Gökçen; “Atalarımızın mirası Kafkasör yaylamızda ki 82.835m² arazimizi uzun yıllardır Artvin’imizin geleneksel kültürünün hizmetine kesintisiz bir şekilde sunduk. Bugün arazimizi Artvin halkına yani onun temsilcisi Artvin Belediyesine devrediyoruz. Tanıştığımız günden beri basiretli ve kararlı tutumundan dolayı Artvin Belediye Başkanı Sn. Demirhan Elçin’e teşekkür ederiz.

Artvin Kafkasör ile güzeldir. Kafkasör boğalarla, Boğalar ise Halkın coşkusuyla güzeldir. Bu coşkunun yıllar boyu sürmesini diliyorum.

Ayrıca bu sürecin sürmesinde bu güne gelmesinde Av. Galip Özçelik Beyin kendisine ve ekibine de ayrıca teşekkür ederim.” diye konuştu

Kafkasör Arenası ve çevresinin tapusunu Artvin Belediyesine yani Artvin Halkına kazandırdığı için mutlu olduğunu ifade eden Başkan Demirhan Elçin; “Murat Beyin, Gökçen Ailesinin anlayışı ile herkesin çabaları ve Artvin Halkının verdiği güçle İsmet Acar’ın çok büyük fedakârlığı ile Artvin Kafkasör ’üne kavuştu. Bu süreçte emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.


Sabit Murat Gökçen ve Başkan Elçin Artvin Tapu Müdürlüğündeki devir işlemlerinin ardından Kafkasör Yaylasına çıkarak devri yapılan arazide incelemelerde bulunarak hatıra fotoğrafı çektirdiler.

BAŞKAN AYTEKİN “YENİ YUSUFELİNE BİRLİKTE ÇIKACAĞIZ”!


TOKİ ile yapılan görüşmeler sonrasında yeni yerleşim yerinde konut teslimi ile ilgili süreç yeniden düzenlendi.YUSUFELİ-TOKİ ile yapılan görüşmeler sonrasında yeni yerleşim yerinde konut teslimi ile ilgili süreç yeniden düzenlendi.

Yeni yerleşimde konutlar bitmeye başlayınca, bir taraftan da taşınma ve konutların teslim zamanları planlanmaya başlandı. Mayıs ayı içerisinde fiyatların belirlenmesi bekleniyor. Fiyatlarla birlikte konut teslimleri ve borçlandırma işlemleri de yapılacak.

Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, Ak Parti İlçe Başkanı İbrahim Alkan, Ak Parti İl Başkanı Fatih Tahtalı ve Ak Parti Artvin Milletvekili Erkan Balta’nın yürüttüğü görüşmeler sonrasında konut teslim tutanağında tartışmalara konu olan maddeler çıkartılarak tutanağa;”….bitmiş durumu ve ekli konut tespit föyünde belirtilen eksikliklerin yüklenici firma tarafından tamamlanması şartıyla teslim aldım.” ibaresi eklendi.

TOKİ Finans Daire Başkanı Ayhan Karaca ve beraberindeki heyet Yusufeli Belediyesini ziyaret ederek süreç ile ilgili görüş alışverişinde bulundu.YUSUFELİ ORMANDİBİ KÖYÜ’NDE GECE YANGIN MEYDANA GELDİYusufeli, Ormandibi Köyünde gece yarısı yangın meydan geldi. Yangında can kaybı ve yaralanma yaşanmazken maddi hasar meydana geldi.


YUSUFELİ-Yusufeli, Ormandibi Köyünde gece yarısı yangın meydan geldi. Yangında can kaybı ve yaralanma yaşanmazken maddi hasar meydana geldi.

Yusufeli Belediyesi İtfaiye Çavuşluğuna gece saat 00.17’de gelen yangın ihbarı üzerine ilçe merkezinden hareket eden Yusufeli Belediyesi İtfaiye ekipleri yangın mahalline saat 02.20 sıralarında ulaştı. Yusufeli Orman İşletme Şefliği ekipleri, Yusufeli Belediyesi Gönüllü İtfaiyecileri ve köylülerin desteğiyle yangın saat 03.30 sularında kontrol altına alındı. Saat 05.30’a kadar yangın soğutma işlemleri devam etti.

Ormandibi Köyüne geçmiş olsun dileklerinde bulunan Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin,’’ Gece saatlerinde Ormandibi Köyümüzde yangın çıktığı ihbarını aldık. Ekiplerimiz yangın ihbarını takiben hemen ilçeden hareket ederek olay yerine ulaştılar. Orman İşletme Şefliği, Gönüllü İtfaiyeciler ve Köylülerinde yardımıyla yangın kontrol altına alınarak söndürüldü. Yangında can kaybı ve yaralanmanın olmaması en büyük tesellimiz. Rabbim bizleri böyle felaketlerden korusun.’’ dedi.

Ekiplerden alınan bilgiye göre 2 katlı taş ev, 1 adet ambar ve içerisinde bulunan malzeme ile eşyaların yanarak kullanılmaz hale geldiği tespit edildi. Yangının kesin nedeni bilinmemekle birlikte soba bacasından çıkan kıvılcımların yangına neden olduğu öğrenildi.


BAŞKAN BİBER: "HALK ÇORBA İLE KARNINI DOYURUYOR AKP SOFRALAR KURUYOR!"Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Artvin İl Başkanı Ahmet Biber " Millet açken AKP lüks içinde" dedi.


ARTVİN-Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, AKP Ağrı İl Gençlik Kolları'nın düzenlediği sahur programına ilişkin konuştu. Vatandaşın Ramazan ayında karnını sadece çorba ile doyurmak zorunda olduğunu belirten Başkan Biber, " Millet açken AKP lüks içinde" dedi.

"KENDİ İÇLERİNDE ÇATIŞTILAR"

AKP'nin her Ramazan aynı sorunla gündeme geldiğini ifade eden Başkan Biber; "AKP Ağrı İl Gençlik Kolları Başkanı Halil İbrahim Selçuk, gençlerle sahur programı düzenledi. Sahurda hem yemek yeniliyor hem de tef çalıyordu. Oldukça lüks bir yerde sahur programı veren Selçuk'a, AKP Milletvekili Mehmet Metiner tepki gösterdi ve sahurla ilgili çektiği videonun sosyal medyadan kaldırılmasını istedi. Selçuk videoyu kaldırdı ama Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan bu videonun gayet makul bir paylaşım olduğunu söyledi. Daha Ramazan ayına girmeden önce de AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki AKP'lileri uyarmış, böyle lüks masalardan kaçının demişti. Anlaşılan o ki AKP daha kendi içinde dahi birlik olamamış. Kimse kimseyi dinelemez olmuş. Fakat bu olayda bile AKP'liler sadece kendi itibarlarını düşünüyorlar. Lüksten kaçının diyorlar ama en muazzam sofralar kurdurtuyorlar. Ramazan ayında çalgılı sahur programı düzenliyorlar. AKP'nin bu yaptığı bir utanç vesilesidir. Halk açken, sahurunu, iftarını sadece çorbayla açarken AKP'nin bu tür şatafatlık sofralarda oturması, programlar hazırlaması, hicap duymadan sosyal medyada paylaşması, çekinmeden bu görüntüleri savunması asla kabul edilemez bir gaflettir" şeklinde konuştu.


LÖSEV’DEN ARTVİN BELEDİYESİNE ZİYARETArtvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin’i, Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV), Karadeniz Bölge Koordinatörü Muzaffer Gündüz, Kurumsal İletişim Koordinatörü Selma Tokay ve Aktif İletişim Sorumlusu Özlem Vural ziyaret etti.


ARTVİN-Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin’i, Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV), Karadeniz Bölge Koordinatörü Muzaffer Gündüz, Kurumsal İletişim Koordinatörü Selma Tokay ve Aktif İletişim Sorumlusu Özlem Vural ziyaret etti.

Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette LÖSEV Karadeniz Bölge Koordinatörü Muzaffer Gündüz, LÖSEV’in çalışmaları ve düzenlemiş oldukları Ramazan Kampanyası hakkında bilgi verdi.

Başkan Elçin, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, imkânlar doğrultusunda LÖSEV’in yanlarında olacaklarını bildirdi.


Haberler ve görseller: Hayati Akbaş / Artvin18 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page